Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku


Komunikaty ZDiTM - rok 2020


* * *2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019,

* * *

Przedłużenie ważności biletu okresowego

Data ogłoszenia 30.03.2020 roku

Informujemy, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów wprowadzamy przesunięcie terminu ważności biletów okresowych. Wystarczy wypełnienie odpowiedniego wniosku i wysłanie go mailowe do ZDiTM.

Zasady skorzystania z przedłużonego terminu ważności zawieszonego biletu okresowego:

• Wypełnione formularze można składać wyłącznie drogą elektroniczną.
• Należy pobrać formularz na stronie zditm.szczecin.pl i odesłać na adres zditm@zditm.szczecin.pl.
• Możliwość dotyczy biletów okresowych 3-, 4-, 5-miesięcznych.
• Decyduje termin zakupu biletu, nie później niż 11 marca 2020 r.
• Zawieszony termin ważności biletu musi być dłuższy niż połowa okresu ważności biletu.
• Termin zawieszenia biletu liczony będzie od dnia wpłynięcia formularza lub od dnia wskazanego w dokumencie, ale nie wcześniej niż data jego wypłynięcia.
• W przypadku uczniów i studentów zawieszenie biletu będzie liczone od 12 marca 2020 r.
• Bilet można zawiesić tylko raz.
• Zawieszony bilet będzie można wykorzystać w późniejszym terminie, ale nie później niż do końca 2020 r.

UWAGA! Przedłużenia okresu ważności zawieszonego biletu będzie można dokonać przy zakupie nowego biletu okresowego. W przypadku zakupu biletów elektronicznych (smartfon, SKA) należy o tym fakcie poinformować ZDiTM na wskazany powyżej adres mailowy. W przypadku klientów korzystających z biletów okresowych papierowych należy zgłosić się osobiście do Biura Obsługi Klienta — Kasa Główna, ul. Klonowica 5, Szczecin. Informujemy, że nie wykluczamy wydłużenia terminu zawieszenie biletu okresowego. Decyzje będą podejmowane na bieżąco, adekwatnie do sytuacji.

Wydłużenie kursów linii 54, 84 i 94

Data ogłoszenia 30.03.2020 roku

Informujemy, że od dnia 31 marca 2020 roku zostają na polecenie Centrali Ruchu wydłużone do Zakładów Mięsnych wybrane kursy linii 54, 84 i 94.

• linia 54 — kurs o godz. 13:38 z przystanku „Turkusowa” — planowy przyjazd godz. 13:52
• linia 84 — kurs o godz. 13:12 z przystanku „Turkusowa” — planowy przyjazd godz. 13:42
• linia 94 — kurs o godz. 5:39 z przystanku „Turkusowa” ­— planowy przyjazd godz. 5:48

W weekend śpimy o godzinę krócej

Data ogłoszenia 27.03.2020 roku

Przypominamy, że w najbliższy weekend śpimy o godzinę krócej. W związku z powyższym w nocy z 28 na 29 marca na nocnych liniach autobusowych obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy.

Wprowadzenie czasu letniego w sobotę nastąpi poprzez przestawienie zegarów z godziny 2:00 na godzinę 3:00, co spowoduje wyeliminowanie części kursów z uwagi na skrócenie czasu kursowania o godzinę. Kursy, które rozpoczynają się między godziną 2:00 a 3:00 nie będą wykonywane.

Zmiany od 1 kwietnia

Data ogłoszenia 27.03.2020 roku

Informujemy o korektach w rozkładach jazdy od 1 kwietnia. Między innymi wprowadzamy ułatwienia dla działkowców.

• Linia 52 (Tkacka — Wyspa Pucka) — w dni powszednie w godzinach od 10:34 do 12:37 i od 15:35 do 17:20 oraz w soboty i dni świąteczne w godzinach 10:20–11:05 i 16:20–20.35 autobusy kursować będą ze zwiększoną do 15 minut częstotliwością. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie dotychczasowa 20- i 40-minutowa częstotliwość.

• Linia 61 (Dworzec Główny (Owocowa) — Podjuchy) — w celu obsługi ogrodów działkowych „Górki Ustowskie” przy ul. Południowej wprowadzone zostają w kierunku przystanku „Dworzec Główny (Owocowa)” wybrane kursy przez ulicę Południową. Kursami tymi od przystanku „Ustowska” linia 61 pojedzie z ronda Hakena przez ulicę Południową, zatrzymując się na przystankach: „Ogrody »Górki Ustowskie« nż” „Południowa nż” (zatoka przy Makro, za skrzyżowaniem z ul. Radomską), a od przystanku „Reda” powróci na stałą trasę, pomijając przystanki „Ogrodnictwo nż”, „Kwiatkowskiego”, „Cukrowa” i „Cukrowa Uniwersytet”.

• Linia 74 (Bezrzecze — Zakłady Piekarnicze/Łukasińskiego Ogrody/Mierzyn Szkoła) — większość kursów zostanie wydłużona od przystanku „Zakłady Piekarnicze” do ogrodów działkowych przy ul. Łukasińskiego w ciągu całego dnia. Na odcinku trasy Łukasińskiego Ogrody — Mierzyn Szkoła rozkład jazdy pozostaje bez zmian.

• Dla linii C i H w okresie od 1 kwietnia do 31 października obowiązywać będzie przystanek „Centrum Żeglarskie nż” w obu kierunkach.

• Na linii 103 nastąpi zmiana powszedniego rozkładu jazdy polegająca na przesunięciu kursu z pętli „Głębokie” (wykonywanego z podjazdem do Bartoszewa) z godz. 7:25 na godz. 7:19.

• Na linii 62 nastąpi zmiana rozkładu jazdy polegająca na likwidacji oddzielnego rozkładu jazdy na poniedziałki. W związku z tym w poniedziałki obowiązywać będzie rozkład jazdy dla pozostałych dni powszednich. Ponadto w związku ze zmianą pracy w CH Auchan Ustowo zostaną zawieszone następujące kursy:

4:28 Wyszyńskiego — Ustowo Auchan (kursujący w poniedziałek),
4:49 Ustowo Auchan — Plac Zwycięstwa (kursujący w poniedziałek),
22:02 Plac Zwycięstwa — Ustowo Auchan,
22:26 Ustowo Auchan — Wyszyńskiego.

W poniedziałki kurs relacji Plac Zwycięstwa — Ustowo Auchan o godz. 5:21 zostanie wydłużony i będzie się rozpoczynał na przystanku „Wyszyńskiego” o godz. 5:19. Od poniedziałku do piątku kurs relacji Ustowo Auchan — Plac Zwycięstwa o godz. 21:12 zostanie wydłużony do przystanku „Wyszyńskiego”, a odjazd zostanie opóźniony na godz. 21:26. W soboty kurs relacji Ustowo Auchan — Plac Zwycięstwa o godz. 21:35 zostanie wydłużony do przystanku „Wyszyńskiego”.

Sytuacja komunikacji miejskiej

Data ogłoszenia 26.03.2020 roku

Rano na głównych węzłach przesiadkowych widoczni byli pracownicy Nadzoru Ruchu. Sprawdzali napełnienie w autobusach i tramwajach i przypominali pasażerom o maksymalnej dopuszczalnej ilości osób w pojazdach. W miarę możliwości interweniują także kierowcy i motorniczowie. Od piątku osób kontrolujących będzie więcej.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów na głównych węzłach przesiadkowych będzie można spotkać pracowników ZDiTM, którzy będą w miarę możliwości kontrolować ilość osób poruszających się w pojazdach. Ma to pomóc w minimalizowaniu sytuacji, gdy autobusem lub tramwajem podróżuje nieprzepisowa ilość pasażerów. Przypominamy, że zgodnie z regulacjami wprowadzonymi przez rząd może to być połowa ilości miejsc siedzących. Informujemy, że kierujący pojazdami mają możliwość wstrzymania kursu, jeśli osób wewnątrz pojazdu będzie za dużo. W takim przypadku na miejsce będzie wzywany Nadzór Ruchu oraz policja.

Prowadzący pojazdy są jedną z tych grup zawodowych, bez których miasto nie mogłoby funkcjonować. To ich ciężka praca sprawia, że każdego dnia tysiące osób, które nie mogą zostać w domu, mogą się sprawnie przemieszczać po Szczecinie. Ostatnie dwa tygodnie są wyzwaniem dla nas wszystkich - kierowców, motorniczych, innych pracowników spółek przewozowych, dla osób opowiadających za rozkłady jazdy, wprowadzanie ich i nadzór. Komunikacja miejska to skomplikowany system naczyń połączonych, ale pracownicy ZDiTM i spółek działają i szybko reagują na zmieniającą się dynamicznie sytuację.

Miasto na wszelkie zarządzenia rządu reaguje sprawnie, szukając najlepszych rozwiązań. Czwartkowe wypuszczenie wszystkich możliwych autobusów i tramwajów w szczycie komunikacyjny zaowocowało prawie 300 pojazdami na ulicach naszego miasta, w momencie najbardziej intensywnego przemieszczania się. Przy ponad 20% absencji motorniczych i kierowców to tym bardziej skomplikowana operacja.

Apelujemy o rozsądek w korzystaniu z komunikacji miejskiej i dostosowywanie się do poleceń służb i prowadzących pojazdy. Jednocześnie zachęcamy do tego, żeby docenić ciężką pracę i poświęcenie kierowców i motorniczych oraz innych osób związanych z komunikacją miejską. Bezpośredni kontakt nie jest wskazany, ale zwykły uśmiech z pewnością podniesie ich na duchu i będzie symbolem wsparcia.

Zmiany w komunikacji miejskiej od 26 marca

Data ogłoszenia 25.03.2020 roku

Informujemy, że po analizie wcześniejszych zmian i obecnej sytuacji związanej z napełnieniem pojazdów wprowadzamy następne korekty w rozkładach jazdy. Od 26 marca 2020 toku wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej. Więcej w komunikacie

Korekty w komunikacji miejskiej

Data ogłoszenia 24.03.2020 roku

W odpowiedzi na sugestie mieszkańców Szczecina i w trosce o ich bezpieczeństwo, od 25 marca wprowadzone zostają kolejne korekty w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

Informujemy, że przywrócone zostaje kursowanie komunikacji miejskiej według powszednich rozkładów jazdy jak w dni wolne od nauki w szkołach. Dotyczy to godzin szczytów przewozowych (5–8 i 13–16:30). W pozostałych godzinach linie kursują według sobotnich rozkładów jazdy. Więcej w komunikacie

Uwaga! Korekta w rozkładach jazdy

Data ogłoszenia 23.03.2020 roku

W ubiegły weekend oraz podczas porannego szczytu komunikacyjnego prowadzone były obserwacje napełnienia pojazdów komunikacji miejskiej. W związku z tym, tak jak informowaliśmy wcześniej, pasażerowie będą mogli liczyć na dodatkowe pojazdy, które ułatwią poruszanie się po naszym mieście.

Od 23 marca planowane są następujące rozwiązania:
• Wprowadzone będą dodatkowe składy tramwajowe w godzinach szczytu, dedykowane na linie 6 i 7
• Przywrócony zostanie rozkład powszedni zimowy dla linii 107
• Na linie autobusowe 51, 58, 59, 63, 77 priorytetem będzie kierowanie pojazdów przegubowych

Jednocześnie informujemy, że możliwe są dodatkowe korekty, o których będziemy informowali na bieżąco.

UWAGA! Zmiany w komunikacji miejskiej od soboty

Data ogłoszenia 20.03.2020 roku

W związku ze zmniejszoną ilością pasażerów podróżujących komunikacją zbiorową od soboty 21 marca wprowadzamy zmiany w rozkładach jazdy i nowe godziny otwarcia kas biletowych. Więcej w komunikacie

Dużo mniej aut w mieście. #ZostanWDomu działa

Data ogłoszenia 18.03.2020 roku

Szczecin, jak wiele innych miast w Polsce, opustoszał. Mniej osób na ulicach, mniej w komunikacji miejskiej. Nie ma zatorów drogowych, a przez centrum przejeżdża się płynnie, nawet w godzinach szczytu komunikacyjnego.

Od poniedziałku (16 marca) wprowadzone zostały ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Ma to związek z zamknięciem szkół i zmniejszoną ilością pasażerów. Wiele osób opiekuje się dziećmi lub korzysta z pracy zdalnej, co znacząco wypłynęło na napełnienie autobusów i tramwajów. Sytuacja jest przez ZDiTM analizowana na bieżąco i nie są wykluczone kolejne zmiany.

Zmniejszony ruch zauważalny jest także na głównych skrzyżowaniach w naszym mieście. Przez skrzyżowanie Brama Portowa między godziną 14:30 a 15:30 przejechało wczoraj 3848 samochodów. To o 872 mniej niż przed wprowadzeniem stanu epidemicznego. Podobna sytuacja zanotowana została na skrzyżowaniu ulic Santocka — 26 Kwietnia. Tam pojawiło się niespełna 2300 pojazdów. W tym przypadku ubytek jest na poziomie ponad 700 aut na godzinę.

Te liczby pokazują, że apel o pozostanie w domu został przez wielu mieszkańców naszego miasta wysłuchany.

Nieczynne kasy

Data ogłoszenia 16.03.2020 roku

Informujemy, że kasa Kaliny i Turzyn są zamknięte do odwołania. Za niedogodności przepraszamy i jednocześnie zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnych do zakupu biletów.

Koronawirus. Bezpieczeństwo pasażerów i pracowników

Data ogłoszenia 12.03.2020 roku

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jednostek związanych z transportem publicznym oraz pasażerów informujemy o zmianach, jakie wprowadzone zostaną w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w naszym mieście w najbliższym czasie. Więcej w komunikacie

Zmiany w rejonie placu Szarych Szeregów

Data ogłoszenia 10.03.2020 roku

 Foto: UM
Foto: Urząd Miejski
Rozpoczęcie kolejnego etapu przebudowy torów w obrębie placu Szarych Szeregów wymusiło od 14 marca 2020 roku wstrzymanie ruchu tramwajowego w ciągu ulicy Piłsudskiego na odcinku od placu Szarych Szeregów do placu Rodła oraz ruch kołowy na przejeździe przy ulicy Piłsudskiego. Jednocześnie czasowo wznowiony zostanie ruch tramwajowy w ciągu alei Wojska Polskiego od ulicy Wawrzyniaka do placu Szarych Szeregów. Więcej w komunikacie

Utrudnienia w ruchu

Data ogłoszenia 02.03.2020 roku

W związku planowanym na niedzielę 8 marca Biegiem Sanprobi informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji miejskiej. W godzinach 10:00–14:00 zamknięte dla ruchu zostaną ulice Piotra Skargi, Szymanowskiego, Moniuszki i Ogińskiego. Z tego powodu zmieniona zostanie trasa linii 67.

Trasa przejazdu:

• W kierunku Karola Miarki od przystanku „Kołłątaja” autobus pojedzie al. Wyzwolenia — Felczaka (trasa linii 87) — al. Wojska Polskiego — ul. Mickiewicza do skrzyżowania z al. Bohaterów Warszawy i ul. Wawrzyniaka i dalej zgodnie z aktualnym przebiegiem trasy.

• W kierunku Stoczni Szczecińskiej od przystanku „Gorkiego” autobus pojedzie al. Wojska Polskiego do ul. Felczaka, następnie ul. Felczaka (jak linia 87) do al. Wyzwolenia i następnie od ronda Giedroycia zgodnie z przebiegiem trasy.

Na trasie objazdu linii 67 obowiązują przystanki linii 87.

Utrudnienia w ruchu

Data ogłoszenia 27.02.2020 roku

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych powoduje i wymusza utrudnienia w ruchu, które odbędą się 1 marca w godzinach 15:00–17:00. Trasa przemarszu przebiegać będzie ulicami: pl. Solidarności, Małopolska, pl. Hołdu Pruskiego, pl. Żołnierza Polskiego, al. Niepodległości, Brama Portowa, pl. Zwycięstwa, Potulicka, Stoisława, skwer im. Narodowych Sił Zbrojnych.

Na czas przemarszu nastąpi dynamiczne wyłączenie z ruchu wymienionych ulic. W związku z tym wstrzymanie ruchu będzie dotyczyć również komunikacji miejskiej i linii: 1, 2, 3, 7, 8, 9, A, B, C, 61, 75, 76, 87. Wstrzymanie i wznowienie ruchu komunikacji miejskiej nastąpi na polecenie służb Nadzoru Ruchu.

Z biletem komunikacji miejskiej w pociągu

Data ogłoszenia 25.02.2020 roku

Do końca roku przedłużona zostaje możliwość jazdy z biletami okresowymi komunikacji miejskiej w niektórych pociągach. To oznacza dodatkową, wygodną opcję poruszania się alternatywnym środkiem transportu w granicach administracyjnych Gminy Miasto Szczecin.

Zgodnie z porozumieniem zawartym z przewoźnikiem kolejowym w pociągach REGIO kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin (między stacjami: Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, Szczecin Gumieńce) do końca roku będą honorowane wszystkie bilety okresowe ZDiTM.

W pociągach honorowane będą także wszystkie ulgi i zwolnienia, z których korzystają pasażerowie komunikacji miejskiej w Szczecinie co oznacza, że dzieci uprawnione do darmowych przejazdów w komunikacji miejskiej mogą również bez biletu jechać pociągiem.

Przystanek „Junacka” na żądanie

Data ogłoszenia 20.02.2020 roku

Informujemy, że od dnia 1 marca przystanki „Junacka” dla linii 51 staną się „na żądanie”.

Korekty na linii 901 i 908

Data ogłoszenia 19.02.2020 roku

Od 24 lutego wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 901 i 908. Korekty wprowadzone zostały, aby ułatwić dojazd dzieciom ze Szkół Podstawowych nr 7 i 16. Zmiany na linii 901 i 908 spowodowane są wnioskami rodziców oraz szkół nr 7 (ul. Złotowska) i 16 (ul. Chobolańska).

Zmiany godzin odjazdów na linii 901:

• kursy Warszewo — Osów: z godz. 07:13 na godz. 07:18, z godz. 12:23 na godz. 12:43, z godz. 13:03 na godz. 13:13;
• kursy Osów — Warszewo: z godz. 07:23 na godz. 07:28, z godz. 12:33 na godz. 12:53, z godz. 13:13 na godz. 13:23;
• kursy Warszewo — Osów — Jaworowa Las: z godz. 13:37 na godz. 13:43, z godz. 14:33 na godz. 14:43, z godz. 15:33 na godz. 15:43;
• kursy Jaworowa Las — Osów — Warszewo: z godz. 15:05 na godz. 15:10, z godz. 16:05 na godz. 16:10.
• nowy kurs o godz. 12:13 Warszewo — Osów oraz 12:23 Osów — Warszewo.

Zmiany godzin odjazdów na linii 908:

• kursy Maczka — Chobolańska Szkoła: z godz. 08:20 na godz. 08:25, z godz. 10:25 na godz. 10:20, z godz. 11:20 na godz. 11:15, z godz. 12:55 na godz. 12:50, z godz. 13:30 na godz. 13:35, z godz. 15:25 na godz. 15:30;
• kursy Chobolańska Szkoła — Maczka: z godz. 08:33 na godz. 08:38, z godz. 10:35 na godz. 10:30, z godz. 11:30 na godz. 11:45, z godz. 13:05 na godz. 13:00, z godz. 13:40 na godz. 13:45, z godz. 15:38 na godz. 15:43.
• nowy kurs o godz. 11:25 Chobolańska Szkoła — Gumieńce oraz 11:39 Gumieńce — Chobolańska Szkoła.

Przesunięcie przystanku „Plac Rodła”

Data ogłoszenia 19.02.2020 roku

Informujemy, że od 24 lutego do odwołania przystanek „Plac Rodła” dla linii 70, 86 i 523 przesunięty zostanie o około 80 m w kierunku skrzyżowania z ulicą Mazurską. Związane jest to z budową nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego.

Pojedziemy Arkońską

Data ogłoszenia 13.02.2020 roku

W piątek 14 lutego 2020 roku otwarta dla ruchu zostanie ul. Arkońska. Zmiany w organizacji ruchu zaczną obowiązywać od godziny 6 rano. Do ruchu zostanie dopuszczony przebudowany odcinek ul. Arkońskiej od ul. Wojciechowskiego do ronda Olszewskiego. Więcej w komunikacie

Ferie zimowe

Data ogłoszenia 04.02.2020 roku

W dniach 10 - 21 lutego z powodu ferii zimowych wprowadzono następujące zmiany w komunikacji autobusowej:

• zawieszono kursowanie autobusów linii 109, 110,
• na liniach 901, 904 i 908 nie będą wykonywane kursy realizowane w dni nauki w szkołach,
• na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.

Z biletem komunikacji miejskiej w pociągu do końca lutego

Data ogłoszenia 30.01.2020 roku

O kolejny miesiąc przedłużona zostaje możliwość jazdy z biletami okresowymi komunikacji miejskiej w niektórych pociągach. Trwają rozmowy z przewoźnikiem związane z podpisaniem umowy dłuższy okres.

Zgodnie z porozumieniem zawartym z przewoźnikiem kolejowym POLREGIO Sp. z o.o. w pociągach REGIO kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin (między stacjami: Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, Szczecin Gumieńce) do końca lutego będą honorowane wszystkie bilety okresowe ZDiTM.

POLREGIO Sp. z o.o. będzie również w swoich pociągach honorować wszystkie ulgi i zwolnienia, z których korzystają pasażerowie komunikacji miejskiej w Szczecinie co oznacza, że dzieci uprawnione do darmowych przejazdów w komunikacji miejskiej mogą również bez biletu jechać pociągiem.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Data ogłoszenia 24.01.2020 roku

Informujemy, że od 1 lutego wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Prosimy pasażerów o dokładne planowanie podróży.

Z tym dniem nastąpią zmiany w kursowaniu linii 103, 106, C i 76.

Na linii 103 nastąpi zmiana rozkładu jazdy polegająca na korekcie czasów przejazdu. Kursy na trasie Głębokie — Police Zakłady Chemiczne o godz. 7:25 i 15:25 oraz kursy na trasie Police Zakłady Chemiczne — Głębokie o godz. 7:00 i 15:25 będą kierowane przez Bartoszewo.
• odjazd z Bartoszewa w kierunku Zakładów Chemicznych Police o godz. 7:36 i 15:36
• odjazd z Bartoszewa w kierunku Głębokiego o godz. 7:38 i 16:03.
• likwidacji ulegają kursy: 7:26 Police Tanowska Szkoła — Tanowo oraz 7:36 Tanowo — Police Tanowska Szkoła.
• zmianie ulegnie nazwa przystanków na drodze wojewódzkiej 115 z „Bartoszewo nż” na „Bartoszewo Las nż”.

Na linii 106 nastąpi korekta czasów przejazdu bez zmiany częstotliwości kursowania.

Na linii C uruchomione zostaną dodatkowe przystanki „Kniewska nż” (71711 i 71712). W dni robocze zmianie ulegnie trasa kursów:
• Plac Rodła — Osiedle Kasztanowe o godz. 5:00 na Plac Rodła — Kablowa,
• Plac Rodła — Kablowa o godz. 5:05 na Plac Rodła — Osiedle Kasztanowe.

Zmiany na linii 76:
• kursy wykonywane na trasie Brama Portowa — Składowa oraz Składowa — Brama Portowa, autobusy będą odjeżdżać z przystanku „Heyki”.
• w dni powszednie zostanie zwiększona liczba kursów obsługujących przystanek przy ul. Heyki.
• w dni powszednie kurs Brama Portowa — Nabrzeże Ewa o godz. 20:02 zostanie skrócony do przystanku „Heyki”, a kurs relacji Nabrzeże Ewa — Brama Portowa o godzinie 20:25 będzie wykonywany o godzinie 20:29 na trasie Heyki — Brama Portowa.

Przesunięcie przystanków w Dobrej

Data ogłoszenia 17.01.2020 roku

Informujemy, że w poniedziałek 20 stycznia ulegnie zmiana lokalizacji przystanków dla linii 105, 121 i 535 w Dobrej.

• Dobra MZAZ” – przesunięcie o ok. 100 m w kierunku Dobrej
• Dobra Spacerowa” kierunek Dobra – tymczasowy przystanek wykonany z płyt drogowych
• Dobra Spacerowa” kierunek Wołczkowo – tymczasowe miejsce przesunięte o ok. 50 m
• Wołczkowo kościoł” na tymczasową lokalizację na wysokość budynku 57.

Start robót na placu Szarych Szeregów

Data ogłoszenia 9.01.2020 roku

W najbliższą środę (15 stycznia) rozpoczynają się prace, dzięki którym zdecydowanie poprawi się infrastruktura tramwajowa na ważnym dla miasta węźle komunikacyjnym. Zmiany, które pojawią się w najbliższych miesiącach poprawią komfort pasażerów, ale także kierowców poruszających się w rejonie placu Szarych Szeregów.

Zmiana w organizacji ruchu w rejonie placu Szarych Szeregów wprowadzona zostanie, we wczesnych godzinach porannych. To oznacza nowości zarówno dla kierowców, jak i pasażerów podróżujących liniami 1, 87, 523 i 524. Więcej w komunikacie

Z biletem okresowym także w pociągach

Data ogłoszenia 3.01.2020 roku

Informujemy, że do końca stycznia można jeździć z biletami okresowymi komunikacji miejskiej także w niektórych pociągach. Trwają rozmowy z przewoźnikiem związane z przedłużeniem umowy na kolejne miesiące.

Zgodnie z porozumieniem zawartym z przewoźnikiem kolejowym Przewozy Regionalne Sp. z o.o. w pociągach REGIO kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin (między stacjami: Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, Szczecin Gumieńce).

Przewozy Regionalne Sp. z.o.o. będą również w swoich pociągach honorować wszystkie ulgi i zwolnienia, z których korzystają pasażerowie komunikacji miejskiej w Szczecinie co oznacza, że dzieci uprawnione do darmowych przejazdów w komunikacji miejskiej mogą również bez biletu jechać pociągiem.

* * *

2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019,

* * *Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


LinkiCopyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.