Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku

Wydarzenia w komunikacji - przebudowa ulicy Szafera i budowa torowisk tramwajowych wraz z pętlą


* * *

foto: Janusz Światowy - ulica Szafera

* * *

By ominąć centrum

Dobra wiadomość dla szczecińskich kierowców: przebudowa ul. Szafera staje się coraz bardziej realna
Prawdopodobnie już w 2020 r. przecinając ul. Łukasińskiego dojedziemy ulicami Sosabowskiego i Szafera z ul. Taczaka aż do al. Wojska Polskiego. A że będziemy jechać dwupasmówką, nareszcie nie będziemy stać w korkach. Czytaj więcej: 24kurier.pl

Opracowanie: "lw", 24kurier.pl, 11 marzec 2016

* * *

Wybór oferty

Urząd Miasta wybrał ofertę na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Przebudowa ulicy Szafera (od Al. Wojska Polskiego do ul. Sosabowskiego) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego”.

Została wybrana firma - Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A. z ulicy Jana Uphagena 27 z Gdańska.

* * *

Tak to wygląda w chwili obecnej - 6 czerwiec 2015
* * *

Projekt przebudowy ul. Szafera – otwarcie ofert

Dwie firmy chcą zaprojektować przebudowę ul. Szafera w Szczecinie

W urzędzie miasta otwarto oferty w ramach przetargu na „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania „Przebudowa ulicy Szafera (od Al. Wojska Polskiego do ul. Sosabowskiego) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego”.

W postępowaniu udział biorą:
• TRANSPROJEKT GDAŃSKI Sp. z o.o. – 4 007 340,00 zł
• Biuro Budownictwa Komunalnego S.A. Gdańsk – 2 201 700,00 zł

Komisja przetargowa bada złożone oferty.

Przedmiotem zamówienia jest stworzenie kompleksowej dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy ul. Szafera. W miejscu dzisiejszej ulicy powstaną dwie jezdnie dwupasmowe. W ramach inwestycji wybudowane będzie także m.in. torowisko tramwajowe, nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe. Realizację robót zaplanowano na lata 2018-2020.

Na przygotowanie dokumentacji przyszły wykonawca będzie miał 17 miesięcy.

Źródło "Urząd Miasta" 11 maj 2015 roku

* * *

Czas na ulice Szafera

Po dwa pasy ruchu w każdym kierunku z torowiskiem tramwajowym - na razie to wciąż dość odległa przyszłość, ale właśnie tak ma wyglądać korkująca sią w Szczecinie od lat ulica Szafera po przebudowie

Planowana inwestycja to w istocie budowa nowej ponad 3,7 kilometrowej trasy z dwoma rondami, w tym głównego jej odcinka o długości 2464 m jako przedłużenia ul. Sosabowskiego do włączenia z al. Wojska Polskiego. Integralną jej częścią będzie likwidacja obecnej pętli na Krzekowie i budowa nowej pętli autobusowo-tramwajowej w bliskim sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej przy ul. Szafera. Przeczytaj całość w: artykule

Opracowanie: "Mirosław Winconek", "Kurier Szczeciński", 07.04.2015

* * *

Przebudowa ulicy Szafera – przetarg na projekt

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta ukazało się ogłoszenie o przetargu pn. ‘Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania „Przebudowa ulicy Szafera (od Al. Wojska Polskiego do ul. Sosabowskiego) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego”. Na złożenie swoich ofert zainteresowane firmy mają czas do 11.05.2015.

Przedmiotem zamówienia jest stworzenie kompleksowej dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy ul. Szafera. W miejscu dzisiejszej ulicy powstaną dwie jezdnie dwupasmowe. W ramach inwestycji wybudowane będzie także m.in. torowisko tramwajowe, nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe. Realizację robót zaplanowano na lata 2018-2020.

Na przygotowanie dokumentacji przyszły wykonawca będzie miał 17 miesięcy. Więcej w siwz

Dokumentację projektową należy skoordynować z innymi opracowaniami projektowymi dotyczącymi przedmiotowej inwestycji. W tym między innym - „Przebudowa ulic Niemierzyńska, Arkońska do al. Wojska Polskiego w Szczecinie – Etap III Przebudowa ul. Arkońskiej od pętli tramwajowej „Las Arkoński” (wraz z pętlą) do al. Wojska Polskiego”. Dokumentacja aktualizowana na zlecenie Gminy Miasto Szczecin.


* * *Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


LinkiCopyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizacja pod Internet Explorer