Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku


Komunikaty ZDiTM - rok 2019


* * *2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018

* * *

Węzeł Łękno — zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

Data ogłoszenia 20.09.2019 roku

Od poniedziałku 23 września br. w związku z budową węzła Łękno wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zmiany dotyczyć będą również komunikacji miejskiej.

Przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym ok. godziny 13:00 zamknięty zostanie dla ruchu ogólnego wlot ul. Traugutta (od strony al. Wojska Polskiego) wraz z odcinkiem ulicy na długości ok. 50 metrów. Dojazd do al. Wojska Polskiego funkcjonować będzie poprzez ul. Krasickiego (do ulic Solskiego, Curie-Skłodowskiej i Ostrawickiej) oraz poprzez ulice Lindego i Zaleskiego.

Komunikacja miejska

Na czas trwania robót w związku z zamknięciem wlotu ul. Traugutta zmiany obejmą również komunikację miejską. Od tego dnia aż do odwołania linia 67 będzie kursowała zmienioną trasą:

• w kierunku Karola Miarki pojedzie ulicami: Piotra Skargi, Wawrzyniaka, Adama Mickiewicza, z pominięciem przystanków „Bogumiły” i „Traugutta”. Zostaną uruchomione tymczasowe przystanki: „Plac Gałczyńskiego” (nr 12121) i „Karłowicza” (nr 30711, wspólny z linią nr 527),

• w kierunku Stoczni Szczecińskiej pojedzie ulicami: Mickiewicza, Jacka Soplicy i Maksymiliana Gorkiego, z pominięciem przystanków „Poniatowskiego” (nr 30611), „Traugutta”, i „Bogumiły”. Zostaną uruchomione tymczasowe przystanki: „Poniatowskiego” (nr 30930), „Karłowicza” (nr 30714, wspólny z linią nr 527), „Gorkiego” (nr 39511). Kursy będą odbywały się wg obowiązujących rozkładów jazdy.

Zmiany w organizacji ruchu wiążą się z koniecznością budowy infrastruktury podziemnej w obrębie połączenia ul. Traugutta z al. Wojska Polskiego. Wykonawca deklaruje wykonanie prac w okresie trzech tygodni.

Jednocześnie informujemy, że do ruchu została dopuszczona ul. Słowackiego w dwóch kierunkach jazdy. Do momentu zakończenia prac brukarskich związanych z wykonaniem nawierzchni istniejącej zatoki autobusowej, przystanek autobusowy pozostaje bez zmian w miejscu czasowej organizacji ruchu.

Obchody dwudziestolecia Wielonarodowego Korpusu Północno - Wschodniego NATO w Szczecinie

Data ogłoszenia 18.09.2019 roku

Z powodu organizacji imprezy z okazji dwudziestolecia Wielonarodowego Korpusu Północno - Wschodniego NATO w Szczecinie w rejonie Wałów Chrobrego i ulicy Jana z Kolna informujemy o zmianach w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

Organizacja ruchu od dnia 19.09.2019 godz. 18:00 do dnia 23.09.2019 godz. 4:30:

Linia autobusowa 70 kursować będzie objazdem:
• w kierunku Urzędu Miasta od przystanku „Wyszyńskiego” pojedzie zmienioną trasą przez: Nabrzeże Wieleckie — Trasę Zamkową — Matejki — plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego”; zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki zlokalizowany przy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza;
• w kierunku Kamieńca: plac Rodła — al. Wyzwolenia — pl. Żołnierza Polskiego — Trasa Zamkowa — Wyszyńskiego — Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Teatr Współczesny” i „Jarowita”; przystanek „Starzyńskiego” zostaje przeniesiony do zatoki autobusowej na pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

Organizacja ruchu od dnia 20.09.2019 do dnia 23.09.2019 godz. 4:30:

Linia tramwajowa 6 — zostaje zawieszona.
• Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa 16, która będzie kursować na trasie: • z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego, następnie przez Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Żołnierza Polskiego — pl. Hołdu Pruskiego — ul. Matejki — ul. Malczewskiego — ul. Parkową — ul. Dubois do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli „Gocław” wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania zawieszonej linii 6.
• Linia autobusowa 526 (od nocy z 20 na 21.09.2019 r). kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku „Wyszyńskiego” przez: Jana z Kolna — Trasę Zamkowa — Matejki — Malczewskiego — Parkową — Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją stała trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki: „Wały Chrobrego” i „Dworzec Morski”.

Prace przy dojeździe na most Cłowy

Data ogłoszenia 12.09.2019 roku

Z powodu prowadzonych prac drogowych od 16 września nastąpi zamknięcie wjazdu na most Cłowy od strony lewobrzeża.

• Autobusy linii 56, 72, 93, 96 i 522 w kierunku Dąbia kursować będą objazdem przez most Pionierów Miasta Szczecina i ulicę Eskadrową, z pominięciem przystanku „Księżnej Anny”. Na liniach obowiązywać będzie normalny rozkład jazdy.

• Autobusy linii 73 w kierunku Zdunowa kursować będą przez most Pionierów Miasta Szczecina, z pominięciem przystanków „Księżnej Anny” i „Most Cłowy”. Odjazdy z Basenu Górniczego zostaną opóźnione o 2 minuty w stosunku do czasu rozkładowego.

• Autobusy linii C i H w kierunku Dąbia kursować będą objazdem przez most Pionierów Miasta Szczecina, ulicę Hangarową i ulicę Gryfińską, z pominięciem przystanku „Centrum Żeglarskie”. Przystanek „Emilii Gierczak” przeniesiony zostanie na ulicę Anieli Krzywoń. Na liniach obowiązywać będzie normalny rozkład jazdy.

• Na linii 893 wydłużony zostanie czas oczekiwania na pętli „Wielgowo Borsucza” na opóźniony autobus linii 93 z 3 do 6 minut.

Planowany termin zakończenia prac – 15 października.

67 i 529 wracają na stałe trasy

Data ogłoszenia 09.09.2019 roku

W związku z zakończeniem prac wykonywanych w ramach bieżącego utrzymania dróg na ul. Santockiej od wtorku 10 września linie 67 i 529 wracają na swoje stałe trasy.

Roboty na Grota-Roweckiego

Data ogłoszenia 06.09.2019 roku

Przebudowa ulicy, miejsc postojowych, ciągów pieszych wraz z odwodnieniem, budowa elementów uspokojenia ruchu, przebudowa zjazdów oraz remont kładki dla pieszych zlokalizowanej nad rurociągiem ciepłowniczym wraz z dostawaniem jej dla osób niepełnosprawnych, wymusza z dniem 10 września 2019 do odwołania korektę trasy linii 53 w kierunku Pomorzan. Autobusy tej linii będą jeździły przez ulicę Reduty Ordona i będą zatrzymywały się na przystankach „Chłopickiego” i „Wita Stwosza” wspólnych z linią 75. Kursy będą odbywały się wg obowiązujących rozkładów jazdy.

Zmiany rozkładów jazdy

Data ogłoszenia 29.08.2019 roku

Informujemy, że od 2 września wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy części linii autobusowych i tramwajowych. Czytaj więcej w komunikacie

Koniec remontu łuku. Zmiany w komunikacji miejskiej

Data ogłoszenia 22.08.2019 roku

W związku z zakończeniem przebudowy torów na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy, od 26.08.2019 przywrócony zostanie ruch tramwajowy na odcinku Bohaterów Warszawy – Turzyn – Plac Kościuszki. Wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Od 26.08.2019:

• przywrócone zostają stała trasa i rozkłady jazdy linii 7,
• przywrócone zostają stałe rozkłady jazdy linii 8,
• wprowadzone zostają nowe stałe rozkłady jazdy linii 10,
• przywrócone zostaje przypisanie peronów na pętli Pomorzany według rozkładów jazdy,
• przywrócone zostają stałe trasy linii 75, 521 i 527. Przystanek „Bolesława Śmiałego” zostanie przesunięty do dotychczasowej lokalizacji.

Od 02.09.2019:

• przywrócone zostają stałe rozkłady jazdy linii 1,
• przywrócone zostaje kursowanie linii 9 wg stałych rozkładów jazdy,
• przywrócone zostają skomunikowania linii autobusowych 51, 103, 106 i 121 z liniami 1 i 9.

Półmaraton — utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej

Data ogłoszenia 22.08.2019 roku

40. PKO Półmaraton Szczecin” w dniu 25 sierpnia w godzinach 08:00 - 14:00 spowodował utrudnienia w ruchu i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Czytaj więcej w komunikacie

Tramwaj na łuku przed czasem

Data ogłoszenia 21.08.2019 roku

Pomyślnie przebiegł przejazd techniczny na remontowanym łuku torowiska. W związku z tym przed czasem, bo już od poniedziałku planowane jest przywrócenie ruchu tramwajowego na ulicy Krzywoustego.

Zakończyły się już prace zasadnicze związane z wykonaniem konstrukcji torowiska oraz ułożeniem warstwy ścieralnej w rejonie płyt przejazdowych. Do wykonania pozostało uszczelnienie styku bitumicznym materiałem zalewowym oraz uprzątnięcie miejsca prowadzenia robót. Jednak, co najważniejsze, od poniedziałku (26 sierpnia) tramwaje będą mogły jeździć po remontowanym łuku.

Przypominamy, że remontu wymagała konstrukcja torowiska, która uległa zniszczeniu, ze względu na duży ruch kołowy. W związku z tym, pracami objętych zostało około 150 metrów toru wraz z jego zabudową drogową w minimalnym, niezbędnym zakresie oraz odwodnienie. Roboty są prowadzone pomiędzy przejściami dla pieszych przez ul. Bolesława Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy.

Celem remontu było przywrócenie wartości eksploatacyjnej torowiska oraz wykonanie robót naprawczych w strefie okołoszynowej. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort okolicznych mieszkańców płyty przejazdowe ułożone zostały na wibroizolacyjnej macie ze spienionego poliuretanu. Maty antywibracyjne wytłumią drgania i hałasy. Z uwagi na bliską zabudowę mieszkalną na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy, maty zostały zabudowane na całym odcinku objętym zadaniem. Zamontowane zostały także smarownice torowe.

Zakres robót torowo-drogowych objął:

• całkowitą rozbiórkę istniejących torów tramwajowych i innych elementów nawierzchni tramwajowej,
• wykonanie nowej konstrukcji podbudowy torów tramwajowych,
• montaż torów tramwajowych w technologii ciągłego, sprężystego podparcia w korycie prefabrykowanych żelbetowych płyt tunelowych z użyciem żywic poliuretanowych,
• montaż skrzynek odwadniających i innych elementów wyposażenia torów,
• wykonanie nawierzchni torowiska.

Umowa została podpisana z firmą NIWA Szczecin Sp. z o.o. na kwotę 2 757 370,91 zł brutto. Roboty mają zakończyć się do 31 sierpnia.

Zmiany na linii 103

Data ogłoszenia 14.08.2019 roku

W związku z pracami drogowymi prowadzonymi w Tanowie od poniedziałku 19 sierpnia od godziny 7:30 do odwołania zmieniona zostanie trasa autobusu linii 103. Kursy linii 103 wykonywane będą z pominięciem ulicy Polickiej i Szczecińskiej. Nieczynne będą przystanki „Tanowo” i „Tanowo Policka”. Przejazd w obu kierunkach odbywał się będzie obwodnicą Tanowa.

Dodatkowe autobusy na Pyromagic

Data ogłoszenia 09.08.2019 roku

Dla wygody pasażerów uruchomimy dodatkowe autobusy, które w piątek i sobotę będą kursowały po naszym mieście. Kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych do późnych godzin nocnych będą odwoziły uczestników wydarzeń u stóp Wałów Chrobrego do domów.

W dniach 9 i 10 sierpnia w godz. 19:00–24:00 na trasie Dworzec Główny — Osiedle Kaliny zostanie uruchomiona linia specjalna 875 z częstotliwością co 20 minut.
W dniu 10 sierpnia w godz. 19:00–24:00 na trasie Plac Rodła — Studzienna zostanie uruchomiona linia specjalna 859 z częstotliwością co 40 minut.

Zawieszenie linii 9

Data ogłoszenia 02.08.2019 roku

Z dniem 5 sierpnia do odwołania zastaje zawieszone kursowanie linii 9 w celu poprawy przepustowości odcinka jednotorowego na wysokości budowanego węzła Łękno w ciągu alei Wojska Polskiego. Z powodu zawieszenia linii 9 na linii 1 zostanie zwiększona pojemność składów.

Odcinek jednotorowy trasy tramwajowej znajduje się od skrzyżowaniami Bohdana Zaleskiego za skrzyżowanie ulic Bolesława Prusa i Ludwika Solskiego.

Pyromagic 2019 — komunikacja miejska i organizacja ruchu

Data ogłoszenia 31.07.2019 roku

Z powodu organizacji XII Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic 2019 wprowadzone zostaną w dniach 9 i 10 sierpnia 2019 zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu. Więcej w komunikacie

Zmiany na liniach 73, 93, G i 534

Data ogłoszenia 24.07.2019 roku

Prace przy budowie kanalizacji w Wielgowie z dniem 29 lipca 2019 roku wymusiły zmiany w kursowaniu linii autobusowych 73, 93, G i 534.

• autobusy linii 73 kursować będą na trasie Basen Górniczy — Zdunowo Szpital według specjalnego rozkładu jazdy, z dotychczasową częstotliwością.
• autobusy linii 93 kursować będą na trasie Basen Górniczy — Wielgowo Borsucza według specjalnego rozkładu jazdy, z dotychczasową częstotliwością.
Linie 73 i 93 nie będą miały charakteru linii okrężnych. Będą one kursować w obu kierunkach.
• autobusy linii G kursować będą na skróconej trasie Plac Rodła — Zdunowo Szpital według specjalnego rozkładu jazdy, z dotychczasową częstotliwością. W kierunku Placu Rodła zamiast dotychczasowego przystanku „Zdunowo Dworzec” w ciągu ul. Żuka obowiązywać będzie przystanek zlokalizowany w ciągu ul. Sokołowskiego (nr 73612).
• autobusy linii 534 kursować będą na skróconej trasie Osiedle Bukowe — Zdunowo Szpital według normalnego rozkładu jazdy. W kierunku Osiedla Bukowego zamiast dotychczasowego przystanku „Zdunowo Dworzec” w ciągu ul. Żuka obowiązywać będzie przystanek zlokalizowany w ciągu ul. Sokołowskiego (nr 73612).
• uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza 893, kursująca na trasie Wielgowo — Bałtycka — Wiślana — Borsucza — Wielgowo Borsucza. Na linii uruchomione zostaną przystanki:

• Wielgowo (pętla przy dworcu kolejowym, nr 73512),
• Wiślana (dotychczasowe przystanki linii 73 i 93, nr 73411 i 73412),
• Ciepła nż (na ul. Wiślanej w rejonie skrzyżowania z ul. Ciepłą, nr 75011 i 75012),
• Wesoła nż (na ul. Wiślanej w rejonie skrzyżowania z ul. Wesołą, nr 75111 i 75112),
• Złotego Deszczu nż (na ul. Borsuczej w rejonie skrzyżowania z ul. Złotego Deszczu, nr 75211 i 75212),
• Storczykowa nż (na ul. Borsuczej w rejonie skrzyżowania z ul. Storczykową, nr 75311 i 75312),
• Wielgowo Borsucza (pętla linii 93, nr 74511).

Autobusy linii 93 i 893 będą wzajemnie skomunikowane na pętli „Wielgowo Borsucza” z maksymalnym czasem oczekiwania na opóźniony autobus wynoszącym 3 minuty. Nie będzie skomunikowania między liniami 73 i 893.

Jarmark Jakubowy

Data ogłoszenia 23.07.2019 roku

Organizacja imprezy IX Jarmark Jakubowy na placu Orła Białego w dniach 25 - 28 lipca 2019 roku wymusiła częściową zmianę trasy autobusu linii 52.

• linia 52 będzie kursować na trasie od ulicy Wyszyńskiego przez Bramę Portową, al. Niepodległości, nawrót na placu Żołnierza Polskiego, Bramę Portową, Wyszyńskiego i dalej po stałej trasie do przystanku „Wyspa Pucka”. Autobus będzie kursować według obowiązującego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki „Tkacka” i „Grodzka”. Na trasie objazdu wyznaczone zostaną dodatkowe przystanki: „Brama Portowa” (zlokalizowany na al. Niepodległości, wspólny z linią 76) i „Brama Portowa” jako przystanek końcowy dla linii (przy kwiaciarkach, wspólny z linią 75).

• od dnia 24.07 od godz. 0:01 do 28.07.2019 r. do godz. 23:00 wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną ul. Grodzka na odcinku od ul. Tkackiej do ul. Kuśnierskiej, ul. Staromłyńska od ul. Grodzkiej do ul. Koński Kierat i pl. Orła Białego.

Tramwaje wracają do pętli „Las Arkoński”

Data ogłoszenia 18.07.2019 roku

Prace na pętli „Las Arkoński” dobiegają do końca. To oznacza, że na trasy wrócą tam tramwaje. Od 20 lipca zlikwidowana zostanie komunikacja zastępcza.

Na nowej pętli widać już gotowe chodniki, torowisko, zamontowana jest także sieć trakcyjna. Zanim jednak wróci tam komunikacja miejska, konieczny jest odbiór i przejazd techniczny tramwaju. Jeśli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności, to już od soboty 20 lipca przywrócony zostanie ruch tramwajowy na odcinku Kołłątaja — Las Arkoński. W związku z tym wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

• Zlikwidowana zostaje autobusowa komunikacja zastępcza — linia 803.
• Linia 3 kursować będzie na stałej trasie Las Arkoński — Pomorzany według nowego rozkładu jazdy.
• Linia 10 kursować będzie na stałej trasie Gumieńce — Las Arkoński według specjalnego rozkładu jazdy.
• Do czasu oddania do użytku terenu pętli „Las Arkoński”, przystanki na niej pozostają tymczasowo nieczynne. Przystankiem początkowym i końcowym dla pasażerów linii tramwajowych będzie przystanek „Wojciechowskiego”.
• Przystanek „Dworzec Niebuszewo” dla linii 51, 78, 87 zostaje przeniesiony do stałej lokalizacji.
• Linia turystyczna 0 będzie kursować na stałej trasie Dworzec Główny — Las Arkoński — Pomorzany — Dworzec Główny.

Triathlon — utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej

Data ogłoszenia 17.07.2019 roku

Organizacja imprezy w dniu 21 lipca 2019 pn: „Triathlon Szczecin 2019” spowodowała zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Więcej w komunikacie

Chwilowe utrudnienia na ulicy Krzywoustego

Data ogłoszenia 17.07.2019 roku

Na ulicy Krzywoustego koryto jest już gotowe na wykonanie podbudowy betonowej. W związku z tym w środę i czwartek mogą występować chwilowe utrudnienia w rejonie prowadzonych prac. Prosimy kierowców i pieszych o szczególną ostrożność. Więcej w komunikacie

Utrudnienia na ulicy Santockiej

Data ogłoszenia 12.07.2019 roku

Prace przygotowawcze do wymiany nakładki na ulicy Santockiej od 15 lipca wymusiły wprowadzenie zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej jak tez organizacji ruchu.

Do odwołania zostaje wyłączony z ruchu dla autobusów komunikacji miejskiej odcinek jezdni ul. Santockiej od skrzyżowania z ul. Świerczewską do skrzyżowania z ul. Ku Słońcu. Na czas trwania prac ul. Piękna staje się jednokierunkowa, ruch pojazdów odbywać się będzie od ul. Ku Słońcu w kierunku ul. Świerczewskiej.

Zmiany w kursowaniu komunikacji:

• Linia 67 — kursuje od przystanku „Karola Miarki” ulicami: Ku Słońcu, Piękną, Świerczewską, Santocką i dalej swoją trasą. Na czas objazdu przystanek „Piękna” zostanie przeniesiony na ul. Piękną na wysokości posesji nr 7.

• Linia 529 — jadąc w kierunku Plac Rodła kursuje od przystanku „Santocka” ulicami: Świerczewską, Karola Miarki, Ku Słońcu i dalej swoją trasą. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie objazdu. Linia jadąc w kierunku Jaworowej kursuje od przystanku „Szkoła Salezjańska” ulicami: Ku Słońcu, nawrót na skrzyżowaniu z ul. Karola Miarki, Piękną, Świerczewską i dalej swoją trasą. Na czas objazdu przystanek „Piękna” zostanie przeniesiony na ul. Piękną na wysokości posesji nr 7.

Etap przygotowawczy zakłada regulację wpustów deszczowych.

Prace na łukach - Krzywoustego

Data ogłoszenia 09.07.2019 roku

Zniknęły już łuki torów na ulicy Krzywoustego. Dzisiaj rozpoczął się ostatni etap rozbiórki, a wykonawca zgodnie z harmonogramem przystąpi do dalszych robót związanych z korytowaniem i układaniem kolejnych warstw konstrukcji. Więcej w komunikacie

Zmiany na linii 124

Data ogłoszenia 09.07.2019 roku

Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie na odcinku od ul. Ślicznej do ul. Osiedle pod Lipami wymusiła, od 11 lipca zmianę trasy i rozkładu jazdy linii 124. W kierunku pętli „Mierzyn Pod Lipami” autobusy kursować będą objazdem: od przystanku „Mierzyn” przez ul. Welecką, Lubieszyńską i Zeusa do przystanku końcowego.

Na zmienionej trasie uruchomione zostaną przystanki:
• Mierzyn Grafitowa (nr 94911) – wspólny z linią 108,
• Mierzyn Wspólna nż (nr 96311) – wspólny z linią 108,
• Mierzyn Wichrowa nż (nr 96411) – wspólny z linią 108,
• Mierzyn Demeter nż (nr 69712) – tymczasowy przystanek zlokalizowany przy ul. Zeusa na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku.

Ponadto przystanek końcowy „Mierzyn Pod Lipami” przeniesiony zostanie z ul. Zeusa na ul. Osiedle pod Lipami i otrzyma nr 69891. Nie będą obsługiwane przystanki „Mierzyn Truskawkowa” i „Mierzyn Modrzewiowa”. Rozkład jazdy linii 124 nie ulegnie zmianie.

Zmiany na linii 70

Data ogłoszenia 08.07.2019 roku

Z powodu prowadzonych prac przez ZWiK Szczecin od wtorku 9 lipca do odwołania nastąpi wyłączenie z ruchu samochodowego ul. Wały Chrobrego na odcinku od ul. Wawelskiej do ul. Szczerbcowej. Zmianie ulegnie trasa kursowania linii 70.

Linia 70 jadąc w kierunku Urzędu Miasta kursować będzie od przystanku „Admiralska” przez ul. Wawelską, ul. Teofila Starzyńskiego i od przystanku „Starzyńskiego” stałą trasą. Czasowej likwidacji ulega przystanek „Urząd Wojewódzki”. Linia kursować będzie według normalnego rozkładu jazdy.

Przebudowa ul. Arkońskiej — zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

Data ogłoszenia 04.07.2019 roku

9 lipca z powodu rozbiórki pozostałej części wiaduktu w ciągu przebudowywanej ulicy Arkońskiej nastąpią zmiany w kursowaniu linii 80 i 525.

Po godzinie 8:00 odcinek ul. Arkońskiej pomiędzy ul. Międzyparkową a nowo wybudowanym rondem w ciągu al. Wojska Polskiego zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. W związku z powyższym dojazd do kąpieliska Arkonka, stadionu K.S. Arkonia oraz posesji przy ul. Międzyparkowej wyłącznie dla służb miejskich, pojazdów zaopatrzenia oraz autobusów komunikacji miejskiej, możliwy będzie tylko poprzez ul. Międzyparkową.

Komunikacja miejska

Autobusy linii 80 i 525 będą kursowały w obu kierunkach przez ul. Międzyparkową z pominięciem odcinka ulicy Arkońskiej (od ul. Międzyparkowej do al. Wojska Polskiego).
• przystanek „Stadion Arkonia” dla autobusów jadących w kierunku Zakładów Piekarniczych zostanie przeniesiony na ul. Międzyparkową za skrzyżowaniem z ul. Arkońską.
• przystanek „Stadion Arkonia” dla autobusów jadących w kierunku Ludowej zostanie przeniesiony na ul. Arkońską przed bramę wjazdową na stadion.

Przywrócenie przystanku „Rondo Ułanów Podolskich”

Data ogłoszenia 02.07.2019 roku

Zakończyły się prace na ulicy Batalionów Chłopskich. W związku z tym od najbliższej środy przywrócony zostaje przystanek „Rondo Ułanów Podolskich”.

W ramach prac wyremontowana została zatoka autobusowa, drogowcy wymienili nawierzchnię na odcinku od ronda Ułanów Podolskich do ulicy Gryfińskiej, naprawili chodniki i krawężniki. W związku z zakończeniem robót od 3 lipca zostaje przywrócona stała organizacja ruchu na przystanku „Rondo Ułanów Podolskich” (nr 80221) dla autobusów linii 64, 65, 66, 71, 73, 79, 84, B, G, 531, 532, 533 jadących w kierunku Turkusowej, Osiedla Słonecznego, Osiedla Bukowego, Jezierzyc, Dąbia Osiedla.

Utrudnienia w ruchu

Data ogłoszenia 02.07.2019 roku

W związku z organizacją Rajdu Pekin — Paryż dnia 4 lipca informujemy o utrudnieniach w ruchu i zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Organizacja ruchu
4 lipca w godzinach 6:00–14:00 zamknięte zostaną ulice w okolicy Wałów Chrobrego: Jarowita, Admiralska, Komandorska, Wały Chrobrego, Zygmunta Starego, Szczerbcowa, Małopolska. Utrudnienia będą także na ulicy Jana z Kolna, wyłączony będzie prawy pas (kierunek dworzec PKP) na odcinku pomiędzy ulicą Admiralską i Komandorską.

Komunikacja miejska
Linia autobusowa 70 w dniu 4 lipca od godz. 6:00 do godz. 14:00 kursować będzie objazdem:
• w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” przez: Nabrzeże Wieleckie — Trasę Zamkową — Matejki — plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki”, „Starzyńskiego”. Na trasie objazdu zostanie uruchomiony przystanek na ul. Matejki przy Filharmonii.

• w kierunku Kamieńca: plac Rodła — al. Wyzwolenia — pl. Żołnierza Polskiego — Farna — Sołtysia — Wyszyńskiego — Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostaje przeniesiony do zatoki autobusowej na pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

Zmiany na pętli „Turkusowa”

Data ogłoszenia 28.06.2019 roku

UWAGA PASAŻEROWIE! W związku w remontem torowiska na ulicy Krzywoustego od 1 lipca wybrane kursy linii 2, 7, 8 będą odjeżdżały ze zmienionych peronów. Prosimy o szczególną uwagę! Za utrudnienia przepraszamy.

Czasowa likwidacja przystanku „Wąwelnica”

Data ogłoszenia 27.06.2019 roku

Informujemy, że z powodu organizacji festynu „Powitanie lata” w sobotę 29 czerwca czasowej likwidacji ulegnie przystanek „Wąwelnica” dla linii 122. Na czas trwania festynu, czyli w godzinach 8–20, autobusy będą się zatrzymywać w tymczasowej lokalizacji na wysokości pętli.

Roboty torowe na skrzyżowaniu ulic Bolesława Krzywoustego i Bohaterów Warszawy

Data ogłoszenia 26.06.2019 roku

Od 1 lipca rozpoczną się prace związane z remontem układu torowego na skrzyżowaniu ulic Bolesława Krzywoustego i Bohaterów Warszawy. Z tego powodu od najbliższej soboty kierowcy muszą spodziewać się utrudnień, a pasażerowie przygotować do zmian w komunikacji miejskiej. Prace będą trwały do końca sierpnia. Czytaj więcej w komunikacie

Zmiany w kasach Podjuchy i Police

Data ogłoszenia 24.06.2019 roku

Z powodu panujących upałów, a co za tym idzie spowodowanych nimi wysokich temperatur w pomieszczeniach kasowych od 25 czerwca do odwołania będzie nieczynna kasa biletowa Podjuchy, a kasa w Policach będzie czynna w zmienionych godzinach. Za niedogodności przepraszamy.

Z uwagi na powyższe informujemy, że bilety komunikacji miejskiej można nabywać w automacie stacjonarnym, w automatach mobilnych w pojazdach komunikacji miejskiej oraz w aplikacji na smartfonach (moBilet, SkyCash, MKM). Najbliższe Podjuch kasy biletowe znajdują się:

• Turkusowa (pętla tramwajowa) — 6:00–20:30 pon.–pt., 9:00–16:15 soboty oraz niedziela handlowa;
• Basen Górniczy — 10:00–17:15 pon.-pt.;
• Os. Słoneczne (pętla autobusowa) — 10:00–17:15 pon.–pt.
• POLICE — 6:00 do 10:30 i od 16:00 do 20:30.

Dodatkowa linia na czas zamknięcia ul. Zaleskiego

Data ogłoszenia 22.06.2019 roku

Informujemy, że na czas zamknięcia ul. Zaleskiego uruchomiona została tymczasowa linia 853 (obsługiwana busem). Kursy będą wykonywane na trasie Kołłątaja (przystanek wspólny z linią 803) — Teatr Letni z częstotliwością co 20 minut.

Z powodu prowadzonych prac przy budowie węzła Łękno i zamknięciem ul. Zaleskiego (odcinek od ulicy Wyspiańskiego do al. Wojska Polskiego) do ok. godz. 10 we wtorek 25 czerwca wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu linii 53 i 60.

W obu kierunkach kursy są wykonywane z pominięciem ul. Słowackiego i Zaleskiego. Wyłączone z ruchu zostały przystanki „Słowackiego” i „Teatr Letni”. Od przystanku „Kołłątaja” objazd autobusów odbywa się trasą linii 67, tj. ul. Piotra Skargi i al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Zaleskiego i dalej zgodnie z przebiegiem trasy z obsługą przystanków na trasie objazdu. Kursy są realizowane wg obowiązujących rozkładów jazdy.

Zmiany w komunikacji na węźle Łękno

Data ogłoszenia 19.06.2019 roku

Z powodu zamknięcia wlotu z ulicy Zaleskiego w aleję Wojska Polskiego (od strony ulicy Słowackiego), w dniach 21 - 25 czerwca autobusy linii 53 i 60 między rondem Giedroycia a aleją Wojska Polskiego kursowały będą trasą linii 67 w obu kierunkach.

5. Sanprobi Maraton Szczeciński

Data ogłoszenia 19.06.2019 roku

W związku Organizacją 5. Sanprobi Maratonu Szczecińskiego w niedzielę 23 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 103, 106 i 107 w Policach. Czytaj więcej w komunikacie

Letnie zmiany

Data ogłoszenia 17.06.2019 roku

Już za kilka dni w szkołach zabrzmi ostatni dzwonek. To oznacza nie tylko rozpoczęcie wakacji, ale także zmiany w komunikacji miejskiej. Czytaj więcej w komunikacie

Utrudnienia w ruchu

Data ogłoszenia 06.06.2019 roku

Informujemy, że w piątek 7 czerwca spodziewane są duże utrudnienia na ulicy Wilczej, z powodu usuwania skutków ulewy, ruch prowadzony będzie wahadłowo. Zalecamy omijanie tej okolicy.

Ulewne deszcze, które padały w Szczecinie w czwartek po południu i wieczorem spowodowały spore utrudnienia na ulicach naszego miasta. Komunikacja miejska notowała opóźnienia, a kierowcy stanęli w korkach. Najtrudniejsza sytuacja była na Niebuszewie. W niektórych miejscach skutki nawałnicy będą odczuwalne jeszcze w piątek.

Woda wyrządziła spore szkody na ulicy Wilczej. Na miejscu są służby i zabezpieczają uszkodzoną studnię oraz jezdnię w kierunku centrum, trwa także wstępna ocena techniczna skali problemu. Dalsze prace z tym związane oraz naprawy będą prowadzone w piątek. Z uwagi na powyższe należy spodziewać się sporych utrudnień w tym rejonie. Ruch na ulicy Wilczej będzie prowadzony wahadłowo, dlatego o ile to możliwe, zalecamy jej omijanie.

Utrudnienia w ruchu

Data ogłoszenia 06.06.2019 roku

Z powodu obywających się imprez w dniach 8 - 9 czerwca mogą następować utrudnienia w ruchu:

• 8 czerwca, godz. 10:30–13:30 — zamknięcie ulicy Piotra Skargi w związku z organizacją Biegu Sztafet Firmowych. W związku z tym w obu kierunkach zmianie ulegnie trasa linii 67. Od przystanku „Traugutta” autobusy pojadą trasą linii 53 i 60 przez ulicę Słowackiego do przystanku „Kołłątaja” i dalej swoją trasą. Czasowej likwidacji ulegną przystanki „Bogumiły”, „Piotra Skargi” i „Jasne Błonia”.

• 8–9 czerwca — możliwe czasowe utrudnienia na czas przejazdu uczestników 147 Ultra Bike — Ultramaratonu Kolarskiego. Trasa: Trasa Zamkowa (ścieżka rowerowa), Gdańska (chodnik po prawej stronie), Przestrzenna, Podkładowa, Żaglowa, Portowa, Goleniowska, Pucka, Nowogrodzka, Wolińska, Kablowa, Fiołkowa, Wiślana.

• 8 czerwca, godz. 9:00–14:15 — utrudnienia na ulicy Grodzkiej związane z organizacją Festynu Rodzinnego w SP 63.

Utrudnienia na ulicy Orzeszkowej

Data ogłoszenia 31.05.2019 roku

Informujemy, że w dniach 1 i 2 czerwca w związku z planowanymi pracami przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego z Orzeszkowej , że zostaną zmienione trasy autobusów linii B, 51 i 87.

Organizacja komunikacji miejskiej:

• Linia B (kursuje na trasie Osiedle Słoneczne — Osiedle Arkońskie) w obu kierunkach będzie jeździć z pominięciem ul. Orzeszkowej.

W kierunku Osiedla Arkońskiego na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja z ul. Orzeszkowej autobusy pojadą na wprost pod wiaduktem kolejowym i następnie skręcą w lewo w ul. Rapackiego. Od skrzyżowania ul. Rapackiego z ul. Krasińskiego i ul. Chopina pojadą dalej zgodnie z obowiązującym przebiegiem trasy.

W kierunku Osiedla Słonecznego od przystanku „Krasińskiego Wiadukt” autobusy pojadą prosto ul. Rapackiego do ul. Warcisława. Następnie skręcą w prawo pod wiadukt kolejowy. Od skrzyżowania ul. Warcisława, ul. Orzeszkowej i ul. Kołłątaja powrócą na swoją trasę.

• Linia 51 (kursuje na trasie Kołłątaja — Osów/Głębokie) i linia 87 (kursuje na trasie Owocowa Dworzec — Podbórz) — zmiana tras nastąpi na odcinku pomiędzy przystankami „Niemcewicza” a „Krasińskiego Wiadukt”. W obu kierunkach autobusy będą jeździć z pominięciem fragmentu ul. Asnyka, ul. Boguchwały i ul. Orzeszkowej.

Od przystanku „Niemcewicza” w kierunku Osowa i Głębokiego autobusy pojadą ul. Kadłubka, następnie ul. Kołłątaja. Na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja z ul. Orzeszkowej pojadą na wprost pod wiaduktem kolejowym i następnie skręcą w lewo ul. Rapackiego. Od skrzyżowania ul. Rapackiego z ul. Krasińskiego i ul. Chopina pojadą dalej zgodnie z obowiązującym przebiegiem trasy. Nieczynny będzie przystanek „Dworzec Niebuszewo”.

W kierunku pętli „Kołłątaja” i „Owocowa Dworzec” od przystanku „Krasińskiego Wiadukt” autobusy pojadą ul. Rapackiego do ul. Warcisława. Następnie skręcą w prawo pod wiadukt kolejowy. Od skrzyżowania ul. Warcisława, ul. Orzeszkowej i ul. Kołłątaja pojadą na wprost ul. Kołłątaja do ronda Sybiraków. Przystanek „Niemcewicza” zostanie przeniesiony na ul. Kołłątaja i będzie wspólny z linią 69.

Dni Morza 2019

Data ogłoszenia 30.05.2019 roku

Pierwsze zmiany wprowadzone będą już 8 czerwca. Aby zapewnić transport po koncercie „Tym, którzy nie powrócili z morza” linia tramwajowa 8 wykona dodatkowe kursy o godz. 22:47 z Turkusowej i 23:21 z Gumieniec do Dworcowej. Więcej w: komunikacie

Likwidacja tymczasowego przystanku

Data ogłoszenia 30.05.2019 roku

Od piątku 31 maja likwidacji ulega tymczasowy przystanek „Staw Brodowski” dla autobusów jadących w kierunku Placu Rodła/Kołłątaja. Przystanek dla linii 57, 58, 59, 63, 68, 82, 101, 107, 522, 524 zostanie usytuowany w stałej lokalizacji — za wjazdem w ul. Kułakowskiego.

Zmiana lokalizacji przystanku „Brama Portowa”

Data ogłoszenia 28.05.2019 roku

W związku z prowadzoną przebudową układu drogowego w rejonie biurowca „Posejdon” od środy 29 maja zmianie ulegnie lokalizacja przystanku „Brama Portowa” dla linii autobusowych 61 i 87 jadących w kierunku ul. Owocowej. Do odwołania autobusy będą zatrzymywać się na tymczasowym przystanku zlokalizowanym przy ul. 3 Maja.

XXXI Ogólnopolski Bieg Uliczny „Policka Piętnastka”

Data ogłoszenia 28.05.2019 roku

2 czerwca odbędzie się impreza pn: — XXXI Ogólnopolski Bieg Uliczny „Policka Piętnastka”. Na czas trwania biegu wyłączone z ruchu samochodowego będą ulice w Policach: Wyszyńskiego na odcinku od ul. Piaskowej do ul. Bankowej, ul. Bankowa na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Zamenhofa, ul. Zamenhofa na całej długości, ul. Piaskowa od ul. Zamenhofa do ul. Wyszyńskiego, oraz droga powiatowa nr 06132 na odcinku Police — Siedlice.

Z tego powodu komunikacja na terenie Polic ulegnie zmianie:
• Linia autobusowa 107 — nastąpi zmiana przystanku końcowego. Przystanek będzie zlokalizowany na ul. Wyszyńskiego (przystanek o nazwie „Police Wyszyńskiego” dla autobusów jadących w kierunku pętli „Police Wyszyńskiego Polana”). Powrót ul. Bankową, ul. Grzybową i dalej stałą trasą z pominięciem przystanków „Police Osiedle Chemik”, „Police Wyszyńskiego Polana” oraz „Police PCK” dla autobusów jadących w kierunku pl. Rodła.

• Linia autobusowa 106 — będzie kursowała na trasie Głębokie — Siedlice z pominięciem przystanków „Siedlice Las”, „Police Osiedle Chemik”, „Police Wyszyńskiego”, „Police PCK”, „Police Piłsudskiego Rondo”, „Police Szpital”, „Police Dworzec”, „Police Grunwaldzka”, „Police Rynek”.

• Linia autobusowa 103 — będzie kursowała od ul. Siedleckiej ul. Piłsudskiego z pominięciem ulic Piaskowej, Grzybowej i Wyszyńskiego. Na czas biegu nieczynne będą przystanki „Police Piłsudskiego Rondo” (dla autobusów jadących w kierunku pętli „Police Rynek”), „Police Wyszyńskiego”, „Police Osiedle Chemik”, „Police Piaskowa Szkoła”, „Police Piaskowa”, „Police Grzybowa”.

Juwenalia 2019 — utrudnienia w ruchu i komunikacja miejska

Data ogłoszenia 20.05.2019 roku

W związku z organizacją w dniach od 23 do 25 maja Juwenaliów 2019 informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Komunikacja miejska w nocy z 23/24 maja

Zakończenie wydarzeń nastąpi około godziny 1:00.

• Na liniach nocnych 521, 522, 524, 526, 527, 528, 529, 531, 532 kursować będą autobusy przegubowe zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym od czwartku do niedzieli. Uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe:

851 — kursować będzie od ul. Energetyków do os. Arkońskiego po trasie linii B. Autobusy zatrzymają się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie przejazdu. Odjazd autobusu odbędzie się ok. godziny 1:35 z przystanku „Energetyków” na polecenie Centrali Ruchu,
861 — kursować będzie od ul. Energetyków przez pl. Kościuszki — rondo Uniwersyteckie — ul. Europejską — ul. Derdowskiego — ul. 26 Kwietnia — pl. Kościuszki — ul. Wyszyńskiego. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie przejazdu. Odjazd autobusu odbędzie się ok. godziny 1:35 z przystanku „Energetyków” na polecenie Centrali Ruchu.

Godziny odjazdów autobusów linii nocnych z przystanku „Wyszyńskiego”:

• linia 521 kierunek Krzekowo — 0:52 i 1:52,
• linia 522 kierunek Dąbie Osiedle — 0:59 i 1:56, kierunek Kormoranów — 1:09 i 1:59,
• linia 527 kierunek Krzekowo (Bezrzecze) — 1:13 i 2:13,
• linia 528 kierunek Gumieńce — 1:34, kierunek Pomorzany — 1:06 i 2:05,
• linia 531 kierunek Krzekowo — 0:50, 1:30 i 2:10, kierunek os. Bukowe — 0:46, 1:26 i 2:06,
• linia 532 kierunek os. Arkońskie (Osów) — 0:29, 1:09 i 1:49, kierunek os. Bukowe — 0:26, 1:06 i 1:46,
• linia 526 kierunek Police — 0:28.

Komunikacja miejska w nocy z 24/25 maja

Zakończenie wydarzeń nastąpi około godziny 0:30.
Zostaną uruchomione dodatkowe autobusy 851 i 861, które będą kursować jak w dniach 23/24 i 25/26 maja. Odjazd nastąpi około godz. 1:10.

Na liniach nocnych 521, 522, 524, 526, 527, 528, 529, 531, 532 kursować będą autobusy przegubowe zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym od czwartku do niedzieli.

Godziny odjazdów autobusów linii nocnych z przystanku „Wyszyńskiego”:
• linia 521 kierunek Krzekowo — 0:52,
• linia 522 kierunek Dąbie Osiedle — 0:59, kierunek Kormoranów — 1:09,
• linia 527 kierunek Krzekowo (Bezrzecze) — 1:13,
• linia 528 kierunek Gumieńce — 0:45 (odjazd opóźniony o 19 minut) i 1:34, kierunek Pomorzany — 1:06 i 2:05,
• linia 531 kierunek Krzekowo — 0:50, 1:30 i 2:10, kierunek os. Bukowe — 0:46, 1:26 i 2:06,
• linia 532 kierunek os. Arkońskie (Osów) — 0:29, 1:09 i 1:49, kierunek os. Bukowe — 0:26, 1:06 i 1:46.

Utrudnienia w ruchu 11 maja

Data ogłoszenia 10.05.2019 roku

W dniu 11 maja w godzinach 11:45–13:00 odbędzie się marsz uliczny w ramach imprezy Kontrapunkt 2019. Marsz wyruszy z al. Piastów i przejdzie ul. Jagiellońską, pl. Zamenhofa, pl. Lotników. W związku z powyższym linia autobusowa 86 w kierunku placu Rodła będzie kursować częściowo zmienioną trasą, tj. al. Piastów, pl. Szarych Szeregów, ul. Piłsudskiego, pl. Rodła, z pominięciem przystanków „Plac Zamenhofa” i „Plac Lotników”.

Komunikacja w dniach 10-13 maja

Data ogłoszenia 07.05.2019 roku

Z powodu organizacji imprezy pn: „Piknik nad Odrą”, informujemy o utrudnieniach w rejonie Wałów Chrobrego oraz zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Organizacja ruchu:

• od 10 maja od godziny 5:00 do 13 maja do godziny 4:30 nastąpi zamknięcie ulic: Komandorska, Admiralska, Jana z Kolna (na odcinku od ul. Kapitańskiej do ul. Bulwar Piastowski), a od godziny 18:00 nastąpi całkowity zakaz wjazdu na teren Wałów Chrobrego.

Komunikacja miejska:

• W dniach od 10 - 13 maja od godziny 4:30 linia tramwajowa 6 – zostaje zawieszone oraz zmiana trasy linii autobusowej 526. Uruchomiona zostanie linia tramwajowa 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego następnie przez Bramę Portową – al. Niepodległości – Plac Żołnierza Polskiego – Plac Hołdu Pruskiego – ul. Matejki – ul. Malczewskiego – ul. Parkową – ul. Dubois, do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli Gocław wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania zawieszonej linii 6.

• Linia autobusowa – 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku ,,Wyszyńskiego’’ przez: Jana z Kolna – Trasa Zamkowa – Matejki – Malczewskiego – Parkową - Dubois, do przystanku „Dubois” i dalej swoją stała trasą, wg normalnego rozkładu jaz. Czasowej likwidacji ulegną przystanki: Wały Chrobrego i Dworzec Morski

• Linia autobusowa 70 kursować będzie objazdem według normalnego rozkładu jazdy.

W kierunku Urzędu Miasta: od przystanku ,,Wyszyńskiego’’ przez: Jana z Kolna – Trasa Zamkowa – Tadeusza Mazowieckiego – Starzyńskiego – Zygmunta Starego – Matejki – Plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków ,,Admiralska’’ i ,,Urząd Wojewódzki’’. Przystanek ,,Starzyńskiego’’ zostanie przeniesiony na drugą stronę ulicy, autobusy zatrzymywać się będą na przystanku w kierunku Pargowa.

W kierunku Kamieńca: Plac Rodła – Wyzwolenia – Pl. Żołnierza Polskiego – Farna – Sołtysia – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie - i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostaje przeniesiony do zatoki autobusowej na Pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną.

Utrudnienia wystąpią też 11 maja i są związane z organizacją "Kontrapunktu" w godzina 11:45 – 13:30. Przemarsz uliczny przebiegać będzie ulicami: al. Piastów, ul. Jagiellońska, pl. Zamenhofa, pl. Lotników.

Zmiana lokalizacji przystanku „Wyszyńskiego”

Data ogłoszenia 30.04.2019 roku

Od dnia 3 maja do odwołania nastąpi zmiana lokalizacji przystanku „Wyszyńskiego” (przystanek nr 10915) dla autobusów linii A, B, C, G i H jadących w kierunku Bramy Portowej. Przystanek zostanie przeniesiony do zatoki w ciągu ul. Wyszyńskiego (przed skrzyżowaniem z ul. Księcia Mściwoja II, przystanek nr 10918).

Zmiany na linii 62

Data ogłoszenia 19.04.2019 roku

Z uwagi na ograniczony do godziny 13:00 czas pracy CH Auchan Kołbaskowo w dniu 20.04.2019 (Wielka Sobota), kursowanie linii autobusowej 62 zostanie skrócone. Ostatni kurs w tym dniu z przystanku „Ustowo Auchan” będzie zrealizowany o godzinie 14:33 do przystanku „Wyszyńskiego” — przyjazd o godz. 15:00.

Wypadek na Metalowej (Podjuchy)

Data ogłoszenia 18.04.2019 roku

Dzisiaj około godziny 18 na ulicy Metalowej doszło do poważnego wypadku z udziałem autobusu Solaris Urbino 18 - 2853. Z nieznanych dotąd przyczyn kierowca samochodu osobowego marki Audi wjechał prosto pod autobus linii 66. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu osobowego zmarł, a 12 osób jest poszkodowanych w tym niektóre ciężko.

Zmiany na linii 122

Data ogłoszenia 18.04.2019 roku

Z powodu remontu ul. Szkolnej w Bezrzeczu z dniem 23 kwietnia nastąpią zmiany w kursowaniu linii 122.

• linia 122 jeździć będzie na jednokierunkowej trasie okrężnej Kościno — Dołuje — droga krajowa nr 10 — ul. Folwarczna — Redlica — Wąwelnica — Dołuje — Kościno według specjalnego rozkładu jazdy, z dotychczasową częstotliwością. Wybrane kursy w dni powszednie wykonywane będą z dłuższym postojem na przystanku „Wąwelnica” (max 13 minut).

• Przystanek „Dołuje” w kierunku Redlicy zlokalizowany będzie w ciągu drogi krajowej nr 10 (przystanek wspólny z linią 108 w kierunku Gumieniec, nr 96622); dotychczasowy przystanek zlokalizowany w ciągu ul. Daniela (nr 96632) nie będzie przez linię 122 obsługiwany.

• Na trasie Stolec — Bezrzecze Koralowa uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 822, kursująca wyłącznie w dni powszednie w okresie nauki w szkołach. Linia realizować będzie dotychczasowe kursy szkolne linii 122.

• Na czas obowiązywania zmian przystanek „Bezrzecze Wilanowska” (nr 99711, 99712), zlokalizowany przy ul. Szkolnej w Bezrzeczu, będzie wyłączony z obsługi.

Wielkanoc w komunikacji miejskiej

Data ogłoszenia 16.04.2019 roku

W okresie przedświątecznym i w czasie Świąt Wielkanocnych komunikacja miejska będzie funkcjonowała według specjalnych rozkładów jazdy, a część linii zostanie zawieszonych.

Tramwaje — 21 i 22 kwietnia

Tramwaje na wszystkich liniach kursować będą według rozkładów jazdy dla Wielkanocy, Bożego Narodzenia i Nowego Roku z częstotliwością co 20 minut w godzinach 11–18 i co 24 minuty w pozostałych godzinach.

Z uwagi na zamknięcie pętli „Las Arkoński” i przebudowę węzła Łękno na liniach 1, 3, 9, 10 i 12 obowiązują specjalne rozkłady jazdy.

Autobusy — 21 i 22 kwietnia

• Nie kursują autobusy linii 56 (z wyjątkiem kursu z Basenu Górniczego o godz. 23:07), 62, 66, 72 i 97.
• Autobusy linii 58, 59, 61, 63, 65, 68, 70, 73, 74, 76, 79, 80, 81, 83, 85, 86, 88, 93, 101, 105, 108, 121, 122, 123, 124 będą kursowały według świątecznych rozkładów jazdy.
• Na linii 65 nie będą obowiązywać skomunikowania z linią 8.
• Autobusy linii 64, 71 będą kursowały według rozkładów jazdy dla Wielkanocy, Bożego Narodzenia i Nowego Roku, z częstotliwością kursowania jak w dni świąteczne.

Autobusy niżej wymienionych linii będą kursowały według rozkładów jazdy dla Wielkanocy, Bożego Narodzenia i Nowego Roku w następujący sposób:

• linie A, B, 107 — kursy co 20 minut,
• linia 803 — kursy co 24 minuty,
• linie 51, 67, 69, 75 — kursy co 20–24 minuty,
• linie 53, 60 — kursy co 24–30 minut,
• linie 57, 87 — kursy co 30 minut,
• linie 52, 54, 77, 84, 96, 102 — kursy co 40 minut,
• linie C, 82, 103 i 106 — kursy co 50 i 60 minut.

Zmiany w okresie wiosennej przerwy świątecznej w szkołach, tj. od 18 do 23 kwietnia

• Zawiesza się kursowanie autobusów linii 109 i 110.
• Na liniach 95, 98, 99, 103 i 122 nie będą wykonywane kursy realizowane w dni nauki w szkołach.
• Na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.

Nowy Dyrektor ZDiTM

Data ogłoszenia 16.04.2019 roku

Krzysztof Miler zastąpi Radosława Tumielewicza na stanowisku Dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Obu Panom życzymy powodzenia na nowej ścieżce zawodowej, a Panu Radosławowi dziękujemy za 6 lat owocnej współpracy!

Krzysztof Miler jest magistrem Prawa, które ukończył na Uniwersytecie Szczecińskim. Był wykładowcą prawa podatkowego oraz pracownikiem Wydziału orzecznictwa w sprawie podatków bezpośrednich Izby Skarbowej w Szczecinie. Od 9 lat związany z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego. W roku 2013 został kierownikiem działu Optymalizacji Sieci Komunikacyjnej i Realizacji Projektów, pełnił także obowiązki Zastępcy Dyrektora ds. Komunikacji Miejskiej.

Radosław Tumielewicz został wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. W uzasadnieniu podjętej decyzji Rada Nadzorcza wskazała, że kandydat wykazał się największą wiedzą w zakresie zagadnień związanych z procesami inwestycyjnymi, zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników, a także rachunkowości i finansów, zasad funkcjonowania spółek prawa handlowego ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem jednostek samorządu terytorialnego. Kandydat wykazał swoje wieloletnie doświadczenie poparte zrealizowanymi inwestycjami, jak również przedstawił konkretną wizję działalności Spółki.

Radosław Tumielewicz ukończył studia inżynierskie na Politechnice Szczecińskiej z organizacji ruchu drogowego i organizacji transportu, posiada również wykształcenie z zakresu ekonomiki i organizacji transportu, jak również zarządzania i finansów w jednostkach samorządu terytorialnego. Pracował m.in. w Urzędzie Marszałkowskim jako specjalista w Biurze Nadzoru nad Drogami Wojewódzkimi, jako kierownik budowy w prywatnych przedsiębiorstwach. Od marca 2007 roku kierownik zespołu w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Szczecin. Od marca 2013 roku Dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Ukończył liczne kursy z zakresu zamówień publicznych, funduszy unijnych, planowania robót drogowych, administracji oraz procedur FIDIC.

Wypadek na Bramie Portowej

Data ogłoszenia 05.04.2019 roku

Prawie 3 godziny trwały trudnienia związane z wypadkiem, do jakiego doszło na Bramie Portowej w piątek przed godziną 7 rano. W zderzeniu tramwaju linii 3 (T6A2D 237+238) zdążającego w kierunku Dworca Niebuszewo z autobusem Solaris Urbino 18 1298 linii B jadącego w kierunku Osiedla Słonecznego. Ucierpiało 11 osób w tym 1 osoba ciężko (motornicza). Autobus został poważnie uszkodzony.

Zamknięcie przystanku „Rondo Ułanów Podolskich”

Data ogłoszenia 05.04.2019 roku

Z powodu remontu zatoki autobusowej od 8 kwietnia do odwołania zostanie zamknięty przystanek „Rondo Ułanów Podolskich” (nr 80221) dla autobusów linii 64, 65, 66, 71, 73, 79, 84, B, G, 531, 532, 533 jadących w kierunku Turkusowej, Osiedla Słonecznego, Osiedla Bukowego, Jezierzyc, Dąbia.

Organizacja ruchu:
• linie 65 i 71 zatrzymają się na ul. Leszczynowej na przystanku o nazwie „Rondo Ułanów Podolskich” (nr 80211) wspólnym z liniami 93, B, G, 531, 532 jadącymi w kierunku Basenu Górniczego, Osiedla Arkońskiego, Placu Rodła;
• linie 64, 66, 73, 79, 84, B, G, 531, 532, 533 — najbliższy przystanek zlokalizowany będzie na ul. Batalionów Chłopskich o nazwie „Jaśminowa ZUS” (nr 86721);
• linie B i G — uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek zlokalizowany na ul. Batalionów Chłopskich o nazwie „Jaśminowa ZUS” (nr 86721) dla autobusów jadących w kierunku Osiedla Słonecznego i Wielgowa.

Linia 101 na skróconej trasie

Data ogłoszenia 29.03.2019 roku

W związku z koniecznością wydobycia niewybuchu z okresu II wojny światowej w Policach w sobotę 30 marca w godz. 9:00–10:00 zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Linia 101 kursować będzie na skróconej trasie Plac Rodła — Police Rynek. Zmiany podyktowane są troską o bezpieczeństwo pasażerów i mieszkańców Polic.

Zmiany w rozkładach od 1 kwietnia

Data ogłoszenia 27.03.2019 roku

Informujemy, że od 1 kwietnia wracają udogodnienia dla działkowców i żeglarzy na liniach 52, 61, 74, C i H. Drobne korekty pojawią się także na linii 60 oraz 73.

• Linia 52 (Tkacka — Wyspa Pucka) — w dni powszednie w godzinach 10:34–12:37 i 15:35–17:20 oraz w soboty i dni świąteczne w godzinach 10:20–11:05 i 16:20–20:35 autobusy kursować będą ze zwiększoną do 15 minut częstotliwością. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie dotychczasowa 20- i 40-minutowa częstotliwość.

• Linia 61 (Owocowa Dworzec — Podjuchy) — w celu obsługi ogrodów działkowych „Górki Ustowskie” przy ul. Południowej, w kierunku pętli „Owocowa Dworzec” wybrane kursy pojadą przez ulicę Południową (od przystanku „Ustowska” z ronda Hakena przez ulicę Południową), zatrzymując się na przystankach: „Ogrody »Górki Ustowskie« nż”,
„Południowa nż” (zatoka przy Makro, za skrzyżowaniem z ul. Radomską).
Od przystanku „Reda” autobus powróci na stałą trasę, pomijając przystanki „Ogrodnictwo nż”, „Kwiatkowskiego”, „Cukrowa” i „Cukrowa Uniwersytet”.

• Linia 74 (Bezrzecze — Zakłady Piekarnicze/Łukasińskiego Ogrody/Mierzyn Szkoła) — większość kursów zostanie wydłużona od przystanku „Zakłady Piekarnicze” do ogrodów działkowych przy ul. Łukasińskiego. Na odcinku Łukasińskiego Ogrody — Mierzyn Szkoła rozkład jazdy pozostaje bez zmian.

• Dla linii C i H w okresie od 1 kwietnia do 31 października obowiązywać będzie przystanek „Centrum Żeglarskie nż” w obu kierunkach.

Od 1 kwietnia wprowadzona zostanie także zmiana rozkładu dla linii 60, polegająca na przesunięciu wykonywanego w dni powszednie kursu z pętli „Cukrowa” z godziny 4:55 na 4:53. Dodatkowo nastąpi zmiana przystanku końcowego „Basen Górniczy” dla linii 73. Autobusy będą korzystały z przystanku zlokalizowanego obok dotychczasowego, na sąsiednim peronie (60526).

Zmiany w komunikacji miejskiej

Data ogłoszenia 20.03.2019 roku

Prace torowe, jakie będą prowadzone w najbliższy weekend na alei Wojska Polskiego (w rejonie budowanego węzła Łękno), mające na celu budowę dodatkowych rozjazdów, które umożliwią na prowadzenie ruchu tramwajów po jednym torze, wymusiły zmiany w komunikacji miejskiej. W sobotę 23 marca linie 1 i 9 będą jeździły zmienioną trasą. Pojawi się także linia 809.

• Linia 1 kursuje na trasie jednokierunkowej Potulicka — plac Rodła — plac Gałczyńskiego — Turzyn — Potulicka wg specjalnego rozkładu jazdy;
• Linia 9 kursuje na trasie jednokierunkowej Potulicka — Turzyn — plac Gałczyńskiego — plac Rodła — Potulicka wg specjalnego rozkładu jazdy;
• Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza linii 809, która kursować będzie trasą Piotra Skargi — Wawrzyniaka (powrót: Piotra Skargi) — al. Wojska Polskiego — Zegadłowicza — Kąpieliskowa z częstotliwością co 12 minut w godz. 9–18:30 oraz co 20 minut w godz. 5:00–9:00 i 18:30–23.

Na trasie uruchomione zostaną przystanki:
• Głębokie Kąpieliskowa (nr 39711) — przystanek końcowy,
• Głębokie (nr 31731, 37141),
• Kasyno nż (nr 31611, 31612),
• Goplana nż (nr 31511, 31512),
• Tor Kolarski nż (nr 31411, 31412),
• Spacerowa nż (nr 31311, 31312),
• Zajezdnia Pogodno (nr 31213, 31216),
• Unii Lubelskiej (nr 31121, 31131),
• Wincentego Pola (nr 31011),
• Traugutta (nr 30922),
• Bogumiły (nr 30811, 30814),
• Plac Gałczyńskiego (nr 12121) — przystanek końcowy.

Dodatkowo od soboty nastąpi korekta rozkładu jazdy tramwajów linii 10.

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Owocowej

Data ogłoszenia 20.03.2019 roku

Informujemy, że w środę (20 marca) w godzinach popołudniowych zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie ulicy Owocowej. Wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy zgodny z kierunkiem jazdy autobusów linii 61 i 87.

Decyzja podyktowana jest bezpieczeństwem kierowców oraz płynnością funkcjonowania komunikacji miejskiej w rejonie prowadzonych prac.

Utrudnienia w ruchu

Data ogłoszenia 07.03.2019 roku

Organizacja biegu „SANPROBI — Bieg kobiet” 10 marca wymusiła od godzin porannych zamknięcie dla ruchu samochodowego ulic w obrębie Jasnych Błoni tzn. ulic Szymanowskiego, Moniuszki, Ogińskiego i Piotra Skargi.

W godzinach 11:00–13:00 zmianie ulegnie trasa linii 67. Od przystanku „Traugutta” autobusy pojadą trasą linii 53 i 60 przez ulicę Słowackiego do przystanku „Kołłątaja” i dalej swoją trasą. Czasowej likwidacji ulegną przystanki „Bogumiły”, „Piotra Skargi”, „Jasne Błonia”.

Zmiana peronu

Data ogłoszenia 06.03.2019 roku

Z dniem 4 marca nastąpiła zmiana peronu na pętli "Turkusowa" dla linii 84 odjeżdżającej w kierunku Kijewa/Zakładów Mięsnych. O powyższym poinformował ZDiTM.

Zawieszenie przystanku „Las Arkoński”

Data ogłoszenia 04.03.2019 roku

Realizacja kolejnego etapu prac przy przebudowie ul. Arkońskiej wymusiła, od 4 marca do odwołania zawieszenie przystanku „Las Arkoński” dla linii 80 i 525 (w obu kierunkach).

Wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku Kołłątaja — Las Arkoński

Data ogłoszenia 28.02.2019 roku

Informujemy, że w najbliższy poniedziałek, 4 marca wykonawca prac przystąpi do kolejnego etapu przy realizacji przebudowy związanej z ul. Arkońską w Szczecinie. W związku z tym do odwołania wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Kołłątaja — Las Arkoński. W związku z powyższym nastąpią zmiany na liniach tramwajowych 3, 4, 8, 10 i 12 oraz uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza 803.

• Linia 3 kursować będzie na trasie Dworzec Niebuszewo — Pomorzany wg specjalnego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości.
• Linia 4 kursować będzie z częstotliwością co 12 min.
• Linia 8 w dni powszednie poza okresem wakacji letnich kursować będzie wg zmienionego rozkładu jazdy.
• Linia 10 kursować będzie na trasie Gumieńce — Plac Rodła (powrót przez ul. Matejki) wg specjalnego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości.
• Linia 12 w dni powszednie kursować będzie wg zmienionego rozkładu jazdy, bez zmiany częstotliwości kursowania.
• Linia 803 kursować będzie ulicami: Arkońska (powrót: Arkońska — Tatrzańska — Zdrojowa — Wojciechowskiego) — Niemierzyńska — Krasińskiego — al.Wyzwolenia — rondo Giedroycia — Kołłątaja — rondo Sybiraków — Asnyka — Orzeszkowej (powrót: Boguchwały).
Na trasie uruchomione zostaną przystanki:
• Wojciechowskiego (nr 35710) — przystanek końcowy,
• Zdrojowa nż (nr 39611),
• Tatrzańska (nr 35811),
• Arkońska Szpital (nr 35911, 35912),
• Wszystkich Świętych (nr 36041, 36042),
• Niemierzyńska Technopark (nr 36111, 36112),
• Muzeum Techniki (nr 36211, 36212),
• Krasińskiego (nr 14511, 14512),
• Kołłątaja (nr 12741, 12742, 12701),
• Niemcewicza (nr 14321, 14323),
• Dworzec Niebuszewo (nr 14710) — przystanek końcowy.

Linia 803 kursować będzie z częstotliwością:
w dni powszednie:
• w godz. 6:30–8:30 oraz 14–17:30 co 6 minut,
• w godz. 5–6:30; 8:30-14 oraz 17:30–20 co 12 minut,
• w godz. 20–23 co 20 minut;

w soboty:
• w godz. 9–18:30 co 12 minut,
• w godz. 5–9 oraz 18:30–23 co 20 minut;

w dni świąteczne:
• w godz. 11–18:30 co 12 minut,
• w godz. 5–11 oraz 18:30–23 co 20 minut;

w Nowy Rok, Wielkanoc, Boże Narodzenie:
• w godz. 11–18:30 co 20 minut,
• w godz. 5–11 oraz 18:30–23 co 24 minuty.

Sugerowana przesiadka między komunikacją tramwajową i autobusową odbywać się będzie na przystanku „Kołłątaja” (nr 12741, 12742).

Przesunięcie przystanku „Staw Brodowski”

Data ogłoszenia 22.02.2019 roku

Od poniedziałku 25 lutego, nastąpią zmiany w organizacji ruchu w związku z przebudową ul. Kułakowskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Wilczą. Z tego powodu przesunięty zostanie przystanek „Staw Brodowski” dla autobusów jadących kierunku placu Rodła i Kołłątaja. Przystanek dla linii 57, 58, 59, 63, 68, 82, 101, 107, 522 i 524 zlokalizowany zostanie w ciągu ul. Wilczej na prawoskręcie w ul. Kułakowskiego.

Prace budowlane w tym miejscu polegać będą na wykonaniu przebudowy odcinka chodnika oraz włączeniu kanalizacji deszczowej w istniejąca studnię. Dla robót związanych z przebudową chodnika zaprojektowano zamknięcie chodnika i pasa do skrętu w prawo. Ruch pieszy do przystanku odbywać się będzie po wyłączonej z ruchu części jezdni.

Przebudowa obejmuje też wykonanie nowej jezdni, chodników. Pojawią się miejsca postojowe, a także parking na 77 miejsc przy Szkole Podstawowej nr 35. W ramach prac przewiduje się również montaż elementów uspokojenia ruchu i wprowadzenie strefy 30. Prace powinny być zakończone w połowie tego roku. Koszt inwestycji to 7 938 745,62 zł.

Przejazd na ulicy Lipowej zamknięty. Objazd dla linii 102, 58 i 526

Data ogłoszenia 20.02.2019 roku

Informujemy, że z powodu wykolejenia pociągu zamknięty jest przejazd kolejowy na ul. Lipowej. Otwarcie nastąpi najprawdopodobniej w czwartek po południu. Do tego czasu linie 102, 58 i 526 kursują zmienioną trasą.

• Autobusy linii 102 kursują w obu kierunkach od ul. Nad Odrą przez ul. Kościelną, Władysława Nehringa, Pokoju, Strzałowską, Światowida do Gocławia z pominięciem przystanków „Kościelna” i „Nad Odrą”.
• Linia 58 kursuje od ul. Nad Odrą przez ul. Dąbrówki i od ul. Kościelnej swoją trasą z pominięciem przystanków „Nad Odrą” i „Gocław”, a w kierunku do pl. Rodła dodatkowo przystanków „Kościelna” i „Dąbrówki”.
• Linia nocna 526 będzie kursowała jak autobusy linii 102.

Od piątku pojedziemy tramwajem do Głębokiego

Data ogłoszenia 11.02.2019 roku

W związku z przywróceniem ruchu tramwajowego wzdłuż al. Wojska Polskiego do Głębokiego, od 15 lutego wprowadzone zostają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Od najbliższego piątku na swoją stałą trasę wracają tramwaje linii 1 i 9.

• Linie 1 i 9 będą kursować na stałej trasie Głębokie — Potulicka według specjalnego rozkładu jazdy, bez zmiany częstotliwości. Obowiązuje tymczasowa lokalizacja przystanków „Spacerowa”.

• Linia 809 zostaje zlikwidowana. Tymczasowe przystanki uruchomione dla linii 809, 103 i 106 ulegają likwidacji.

Tymczasowe przystanki tramwajowe „Traugutta” nr 30911 i 30912 zostają przemianowane na „Skłodowskiej” nr 33111 i 33112. Przystanki tramwajowe „Lodogryf” nr 30812 i 30813 zostają przemianowane na „Bogumiły”. Na przystankach autobusowych nr 30811 i 30814 obowiązywać będzie nazwa podwójna.

Tramwaj walentynkowy

Data ogłoszenia 11.02.2019 roku

W walentynki często szuka się wyjątkowych pomysłów na wyznanie miłości, ciekawą randkę lub niezapomniane miejsce na oświadczyny. Inspiracją może być propozycja spółki Tramwaje Szczecińskie — Walentynkowy tramwaj, który będzie jeździł po naszym mieście już 14 lutego.

Przystrojony sercami, zabytkowy tramwaj będzie jeździł w najbliższy czwartek od godz. 15:00 do 19:45. W tym roku proponujemy lekko zmodyfikowaną trasę.

Trasa: Potulicka — Brama Portowa — pl. Kościuszki — Turzyn — al. Bohaterów Warszawy — Wawrzyniaka — pl. Gałczyńskiego — pl. Szarych Szeregów — pl. Grunwaldzki — pl. Rodła — Matejki (Filharmonia) — pl. Żołnierza Polskiego — Brama Portowa — Potulicka.

Odjazdy z Potulickiej: 15:00; 16:00; 17:00; 18:00; 19:00.

Serdecznie zapraszamy zakochanych, miłośników komunikacji i wszystkich, którzy chcą odbyć magiczną podróż zabytkowym tramwajem pełnym miłości!

Przesunięcie przystanku dla linii 6, 58 i 526

Data ogłoszenia 06.02.2019 roku

Informujemy, że w związku z pracami drogowymi, od 7 lutego przesunięty zostanie przystanek „Strzałowska” dla linii 6, 58 i 526 w kierunku Pomorzan:
• dla linii 6 i 526 na ulicę Światowida przed skrzyżowaniem z ulicą Strzałowską,
• dla linii 58 na ulicę Strzałowską przed ulicą Światowida.

Czasowe zawieszenie przystanku „Spacerowa” dla linii 529

Data ogłoszenia 30.01.2019 roku

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu tymczasowej organizacji ruchu związanej z przebudową ul. Arkońskiej od wtorku 29 stycznia wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na powstającym rondzie. Odczuwalną dla pasażerów zmianą będzie tymczasowe zawieszenie przystanku „Spacerowa” dla linii 529.

Na odcinku od wjazdu na rondo od strony ul. Szafera a przebudowywanym wiaduktem w ciągu ul. Arkońskiej ruch autobusów linii 80 w obu kierunkach będzie odbywać jezdnią w kierunku pętli „Las Arkoński” (odwrotnie niż dotychczas). Autobusy pojadą ul. Szafera, Jarzyńskiego do al. Wojska Polskiego i dalej zgodnie z przebiegiem tras.

Przystanek „Spacerowa” dla linii 529 zostanie tymczasowo zawieszony.

Zmiany na linii 121

Data ogłoszenia 29.01.2019 roku

Informujemy, że od 1 lutego wprowadzone zostaną zmiany na linii 121. Kursy wykonywane będą na wydłużonej trasie Głębokie — Sławoszewo (przy czym w dni powszednie w godzinach szczytu wybrane kursy wykonywane będą na dotychczasowej trasie Głębokie — Grzepnica) według nowego rozkładu jazdy. Częstotliwość kursowania będzie zachowana. Przystanek końcowy w Sławoszewie (nr 69411) zlokalizowany zostanie w ciągu ul. Złotej przy skrzyżowaniu z ul. Opalową.

Ferie zimowe

Data ogłoszenia 22.01.2019 roku

W związku z rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu feriami zimowymi informujemy o zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej. Od 28 stycznia do 8 lutego wprowadzone zostaną następujące zmiany:

• zawieszone będą linie 109, 110,
• na liniach 103, 122, 95, 98 i 99 nie będą wykonywane kursy realizowane w dni nauki w szkołach,
• na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.

Nowe wiaty na przystankach

Data ogłoszenia 07.01.2019 roku

Na terenie Szczecina jest 1070 przystanków, na których ustawionych jest łącznie ponad 500 wiat. Tylko do końca tego roku przybędzie co najmniej 30 nowych miejsc do odpoczynku i schronienia przed deszczem i wiatrem dla pasażerów.

ZDiTM ogłosił otwarty, dwuetapowy konkurs na użyczenie gruntów na przystankach komunikacji miejskiej w celu ustawienia na nich 50 wiat, z możliwością umieszczenia tablic, gablot lub urządzeń reklamowych.

Celem działania jest poprawienie pasażerom komunikacji miejskiej komfortu na przystankach oraz zapewnienie firmom zajmującym się reklamą zewnętrzną atrakcyjnych miejsc na umieszczenie paneli reklamowych.

Regulamin konkursu określa, że wiaty muszą przypominać wyglądem te już stawione w Szczecinie — być w kolorze szarym (zgodnie z Systemem Informacji Miejskiej), mieć konstrukcję aluminiową. Dodatkowo wiata musi być wyposażona w gablotę na informację pasażerską o wymiarach min. 110 cm na 100 cm.

Terminy w regulaminie konkursu:
• do 16 stycznia — termin składania pytań w formie pisemnej dotyczących regulaminu konkursu,
• do 23 stycznia — składanie wniosków — zgłoszeń do udziału w konkursie wraz z załącznikami,
• do 25 stycznia — wybór uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu,
• do 31 stycznia — składanie ofert cenowych do udziału w konkursie wraz z załącznikami.

Pierwszych 30 wiat zostanie ustawionych do końca tego roku, a 20 pozostałych do 30.06.2020.

Tak pracowaliśmy w 2018 roku

Data ogłoszenia 04.01.2019 roku

Ponad 100 milionów złotych ZDiTM przeznaczył w ubiegłym roku na remonty i przebudowy dróg i chodników. W ramach inwestycji i bieżącego utrzymania poprawiła się jakość 200 000 metrów kwadratowych nawierzchni — to wielkość 200 lodowisk na Arkonce! Poprawiły się także warunki pieszych oraz rowerzystów.

Tylko w ramach modernizacji ulic poprawiona została nawierzchnia o łącznej powierzchni ponad 150 tys. m². Remonty nakładek bitumicznych zrealizowano na kilkunastu ulicach, między innymi na odcinkach ulic Gryfińskiej, Kaszubskiej, Jana z Kolna, al. Bohaterów Warszawy, Cyryla i Metodego, al. Powstańców Wielkopolskich, Sikorskiego, Krakowskiej, Batalionów Chłopskich, Gdańskiej, Rydla, Sławomira, Szosie Stargardzkiej, Salomei czy Klonowica.

Najbardziej spektakularnym remontem zrealizowanym w minionym roku był ten na Trasie Zamkowej. Objął on odnowienie obiektu oraz elementów jego wyposażenia, przebudowę oświetlenia, remont kanalizacji deszczowej, wprowadzenie stałej organizacji ruchu, naprawę powierzchni betonowych i stalowych, zabezpieczenia antykorozyjne, wykonanie chodników. Poprawiona została infrastruktura rowerowa. Po remoncie cykliści zjeżdżający z Trasy Zamkowej w ul. Jana z Kolna jadą wyregulowaną, wydzieloną ścieżką rowerową, która łączy się z istniejącą infrastrukturą. Zmodernizowane zostało także oznakowanie nawigacyjne na Odrze.

W rekordowym tempie zrealizowano ostatni etap prac. W ciągu 55 godzin prawie 100 osób pracowało, żeby umożliwić swobodny przejazd po obiekcie. Na odcinku ponad 2 kilometrów położono 2400 ton masy, a 15 samochodów wykonało 100 kursów! Do tego 6 walców, 3 rozściełacze, koparki, zamiatarki i mnóstwo ciężkiej pracy. Jedna z najważniejszych przepraw w mieście została otwarta na początku września.

Wiosną poprawiła się również nośność i szerokość wiaduktu nad koleją w ciągu ulicy Hożej. Wyremontowany obiekt stanowi bezkolizyjną przeprawę dla ruchu kołowego oraz pieszego w ciągu ul. Hożej, nad torami kolejowymi linii nr 406 (łącząca Szczecin z Trzebieżą). Ze względu na liczne uszkodzenia konstrukcji, niską klasę nośności oraz konieczność dostosowania szerokości jezdni (przęsło środkowe z 10,35 m na 14,46 m) i chodników do obowiązujących przepisów, przeprowadzono jego rozbudowę.

Bezpieczeństwo pieszych poprawiło się między innymi na ulicy Budziszyńskiej. Przed zrealizowaniem zadania wejście na istniejącą kładkę i przejście w okolicy torowiska było niewygodne i niebezpieczne. Wiele osób skracając sobie drogę przechodziło w niedozwolonych miejscach, narażając swoje zdrowie i życie. Po zakończeniu prac poprawiło się bezpieczeństwo i komfort pieszych i rowerzystów. Zakres robót budowlanych objął między innymi budowę kładki dla pieszych nad ul. Ustowską, budowę kładki dla pieszych nad torami PKP między ul. Budziszyńską a ul. Krzewinkową, budowę zejścia z kładki dla pieszych nad torami PKP na ul. Przy Ogrodach w formie schodów oraz szybu windowego, budowę oświetlenia kładek oraz ciągów pieszo-rowerowych, budowę odwodnienia kładek oraz ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę kolidującego uzbrojenia, wykonanie elementów małej architektury i zieleni.

W 2018 roku nowy kształt i większą dostępność dla pieszych zyskały ulice Bogusława, Kwiatowa oraz Wiosenna. Zupełnie nową jakość zyskało skrzyżowanie ulic Chłopska/Swojska/Kolorowych Domów. W minionym roku kolejne ronda ułatwiły komunikację na skrzyżowaniu Walecznych i Mącznej, a także Niedziałkowskiego z Wąską oraz kilku na Niebuszewie.

Nowe oświetlenie i wyczekiwany przez pieszych chodnik pojawił się w tym roku na ulicy Nehringa na odcinku od Pokoju do Golęcińskiej. W ramach zadania rozebrany został istniejący chodnik po prawej stronie ulicy Nehringa na odcinku około 390 m (od ul. Szosa Polska do wysokości Rodzinnych Ogrodów Działkowych) i zbudowany został nowy (od ulicy Pokoju do Golęcińskiej). Długość nowego ciągu pieszego to 1438 mb. Pracami objęte były również zjazdy, pojawiły się nowe kosze na śmieci, barierki poprawiające bezpieczeństwo pieszych i, co najważniejsze, energooszczędne oświetlenie.

Bezpieczniej na ulicach jest także dzięki ledowemu, energooszczędnemu oświetleniu. Nowe latarnie pojawiły się m.in. na ulicach: Puckiej, Elbląskiej oraz Tczewskiej.

Kierowcy z zadowoleniem przyjęli informację o kolejnych urządzeniach wyświetlających czas światła zielonego, pojawiły się one między innymi na skrzyżowaniach Wszystkich Świętych/Niny Rydzewskiej, Taczaka/Łukasińskiego, Santocka/Jodłowa, Santocka/Witkiewicza oraz kilku innych. W Szczecinie liczniki można teraz spotkać na 52 skrzyżowaniach, łącznie urządzeń jest ponad 400.

Utrudnienia w ruchu

Data ogłoszenia 03.01.2019 roku

Informujemy, że 6 stycznia w godzinach 11:30–14:30 ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu.

Trasa Orszaku będzie przebiegać ulicami: od pl. Armii Krajowej przez al. Papieża Jana Pawła II, pl. Grunwaldzki (przemarsz odbędzie się jezdnią zgodnie z kierunkiem jazdy), pl. Lotników, ul. Kaszubską, ul. Edmunda Bałuki, pl. Żołnierza Polskiego, ul. Staromłyńską, pl. Orła Białego (scena finałowa).

Na czas przemarszu Orszaku nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu wymienionych ulic. Wstrzymanie i wznowienie ruchu odbędzie się na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM.

Ponadto na czas trwania uroczystości na pl. Lotników zawieszony zostanie przystanek „Plac Lotników” dla linii 86, która z placu Zamenhofa skierowana zostanie przez ul. Rayskiego, pl. Grunwaldzki, ul. Piłsudskiego.

Na czas trwania uroczystości na pl. Orła Białego linia autobusowa 52 kursować będzie objazdem od ul. Wyszyńskiego do Bramy Portowej, nawrót na pl. Żołnierza Polskiego i dalej do tymczasowego przystanku na Bramie Portowej z pominięciem przystanków „Tkacka” i „Grodzka”.

Zostaną uruchomione dodatkowe przystanki: „Brama Portowa” wspólny z liniami A, B, C, G, H, 2, 522, 531, 532 oraz przystanek „Brama Portowa” (przy kwiaciarkach) wspólny z linią 75 — będzie to przystanek końcowy dla tej linii.

Przewidywane ramy czasowe:
• 11:30–11:50 — zbiórka uczestników na pl. Armii Krajowej.
• 12:00–12:15 — przemarsz Orszaku do pl. Lotników, wspólne śpiewanie kolęd, udział w scenach jasełkowych odgrywanych na trasie Orszaku.
• 13:30 — złożenie darów przez Trzech Króli (na scenie) na pl. Orła Białego.
• 14:30 — zakończenie imprezy na pl. Orła Białego.

* * *

2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018

* * *Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


LinkiCopyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.