Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku

Komunikaty ZDiTM - rok 2017


* * ** * *

Letnie rozkłady jazdy

Data ogłoszenia 21.06.2017 roku

W związku z rozpoczęciem wakacji i okresu urlopowego zostaną wprowadzone następujące zmiany w kursowaniu środków komunikacji miejskiej:

Komunikacja Tramwajowa:

Od 24 czerwca do 31 sierpnia 2017: • Następujące linie w dni powszednie będą kursować według letnich rozkładów bez zmian częstotliwości kursowania: 3, 5, 7, 8 (z uwagi na skrócenie czasu przejazdu w okresie letnim kursy z Gumieniec o godz. 7:33, 7:45, 7:57, 8:09 będą rozpoczynane 1 min później).
• Linia 4 zostaje zawieszona.
• Linia 10 w dni powszednie funkcjonować będzie według letniego rozkładu z częstotliwością co 24 minuty w godzinach szczytu i bez zmian po szczycie.
• Linia 12 w dni powszednie funkcjonować będzie według letniego rozkładu z częstotliwością co 4-8 min w godzinach szczytu i bez zmian po szczycie.
• W dni świąteczne na liniach 11 i 12 obowiązywać będą rozkłady jak przed dniem wolnym, tj. bez dodatkowych kursów realizowanych jako linia 2 na trasie Pomorzany-Dworzec Główny- Dworzec Niebuszewo.
Od 10 czerwca do odwołania:

• Na liniach 1 i 9, w przypadku zwiększenia potoków pasażerskich, na polecenie Centrali Ruchu będzie wprowadzona wymiana taboru na pociągi kat. B.

Od 2 lipca do 27 sierpnia:

• Uruchamia się tramwajową linię turystyczną „0” obsługiwaną taborem historycznym przez Tramwaje Szczecińskie. Linia będzie kursować wyłącznie w niedziele. Cena biletu normalnego 3,50 zł, ulgowego 2,50 zł. Sprzedaż biletów u konduktorów w pojazdach.

Trasa linii: Dworzec Główny-Nowa-Dworcowa- Brama Portowa – al. Niepodległości – al. Wyzwolenia – Niemierzyńska – Las Arkoński – Niemierzyńska – al. Wyzwolenia – al. Piłsudskiego – al. Piastów – Pomorzany - Chmielewskiego – Kolumba - Dworzec Główny.

Obowiązywać będą przystanki: Dworzec Główny, Brama Portowa, Pl. Żołnierza Polskiego, Plac Rodła, Plac Grunwaldzki, Plac Szarych Szeregów, Plac Kościuszki, Pomorzany (peron linii 3 i 6), Dworzec Główny. Godziny odjazdu z przystanku Dworzec Główny: 14:35, 15:59.,

Komunikacja autobusowa:

Od 24 czerwca do 31 sierpnia:

• Linie D, E, 109 i 110 zostają zawieszone.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię E mogą korzystać z linii A na odcinku Osiedle Bukowe-Plac Rodła/ Plac Rodła LOT oraz z linii tramwajowych na odcinku Plac Rodła-Plac Szarych Szeregów.

• Na liniach C, 103, 106 i 122 nie będą realizowane kursy wykonywane tylko w dni nauki w szkołach.
• Na liniach 61 i 87 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy bez zmian częstotliwości kursowania.
• Linia 69 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 15 minutową częstotliwością w godzinach szczytu (po szczycie bez zmian).
• Na linii 74 nie będą wykonywane kursy na odcinku Łukasińskiego Ogrody – Mierzyn Szkoła.
• Na linii 102 zawieszone zostają podjazdy pod Prywatne Liceum w Policach
• Na linii 103 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy (likwidacja podjazdów pod Gimnazjum nr 1 w Policach).
• Na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia:

• Linia B poza godzinami szczytu oraz w soboty i dni świąteczne będzie kursować na skróconej trasie Osiedle Słoneczne-Dworzec Niebuszewo z dotychczasową częstotliwością. Na skróconej trasie w kierunku Osiedla Słonecznego obowiązywać będzie dodatkowo przystanek Niemcewicza. W godzinach szczytu dnia powszedniego linia kursować będzie na stałej trasie tj. Osiedle Słoneczne-Osiedle Arkońskie.
• Linia F zostaje zawieszona.
• Linia 107 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 8-minutową częstotliwością i 10-minutową w godzinach poszczytowych; w godzinach wieczornych, w soboty i dni świąteczne bez zmian.

W okresie od 24 czerwca do 30 września linie 53 i 60 w dni powszednie kursować będą według letniego rozkładu jazdy z 15-minutową częstotliwością w godzinach szczytu, w pozostałych bez zmian.

* * *

Linia 68 inaczej

Data ogłoszenia 09.06.2017 roku

Z dniem 1 lipca nastąpi zmiana trasy i rozkładu jazdy linii 68. Zmiana zostanie wprowadzona na wniosek pasażerów.

Na odcinku Plac Rodła – Axentowicza/Kresowa trasa będzie przebiegać jak dotychczas, a następnie ulicami Królewskiego, Łączną, Świergotki i Przepiórki do przystanku końcowego „Przepiórki” (powrót ul. Przepiórki, Łączną, Królewskiego).

Na nowej trasie uruchomione zostaną przystanki:
• Kormoranów — tylko w kierunku Przepiórki, wspólny z linią 57,
• Królewskiego nż — w kierunku Przepiórki i w kierunku pl. Rodła, przystanki zlokalizowane na ul. Królewskiego przy skrzyżowaniu z łącznikiem do ul. Kruczej,
• Świergotki — tylko w kierunku pl. Rodła, zlokalizowany na ul. Łącznej przed skrzyżowaniem z ul. Świergotki,
• Przepiórki — przystanek końcowy zlokalizowany na ul. Przepiórki przed skrzyżowaniem z ul. Łączną.

Nie będzie obsługiwany przez linię 68 dotychczasowy przystanek końcowy „Kormoranów” zlokalizowany przy ul. Warcisława. Kursy będą wykonywane we wszystkie dni tygodnia, przez cały dzień, z następującą częstotliwością:

w dni powszednie:
• 12 minut w godzinach szczytu,
• 15 minut w godz. 8-9, 14-15,
• 16 minut w godz. 16:30-17:30,
• 20 minut do godz. 6 oraz 9-14,
• 30 minut po godz. 17:30,
w soboty: 30 minut,
w niedziele i święta: 30 minut.

* * *

Zmiany na liniach w Mierzynie

Data ogłoszenia 07.06.2017 roku

W związku z przebudową ul. Długiej w Mierzynie na odcinku od ul. Kolorowej do ul. Ślicznej, z dniem 12 czerwca nastąpią zmiany na liniach 74 i 124.

Na linii 74 wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy. Trasa linii zostanie skrócona do przystanku „Łukasińskiego Ogrody”, nie będą wykonywane kursy na odcinku Łukasińskiego Ogrody — Mierzyn Szkoła.

Ponadto nastąpi zmiana trasy linii 124. W kierunku pętli „Mierzyn Pod Lipami” autobusy będą kursować objazdem: od przystanku „Mierzyn” przez ul. Welecką, Lubieszyńską i Zeusa do przystanku końcowego. Na zmienionej trasie uruchomione zostaną przystanki:

• Mierzyn Grafitowa — wspólny z linią 108,
• Mierzyn Wspólna nż — wspólny z linią 108,
• Mierzyn Wichrowa nż — wspólny z linią 108,
• Mierzyn Demeter nż — tymczasowy przystanek zlokalizowany przy ul. Zeusa na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku.

Ponadto przystanek końcowy „Mierzyn Pod Lipami” zostanie przeniesiony z ul. Zeusa na ul. Osiedle pod Lipami. Nie będzie obsługiwany przystanek „Mierzyn Modrzewiowa”. Rozkład jazdy linii 124 nie ulegnie zmianie.

* * *

Szczecin ma Mobilną Kartę Miejską

Data ogłoszenia 06.06.2017 roku

Szczecin wprowadza nową usługę dla mieszkańców i turystów. Będzie to pierwsza w Polsce Mobilna Karta Miejska.

Mieszkańcy Szczecina wyposażeni w smartfony z systemem Android mogą już pobierać ze sklepu Google Play aplikację GoPay, dzięki której skorzystają z Mobilnej Karty Miejskiej. To narzędzie, dzięki któremu użytkownicy już teraz mogą skorzystać z pełnej oferty biletowej ZDiTM, mogą też liczyć na przesyłane za jej pośrednictwem powiadomienia dotyczące taryfy czy utrudnień w ruchu.

W 2016 Szczecin był trzecim miastem w Polsce pod względem ilości pobrań biletu mobilnego. W pierwszym kwartale 2017 jest drugi, ustępując tylko Warszawie. Zanim podjęliśmy decyzję o stworzeniu mobilnej karty, przyglądaliśmy się wnikliwie różnym systemom dystrybucji biletów w Polsce — mówi Anna Małolepsza, kierowniczka Działu Taryfowo-Biletowego w ZDiTM.

Na razie Mobilna Karta Miejska jest wyłącznie narzędziem sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, ale docelowo jej atutem będzie skupienie w jednym miejscu wszystkich instytucji miejskich. W fazie wdrażania jest m.in. bilet wjazdu na Cmentarz Centralny, wstępu na Arkonkę (zarówno zimą, jak i latem), bilety kolejowe, informacje i aktualności z miasta, Strefa Płatnego Parkowania, Rower Miejski, Miejska Biblioteka Publiczna, bilety do teatru, muzeum itp. W drugiej połowie roku ma być przygotowany przewodnik dla turystów. Aplikacja poza sprzedażą wejściówek ma także informować m.in. o aktualnie wolnych miejscach np. na basenie. W lipcu aplikacja ma być dostępna także dla korzystających z telefonów z systemami iOS i Windows Phone. Szczegółowe informacje dostępne są na odrębnej podstronie.

* * *

Zmiany godzin i nowy przystanek

Data ogłoszenia 31.05.2017 roku

1 czerwca nastąpią zmiany w rozkładach jazdy autobusów linii 80, 528 i 529. Nowe rozkłady zostały opracowane na wniosek pasażerów. Poniżej zamieszczamy szczegóły.

Nastąpi zmiana powszedniego rozkładu jazdy linii 80 polegająca na przesunięciu godzin kursów:

• w relacji Zawadzkiego Kościół-Ludowa z godz. 4:53 na 4:49
• w relacji Ludowa-Zakłady Piekarnicze z godz. 5.17 na 5.15
• w relacji Ludowa-Zakłady Piekarnicze z godz. 9.45 na 9.30

Realizując wniosek pasażerów i Rady Osiedla Gumieńce z tym dniem uruchamia się dodatkowy przystanek "Ku Słońcu" nr 20424 dla linii nocnych 528 i 529 w kierunku Pomorzan i Krzekowa.

Przystanek zlokalizowany zostanie w istniejącej zatoce autobusowej przy kompleksie Szkół Salezjańskich na ul. Ku Słońcu pomiędzy przystankami "Ku Słońcu" na ul. Okulickiego a "Szkoła Salezjańska".

* * *

Przeniesienie przystanku

Data ogłoszenia 30.05.2017 roku

W związku z planowanymi manewrami Baltops 2017 i cumowaniem okrętów wojennych przy Wałach Chrobrego w dniach 31 maja - 5 czerwca od godziny 8:00 przeniesiony zostanie o 150 metrów do przodu przystanek linii nocnej 526 „Wały Chrobrego” w kierunku do Polic.

* * *

Komunikacja miejska w Juwenalia

Data ogłoszenia 24.05.2017 roku

W związku z organizacją przez szczecińskie uczelnie oraz Stowarzyszenie Inspiracje Młodych Festiwalu Juwenalia 2017, w dniach od 25 - 27.05.2017 nastąpi wzmocnienie taboru komunikacji miejskiej.

W dniach 25 - 26.05.2017 zakończenie imprezy nastąpi około godziny 0:30. Na liniach nocnych 521, 522, 524, 526, 527, 528, 529, 531, 532 kursować będą autobusy przegubowe zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym od czwartku do niedzieli. Autobusy linii 527 i 529 zostaną podmienione przy zajezdni, tak by autobusy przegubowe jeździły na odcinku Dworzec Główny — Klonowica Zajezdnia, Plac Rodła — Klonowica Zajezdnia.

Zostaną uruchomione dodatkowe autobusy:

Linia 865 odjedzie około godziny 23:00 i 0:40 z ul. Mickiewicza przy ul. Karłowicza. Linia będzie kursować al. Bohaterów Warszawy, ul. Krzywoustego, poprzez Bramę Portową i dalej trasą linii A do przystanku „Przelotowa” i następnie do ronda Reagana, następnie ul. Dąbską, ul. Gwarną, ul. Nad Rudzianką, ul. Chłopską do ul. Kolorowych Domów i dalej stałą trasą do pętli Osiedle Bukowe.

Linia 871 odjedzie około godziny 23:00 i 0:40 z ul. Mickiewicza przy ul. Karłowicza. Linia będzie kursować al. Bohaterów Warszawy, ul. 5 Lipca, ul. Piłsudskiego, poprzez plac Rodła i dalej trasą linii B.

Linia 851 odjedzie około godziny 23:00 i 0:40 z ul. Mickiewicza przy ul. Karłowicza. Linia będzie kursować ul. Mickiewicza do pętli Krzekowo, następnie ul. Klonowica, ul.Zawadzkiego do ronda Szczecińskich Olimpijczyków, ul. Arkońską, ul. Wszystkich Świętych, ul. Chopina, ul. Krasińskiego, al. Wyzwolenia, poprzez Bramę Portową dalej: kursem o 23:00 do pl. Kościuszki, kursem o 0:40 ul. Wyszyńskiego, pętlę Basen Górniczy do Zajezdni Dąbie.

Linia 861 odjedzie około godziny 23:00 i 0:40 z ul. Mickiewicza przy ul. Karłowicza. Linia będzie kursować al. Bohaterów Warszawy, ul. Krzywoustego, poprzez plac Kościuszki, al. Piastów, al. Powstańców Wielkopolskich, ul. Milczańską, ul. Mieszka I, rondo Uniwersyteckie, ul. Europejską, ul. Derdowskiego, ul. 26 Kwietnia, plac Kościuszki. Na trasie przejazdu będą obowiązywać istniejące przystanki. Odjazd autobusów nastąpi na polecenie Centrali Ruchu.

W dniu 27 maja 2017 zakończenie imprezy nastąpi około godziny 1:00.

Na linii dziennej 86 oraz na liniach nocnych 521, 522, 524, 526, 527, 528, 531, 532 kursować będą autobusy przegubowe, zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym z soboty na niedzielę. Autobusy linii 527 i 529 zostaną podmienione przy zajezdni, tak by autobusy przegubowe jeździły na odcinku Dworzec Główny — Klonowica Zajezdnia, Plac Rodła — Klonowica Zajezdnia.

Zostaną uruchomione dodatkowe autobusy, które będą kursować jak w dniach 25 - 26.05.2017. Odjazd autobusów linii 865, 871, 851 i 861 nastąpi o około godz. 0:00 i 1:10.

* * *

Remont kasy biletowej „Brama Portowa”

Data ogłoszenia 16.05.2017 roku

Informujemy, że w okresie od 5 czerwca do 16 lipca kasa biletowa „Brama Portowa”, zlokalizowana przy ul. Wyszyńskiego, będzie nieczynna z powodu remontu. W tym okresie wszystkie sprawy związane ze Szczecińską Kartą Rodzinną, w tym odbiór kart, można załatwiać w kasie biletowej „Kołłątaja” (przy pętli autobusowej), która czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-20:30, a w soboty i niedziele w godz. 9:00-16:15.

* * *

Piknik nad Odrą 2017

Data ogłoszenia 09.05.2017 roku

W związku z organizacją „Pikniku nad Odrą 2017” informujemy o możliwych utrudnieniach i zmianach w komunikacji miejskiej w dniach 12 - 15 maja.

W tych dniach nastąpi zmiana trasy linii tramwajowej 6 oraz liniach autobusowych 70 i 526.

• Linia 6 zostanie zawieszona a w jej miejsce zostanie uruchomiona linia tramwajowa 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego, następnie przez Bramę Portową — al. Niepodległości — plac Żołnierza Polskiego — plac Hołdu Pruskiego — ul. Matejki — ul. Malczewskiego — ul. Parkową — ul. Dubois, do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli „Gocław” wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania co 12 minut.

• Linia 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach: od przystanku „Wyszyńskiego” przez ul. Jana z Kolna — Trasę Zamkową — ul. Matejki — ul. Malczewskiego — ul. Parkową — ul. Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją stałą trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki „Wały Chrobrego” i „Dworzec Morski”.

• Linia 70 od godziny 17:00 w dniu 12 maja kursować będzie objazdem:

- w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” przez ul. Jana z Kolna — Trasę Zamkową — ul. Matejki — plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Starzyńskiego” i „Urząd Wojewódzki”. Zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki, zlokalizowany na wysokości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza;

- w kierunku Kamieńca: od placu Rodła przez al. Wyzwolenia — plac Żołnierza Polskiego — ul. Farną — ul. Sołtysią — ul. Wyszyńskiego — ul. Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostanie przeniesiony do zatoki autobusowej na pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

Organizacja ruchu

Ulice Komandorska, Admiralska, Jana z Kolna (odcinek od ul. Kapitańskiej do ul. Bulwar Piastowski) zamknięte będą od 12 maja od godz. 17:00 do 15 maja do godz. 5:00. Utrudnień możemy spodziewać się także na ulicach Wawelskiej, Zygmunta Starego i Szczerbcowej.

* * *

Utrudnienia w ruchu w czasie długiego weekendu

Data ogłoszenia 26.04.2017 roku

W związku z planowanymi w dniach 28 kwietnia - 3 maja imprezami i wydarzeniami informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu.

28.04.2017, godz. 6:00-9:00: uroczystości święta 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich — parking przy placu Zwycięstwa.

29.04.2017, godz. 12:00-12:30: impreza pn. „Motoserce 2017”, przejazd kolumny motocykli ulicami: Wały Chrobrego (start), Małopolska, Komandorska, Jana z Kolna, Trasa Zamkowa, pl. Żołnierza Polskiego, al. Niepodległości, pl. Brama Portowa, pl. Zwycięstwa, al. Wojska Polskiego, Szafera, hala Azoty Arena (meta).

3.05.2017, godz. 13:00-14:30: zgromadzenie publiczne dla uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja. Przejazd około 200 pojazdów ulicami: Felczaka, Wąska, Niedziałkowskiego, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Armii Krajowej, Szymanowskiego, Moniuszki, Piotra Skargi, rondo Giedroycia, al. Wyzwolenia, Rayskiego, pl. Grunwaldzki, Piłsudskiego, pl. Odrodzenia, Piłsudskiego, pl. Szarych Szeregów, al. Piastów, pl. Kościuszki, Krzywoustego, pl. Zwycięstwa, pl. Brama Portowa, al. Niepodległości, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Hołdu Pruskiego, Matejki, Salomei, Staszica, rondo Giedroycia, Kołłątaja, rondo Sybiraków, Kołłątaja, Warcisława, Przyjaciół Żołnierza, Obotrycka, Bogumińska, Pokoju, Szosa Polska, Przęsocińska.

Na trasie wydarzeń mogą wystąpić wstrzymania kursowania pojazdów komunikacji miejskiej. Zamknięcie i otwarcie dla ruchu samochodowego ulic będzie odbywało się dynamicznie, a wszelkie zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej będą odbywać się na polecenie Centrali Ruchu ZDiTM.

3.05.2017, godz. 6:00-12:00: bieg uliczny pn. „Biegnę do DNI OTWARTYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH”. Zamknięcie dla ruchu samochodowego ulic: Wyspiańskiego, Piotra Skargi, Ogińskiego, Szymanowskiego, pl. Armii Krajowej, al. Papieża Jana II, pl. Grunwaldzki, pl. Lotników, Moniuszki.

W godz. 6:00-11:00 autobusy linii 67 w obu kierunkach będą kursowały z pominięciem ulicy Piotra Skargi — od przystanku „Traugutta” autobusy pojadą trasą linii 53 i 60 przez ulicę Słowackiego do przystanku „Kołłątaja” i dalej swoją stałą trasą. Ulegają czasowej likwidacji przystanki: „Lodogryf”, „Piotra Skargi”, „Jasne Błonia”.

W godz. 8:30-12:00 w związku z przebiegiem trasy biegu możliwe będzie wstrzymanie kursowania autobusów linii 87 (al. Papieża Jana Pawła II/Wielkopolska) i linii 86 (pl. Lotników) oraz tramwajów linii 1, 5, 11, 12 w rejonie pl. Grunwaldzkiego.

Zamknięcie i otwarcie dla ruchu samochodowego ulic w trakcie przejazdu będzie odbywało się dynamicznie, a wszelkie zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej będą odbywać się na polecenie Centrali Ruchu ZDiTM.

* * *

Remont mostu nad Płonią

Data ogłoszenia 26.04.2017 roku

W związku z zamknięciem i remontem mostu w ciągu ul. Emilii Gierczak, z dniem 4 maja 2017 wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 65, 856 i C oraz zostanie uruchomiona linia 872.

• Na linii 65 nastąpi zmiana rozkładu jazdy polegająca na dwukrotnym zwiększeniu częstotliwości kursowania.

• Autobusy linii 856 kursować będą na zmienionej trasie Rondo Ułanów Podolskich – Gryfińska – Krzywoń – Gierczak – Goleniowska – Dąbie Osiedle (z pominięciem ul. Leszczynowej, Eskadrowej i Przestrzennej) z dotychczasową częstotliwością. Na zmienionym odcinku trasy obowiązywać będą przystanki jak dla linii 896.

• Autobusy linii C w kierunku os. Kasztanowego kursować będą trasą: od mostu Pionierów Miasta Szczecina przez ul. Eskadrową – Hangarową – Struga – Gryfińską – Krzywoń do ul. Gierczak i dalej bez zmian do os. Kasztanowego (z pominięciem ul. Przestrzennej). Nie będzie obsługiwany przystanek „Camping”. Uruchomiony zostanie przystanek „Gryfińska” , a przystanek „Emilii Gierczak” przeniesiony zostanie z ul. Gierczak na ul. Krzywoń . W kierunku pl. Rodła trasa przejazdu nie ulegnie zmianie. Obowiązywać będzie normalny rozkład jazdy.

• Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 872, kursująca na trasie SPA Dąbie – Bagienna – Gryfińska – Batalionów Chłopskich – rondo Ułanów Podolskich – Leszczynowa – Eskadrowa – Przestrzenna – Przybrzeżna z częstotliwością 30 minut we wszystkie dni tygodnia. Przystanki na trasie linii - Bagienna, Torfowa nż – tylko w kierunku Bagiennej, Jaśminowa ZUS, Rondo Ułanów Podolskich, Hangarowa nż – tylko w kierunku Bagiennej, Most Cłowy nż, Lotnisko nż, Przystań Żeglarska nż, Camping nż, Kolonia nż , Przybrzeżna – przystanek na wysokości tymczasowej pętli zlokalizowanej przy ul. Przestrzennej, w odległości ok. 250 m przed remontowanym mostem.

Pasażerowie korzystający z linii 65 mogą bez konieczności opuszczania pojazdu od przystanku „Rondo Ułanów Podolskich” kontynuować podróż linią 856 w kierunku Dąbia lub linią 896 w kierunku os. Kasztanowego, zgodnie z oznaczeniami kursów w rozkładzie jazdy.

Pasażerowie korzystający z linii 856 i 896 mogą bez konieczności opuszczania pojazdu od przystanku „Rondo Ułanów Podolskich” kontynuować podróż linią 65 w kierunku os. Bukowego (nie dotyczy kursu linii 896 o godz. 22:45 z os. Kasztanowego).

Remont mostu nad rzeką Płonią potrwa około 3 miesięcy. Poprawione zostaną parametry techniczne przeprawy. Prace prowadzone będą przy zamkniętym moście dla ruchu samochodowego, ruch pieszy będzie zachowany. Dla komunikacji miejskiej przed mostem utworzone zostanie miejsce do zawracania, dla kierowców wyznaczone zostaną objazdy przez ul. E. Gierczak, A. Krzywoń, Gryfińską, Hangarową, Eskadrową oraz ulicę Przestrzenną.

Koszt prac, które wykonywane będą w ramach bieżącego utrzymania przez firmę Intop Warszawa sp. z o.o. to 1,9 mln złotych. Roboty zakończą się jeszcze przed otwarciem Mostu Cłowego.

* * *

Komunikacja w okresie majówki

Data ogłoszenia 26.04.2017 roku

W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym informujemy o zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej. Wszystkie rozkłady dostępne są na stronie www.zditm.szczecin.pl. Przypominamy także, że 1 i 3 maja nieczynne będą kasy biletowe ZDiTM.

• 1 i 3 maja komunikacja miejska kursuje według rozkładów świątecznych.
• 2 maja komunikacja miejska kursuje bez zmian.

Informujemy także, że od 1 maja drobne zmiany w rozkładach jazdy pojawią się na liniach 3, 4, 5 w dni powszednie. Są one głównie na kursach zjazdowych i dojazdowych, dotyczą także wprowadzenia taboru niskopodłogowego na części kursów.

* * *

Komunikacja w okresie Świąt Wielkanocnych

Data ogłoszenia 12.04.2017 roku

Informujemy, że komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych w dniach 16 – 17 kwietnia kursować będzie w następujący sposób:

TRAMWAJE
Tramwaje na wszystkich liniach kursować będą według rozkładów jazdy dla Wielkanocy, Bożego Narodzenia i Nowego Roku z częstotliwością co 20 minut w godzinach 11-18 i co 24 minuty w pozostałych godzinach.

AUTOBUSY
Autobusy linii: 52, 55, 58, 59, 61, 63, 64, 70, 72, 73, 74, 76, 80, 81, 83, 86, 88, 93, 101, 105, 108, 121, 122, 123, 124 będą kursowały według świątecznych rozkładów jazdy. Autobusy niżej wymienionych linii będą kursowały według specjalnego rozkładu jazdy w następujący sposób:
• Linie A, B, 51, 67, 69, 71, 75, 107 – będą kursować do 20-24 minut
• Linie 53, 60 – będą kursować co 24-30 minut
• Linie 57, 87 – będą kursować co 30 minut
• Linie 65, 102, 856, 896 – będą kursować co 40-48 minut
• Linia 77 będzie kursować do 45 minut
• Linie 54, 79, 82, 84, 106 – będą kursować co 60 minut
• Linia C będzie kursować co 90 minut

W okresie wiosennej przerwy świątecznej w szkołach w dniach 13 - 18 kwietnia:
• zawiesza się kursowanie autobusów linii 109, 110, D, E.
• na liniach 103, 106, 122 i pospiesznej C – nie będą wykonywane kursy realizowane w dni nauki w szkołach.
• na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.

KASY BILETOWE
W dniach 16 - 17 kwietnia kasy ZDiTM są nieczynne. 15 kwietnia czynne będą kasy Słoneczne, Plac Rodła, Kołłątaja, Police – w godzinach 9:00 – 16:15 oraz Turzyn – 10:00 -15:00.

* * *

Bezpośrednio na przystań przy ulicy Przestrzennej

Data ogłoszenia 31.03.2017 roku

Linia C jadąca w kierunku Osiedla Kasztanowego z dniem 1 kwietnia zatrzymywała się będzie też na przystanku „Camping nż”. To rozwiązanie wprowadzone jest sezonowo na prośbę mieszkańców, żeglarzy i turystów. Do tej pory, aby dostać się na mariny potrzebna była przesiadka na Basenie Górniczym.

* * *

Letni rozkład linii

Data ogłoszenia 30.03.2017 roku

1 kwietnia uruchomiono letni rozkład jazdy dla linii autobusowych 52, 61 i 74.

• Linia 52 (Tkacka <—> Wyspa Pucka) — w dni powszednie w godzinach od 10:35 do 18:20 oraz w soboty i dni świąteczne w godzinach 10:00-12:00 i 16:00-20:20 autobusy kursować będą ze zwiększoną do 15 minut częstotliwością. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie dotychczasowa 20- i 40-minutowa częstotliwość.

• Linia 61 (Owocowa Dworzec <—> Podjuchy) — do obsługi ogrodów działkowych „Górki Ustowskie” przy ul. Południowej wprowadzone zostają w kierunku pętli „Owocowa Dworzec” wybrane kursy przez ulicę Południową. Kursami tymi od przystanku „Ustowska” linia 61 pojedzie z ronda Hakena przez ulicę Południową, zatrzymując się na przystankach „Ogrody »Górki Ustowskie« nż”, „Południowa nż” (zatoka przy Makro, za skrzyżowaniem z ul. Radomską), a od przystanku „Reda” powróci na stałą trasę, pomijając przystanki „Ogrodnictwo nż”, „Cukrownia nż”, „Cukrowa” i „Płocka”.

• Linia 74 (Bezrzecze <—> Zakłady Piekarnicze/Łukasińskiego Ogrody/Mierzyn Szkoła) — większość kursów zostanie wydłużona od przystanku „Zakłady Piekarnicze” do ogrodów działkowych przy ul. Łukasińskiego w ciągu całego dnia. Na odcinku trasy Łukasińskiego Ogrody — Mierzyn Szkoła rozkład jazdy pozostaje bez zmian.

* * *

Zmiana czasu

Data ogłoszenia 23.03.2017 roku

W nocy z 25 na 26 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Polegać będzie ona na przesunięciu wskazówek zegara z godz. 2:00 na 3:00 i spowoduje zmiany w kursowaniu linii nocnych.

Linia 521:
• kurs z Dworca Głównego o godz. 1:50 czasu zimowego przyjedzie na Krzekowo o godz. 3:12 czasu letniego nie zostaną wykonane kursy: 2:48 z Krzekowa i 3:13 z Dworca Głównego

Linia 522:
• kurs z Kormoranów o godz. 1:40 czasu zimowego zostanie wydłużony do Osiedla Kasztanowego (przyjazd o godz. 3:27 czasu letniego)
• kurs z pętli "Dąbie osiedle" o godz. 1:42 czasu zimowego zostanie wydłużony do Warszewa (przyjazd o godz. 3:23 czasu letniego) nie zostaną wykonane kursy: 2:35 z Kormoranów i 2:42 z pętli "Dąbie osiedle"

Linia 523:
• kurs z Wiszesława o godz. 2:50 zostanie przesunięty na godz. 1:50 czasu zimowego i przyjedzie do Przecławia o godz. 3:24 czasu letniego nie zostaną wykonane kursy: 1:25 z Wiszesława i 2:00 z Cukrowej

Linia 524: • kurs z pętli "Pomorzany Dobrzyńska" o godz. 1:45 czasu zimowego przyjedzie do Jasienicy o godz. 3:49 czasu letniego
• kurs z pętli "Police Zajezdnia" o godz. 1:45 czasu zimowego przyjedzie na pętlę "Pomorzany Dobrzyńska" o godz. 3:39 czasu letniego
• kurs z Jasienicy o godz. 2:54 zostanie przesunięty na godz. 3:49 czasu letniego i zostanie wykonany do placu Rodła (przyjazd o godz. 4:41 czasu letniego) nie zostaną wykonane kursy: 3:05 z pętli "Pomorzany Dobrzyńska" i 3:05 z pętli "Police Zajezdnia"

Linia 525:
• kurs z Krzekowa o godz. 1:58 czasu zimowego przyjedzie na Wiszesława o godz. 3:26 czasu letniego nie zostaną wykonane kursy: 2:30 z Wiszesława i 2:58 z Krzekowa

Linia 526:
• kurs z pętli "Police Zajezdnia" o godz. 1:20 czasu zimowego przyjedzie na Dworzec Główny o godz. 3:05 czasu letniego

Linia 527:
• kurs z Bezrzecza o godz. 1:39 czasu zimowego przyjedzie na Dworzec Główny o godz. 3:01 czasu letniego nie zostaną wykonane kursy: 2:10 z Dworca Głównego i 2:45 z Krzekowa

Linia 528:
• kurs z Gumieniec o godz. 1:55 zostanie przesunięty na godz. 1:50 czasu zimowego i przyjedzie na pętlę "Pomorzany Dobrzyńska" o godz. 3:10 czasu letniego

Linia 529:
• nie zostaną wykonane kursy: 2:30 z Placu Rodła i 2:35 z Krzekowa

Linia 530:
• kurs z pętli "Podbórz" o godz. 1:54 czasu zimowego przyjedzie na plac Rodła o godz. 3:08 czasu letniegonie zostaną wykonane kursy: 2:20 z placu Rodła i 2:54 z pętli "Podbórz"

Linia 531:
• kurs z Krzekowa o godz. 1:50 czasu zimowego przyjedzie na Osiedle Bukowe o godz. 3:27 czasu letniego
• kurs z Osiedla Bukowego o godz. 1:50 czasu zimowego przyjedzie na Krzekowo o godz. 3:28 czasu letniego nie zostaną wykonane kursy: 2:30 z Krzekowa i 2:50 z Osiedla Bukowego

Linia 532:
• kurs z Osiedla Bukowego o godz. 1:30 czasu zimowego przyjedzie na Osiedle Arkońskie o godz. 3:02 czasu letniego
• kurs z Osiedla Arkońskiego o godz. 1:34 czasu zimowego przyjedzie na Osiedle Bukowe o godz. 3:06 czasu letniego nie zostaną wykonane kursy: 2:14 z Osiedla Arkońskiego i 2:20 z Osiedla Bukowego

Linia 535:
• kurs ze Stolca o godz. 1:40 czasu zimowego przyjedzie na pętlę "Klonowica Zajezdnia" o godz. 3:23 czasu letniego

* * *

Zmiany na liniach 4, 5, 7, 11, 12 i 86

Data ogłoszenia 22.03.2017 roku

Informujemy, że w związku z montażem napędów rozjazdów na skrzyżowaniu al. Piastów i ul. Jagiellońskiej, w dniach 25-27 marca 2017 wstrzymany zostaje ruch tramwajowy na odcinku ulic Jagiellońskiej i Piastów oraz placu Kościuszki w kierunku placu Szarych Szeregów.

Organizacja ruchu

1.Kursy zjazdowe linii 3 z Pomorzan do zajezdni Pogodno realizowane są trasą przez Bramę Portową — ul. Matejki.
2.Linia 4 kursuje częściowo zmienioną trasą wg specjalnego rozkładu jazdy:
• w kierunku Pomorzan od ul. Mickiewicza do al. Piastów przez ul. Wawrzyniaka — al. Wojska Polskiego,
• w kierunku Krzekowa od pl. Kościuszki do ul. Jagiellońskiej przez ul. Krzywoustego — Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Hołdu Pruskiego — ul. Piłsudskiego — al. Piastów.
3.Linia 5 w kierunku Stoczni Szczecińskiej kursuje częściowo zmienioną trasą od ul. Mickiewicza do pl. Szarych Szeregów przez ul. Wawrzyniaka — al. Wojska Polskiego wg normalnego rozkładu jazdy
4.Linia 7 w dni powszednie kursuje wg specjalnego rozkładu jazdy z zachowaniem godzin odjazdów. Kursy zjazdowe linii 4, 5 i 7 z Krzekowa do zajezdni Pogodno realizowane są skróconą trasą przez ul. Wawrzyniaka.
5.Linie 11 i 12 w kierunku Ludowej i Dworca Niebuszewo kursują częściowo zmienioną trasą od pl. Kościuszki do pl. Rodła przez ul. Krzywoustego — Bramę Portową — al. Niepodległości — al. Wyzwolenia wg normalnych rozkładów jazdy.
6.Uruchomiona zostaje zastępcza linia autobusowa 812 na trasie Plac Kościuszki — Pułaskiego — Sikorskiego — plac Kościuszki — aleja Piastów — Plac Szarych Szeregów, kursująca z częstotliwością:
• co 6 minut — w sobotę w godz. 9-18, w niedzielę w godz. 11-18, w poniedziałek w godz. 6-20;
• co 7-8 minut — w poniedziałek do godz. 6;
• co 10 minut — w sobotę do godz. 9 i po godz. 18; w niedzielę do godz. 11 i po godz. 18; w poniedziałek po godz. 20.

Autobusy zatrzymują się na przystankach:
Plac Kościuszki (nr 10435 — wspólny z liniami 61, 62, 81 i 83 w kierunku Redy);
Plac Kościuszki (nr 10440 — na wysokości przystanku tramwaju linii 8 w kierunku Turkusowej);
Piastów (nr 11831 — wspólny z liniami 523 i 524 w kierunku placu Rodła);
Plac Szarych Szeregów (nr 11714 — wspólny z liniami 523, 524 i 531 w kierunku placu Rodła).
Powrót z placu Szarych Szeregów do placu Kościuszki (nawrót na placu Odrodzenia) odbywać się będzie jako kurs techniczny, bez pasażerów.
7.Autobusy linii 86 w kierunku placu Rodła kursują objazdem ulicami Bolesława Śmiałego — 5 Lipca — al. Piastów wg normalnego rozkładu jazdy. Przystanek „Piastów” zostaje przeniesiony na al. Piastów (słupek nr 11811).

* * *

Wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku Wawrzyniaka — Krzekowo

Data ogłoszenia 16.03.2017 roku

ZDiTM informuje, że w związku z pracami w rejonie torowiska tramwajowego na ul. Mickiewicza, w dniach 18-19.03.2017 wstrzymany zostaje ruch tramwajowy na odcinku Wawrzyniaka — Krzekowo.

Organizacja ruchu:

• Linia 5 kursuje na trasie Stocznia Szczecińska — Jagiellońska — Wawrzyniaka (powrót przez al. Wojska Polskiego) wg specjalnego rozkładu jazdy.
• Linia 7 kursuje na trasie Głębokie — Turkusowa wg specjalnego rozkładu jazdy.
• Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 807 na trasie Krzekowo — Noakowskiego — 5 Lipca — Wawrzyniaka (powrót przez ul. Mickiewicza), kursująca z częstotliwością: w godz. 9-18 w soboty i 11-18 w niedziele — co 6 minut, w pozostałym okresie co 10 minut.

Powodem wstrzymania ruchu są prace przy usuwaniu usterek odkrytych podczas odbiorów. Usterki te nie wymagały natychmiastowych napraw. Uzgodniono z ZUE Kraków, że zauważone usterki zostaną naprawione w lepszych warunkach pogodowych, co w tej chwili się będzie działo.

* * *

Zmiana trasy linii 67

Data ogłoszenia 03.03.2017 roku

Na czas organizowanego biegu „SANPROBI — Bieg kobiet” w dniu 5 marca w godzinach 11:00 - 14:00 zostanie zmieniona trasa linii 67.

Od przystanku „Traugutta” autobusy pojadą trasą linii 53 i 60 przez ulicę Słowackiego do przystanku „Kołłątaja” i dalej swoją trasą. Czasowej likwidacji ulegają przystanki „Lodogryf”, „Piotra Skargi”, „Jasne Błonia”.

* * *

Zmiana na linii 70

Data ogłoszenia 01.03.2017 roku

Na wniosek gminy Kołbaskowo z dniem 1.03.2017 wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 70. W rozkładzie powszednim dotychczasowy kurs o godz. 13:00 w relacji Dworzec Główny – Urząd Miasta wykonywany będzie w relacji Kamieniec – Moczyły – Urząd Miasta (odj. 12:24). W rozkładzie świątecznym nastąpi zmiana przypisania kursów do brygad, rozkład jazdy dla pasażerów nie ulegnie zmianie.

* * *

Wznowienie prac na skrzyżowaniu przy ulicy Hangarowej

Data ogłoszenia 28.02.2017 roku

1 marca w godzinach porannych ponownie rozpoczynają się prace na ulicy Hangarowej i wprowadzony zostaje kolejny etap czasowej organizacji ruchu. Zmianie ulegnie także lokalizacja przystanku „Bagienna”. Przystanek „Bagienna” w kierunku przystanku „Jaśminowa ZUS” dla linii 64, 65, 66,71, 79, 93, 856, 896, 531, 532, 533 zostanie przesunięty o około 50 metrów w kierunku Ronda Ułanów Podolskich.

Ta część prac w rejonie remontowanego skrzyżowania podzielona została na 4 etapy. Na pierwszym z nich prace będą prowadzone na wysokości łącznika ul. Hangarowej - pasa rozdziału i wyspy kanalizującej ul. Gryfińskiej oraz odcinka chodnika po północnej stronie ulicy Hangarowej. Ruch pieszy, z uwagi na przełożenie i demontaż nawierzchni chodnika,będzie utrudniony dlatego prosimy o szczególną uwagę.

Zlikwidowane zostaną istniejące przejścia dla pieszych przez ul. Hangarową i Gryfińską (strona południowa). Zamknięty zostanie łącznik do ul. Hangarowej oraz Gryfińskiej. Dla zamkniętego łącznika ul. Gryfińskiej i Hangarowej zaprojektowano objazd długości 1550 m. Trasa objazdu prowadzi ul. Gryfińską do ronda Ułanów Podolskich i z powrotem.

W ramach remontu jezdni przewidziano wykonanie wzmocnienia konstrukcji na całej szerokości, wymianę i regulację krawężników, poszerzenie jezdni południowego wlotu ulicy Gryfińskiej na skrzyżowanie wraz ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni oraz korektą przebiegu wyspy dzielącej jezdnie, przeprojektowanie przebiegu i wzmocnienie jezdni łącznika pomiędzy ul. Gryfińską, a ul. Struga.

Oprócz tego w ramach zmian wyremontowane zostaną chodniki i przebudowane będzie oświetlenie uliczne. Na przejściach dla pieszych pojawi się oznakowanie rozpoznawalne przez niewidomych i niedowidzących - elementy ze specjalnymi wypustkami w kolorach białym i żółtym.

Prace wykonuje firma Eurovia Polska S.A za kwotę 2 977 000 zł. Roboty będą trwały około 1,5 miesiąca w zależności od warunków atmosferycznych.

* * *

Zmiana lokalizacji przystanku dla linii 66, 77 i 532

Data ogłoszenia 17.02.2017 roku

W związku z przebudową skrzyżowania ul. Przelotowej – Handlowej – Łubinowej i Nałkowskiej (budowa ronda) od dnia 20.02.2017 do odwołania prowadzone będą prace związane z asfaltowaniem zatoki przystankowej Osiedle Słoneczne dla linii autobusowych 66, 77 i 532 zlokalizowanej na ul. Łubinowej w kierunku ulicy Struga, nastąpi zmiana lokalizacji przystanku. Przystanek zostanie przeniesiony o około 50 m od obecnej lokalizacji w kierunku ul. Struga. Prace będą prowadzone przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

* * *

Zmiany w rozkładach jazdy autobusów

Data ogłoszenia 09.02.2017 roku

Z uwagi na rozpoczynające się w najbliższy poniedziałek ferie szkolne, na okres 13.02 – 24.02 wprowadza się następujące zmiany:

Zawiesza się kursowanie autobusów linii 109, 110, D, E.
• Na liniach 103, 106, 122 i C nie będą wykonywane kursy realizowane w dni nauki w szkołach.
• Na linii nr 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.

Na wniosek gminy Kołbaskowo od 15 lutego nastąpią zmiany w rozkładach jazdy na liniach 81, 83 i 88.

Na linii 81 nastąpi zmiana powszedniego, świątecznego i specjalnego rozkładu jazdy:

• nastąpi korekta czasów przejazdu;
• zwiększona zostanie liczba kursów wydłużonych do Kołbaskowa;
• w Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie obowiązywać będzie rozkład jazdy jak w dni świąteczne;
• wybrane kursy realizowane będą na wydłużonej trasie Dworzec Główny – Rosówek Granica; na wydłużonym odcinku obowiązywać będą przystanki wspólne z linią 70: Kołbaskowo, Rosówek nż, Rosówek Granica;

• dla kursów kończących trasę w Kołbaskowie nastąpi zmiana kierunku zawracania na pętli – przystankiem końcowym i początkowym będzie przystanek 91912 (wspólny z linią 70 w kierunku Szczecina); dla kursów przejeżdżających przez pętlę „Kołbaskowo” (do/z Rosówka) obowiązywać będą przystanki: 91911 w kierunku Rosówka, 91912 w kierunku Szczecina;

• na pętli „Rosówek Granica” nawrót następować będzie na parkingu przy przejściu granicznym, zlokalizowanym na wysokości istniejących przystanków linii 70; przystankiem końcowym i początkowym będzie przystanek 93012 (wspólny z linią 70 w kierunku Szczecina).

Na linii 83 nastąpi zmiana powszedniego i świątecznego rozkładu jazdy:

• nastąpi korekta czasów przejazdu;
• wybrane kursy realizowane będą na wydłużonej trasie Plac Kościuszki – Kołbaskowo; na wydłużonym odcinku obowiązywać będą przystanki:
• Kołbaskowo (91912) – wspólny z linią 70 w kierunku Szczecina,
• Smolęcin (93621) – nowy przystanek w kierunku placu Kościuszki, zlokalizowany pomiędzy posesjami nr 4 i 5.

Na linii 88 nastąpi zmiana powszedniego i świątecznego rozkładu jazdy polegająca na zmianie trasy dla kursów rozpoczynających się na pętli „Warnik”. Na odcinku między przystankami „Warnik” i „Stobno 15” trasa przebiegać będzie przez Będargowo. Na zmienionym odcinku trasy uruchomiony zostanie przystanek „Będargowo 12 nż” (69611), zlokalizowany w Będargowie na wysokości posesji nr 12. W kierunku do Warnika trasa nie ulegnie zmianie i w dalszym ciągu przebiegać będzie przez Bobolin.

* * *

Walentynkowy tramwaj

Data ogłoszenia 08.02.2017 roku

W walentynki często szuka się wyjątkowych pomysłów na wyznanie miłości, ciekawą randkę lub niezapomnianego miejsca na oświadczyny. Dla szukających inspiracji spółka Tramwaje Szczecińskie ma podpowiedź - Walentynkowy tramwaj, który będzie jeździł po naszym mieście już 14 lutego.

Walentynkowy tramwaj będzie wprowadzał wszystkich w wyjątkowy nastrój dzięki niespodziankom przygotowanym w pojeździe. Osoby nieśmiałe i te, którym brakuje słów mogą skorzystać z pomocy lektorek w wyznaniu miłości. Życzenia będzie można złożyć przez mikrofon także osobiście.

Specjalnie przystrojony tramwaj historyczny będzie darmowy, a jego kursowanie zaplanowane jest w godzinach 15:00 - 20:00.

Trasa przejazdu: Dworcowa – Brama Portowa – pl. Kościuszki – Boh. Warszawy – pl. Gałczyńskiego - Al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Grunwaldzki – pl. Rodła – Matejki Filharmonia – pl. Żołnierza Polskiego – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Dworcowa.

Odjazdy z dworcowej: 15:00, 15:50, 16:40, 17:30, 18:20, 19:10. Będzie zatrzymywał się na wszystkich przystankach na trasie.

Serdecznie zapraszamy zakochanych, miłośników komunikacji i wszystkich, którzy chcą odbyć magiczną podróż zabytkowym tramwajem.

* * *

Przeniesienie przystanku „Plac Grunwaldzki” dla linii 70

Data ogłoszenia 10.01.2017 roku

W związku z remontem chodnika wzdłuż al. Jana Pawła II przystanek „Plac Grunwaldzki” dla linii 70 zostaje przeniesiony na rondo plac Grunwaldzki, wspólny z komunikacją nocną.

2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016,

* * *Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


LinkiCopyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizacja pod Internet Explorer