...
www.swiatowy.org – Historia komunikacji miejskiej w Szczecinie

Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku


Przebudowa pętli Głębokie


* * *

Węzeł Głębokie – parking leśny otwarty

Od dzisiaj (24 listopada) osoby udające się samochodem w okolicę Jeziora Głębokie, mogą korzystać z nowego parkingu. Parking „leśny” znajduje się w sąsiedztwie nowej pętli tramwajowo-autobusowej. Jego pojemność to ponad 150 miejsc postojowych. Infrastruktura parkingowa powstała w ramach budowy węzła przesiadkowego Głębokie. W trakcie procedur odbiorowych jest jeszcze budynek na pętli.

Inwestycję zrealizowała firma STRABAG Sp. z o.o. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. Projekt objęty dofinansowaniem w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Źródło: , 24 listopada 2021

Na pętli Głębokie domontują tablice

Drogowcy ze Strabagu z ciężkim sprzętem zniknęli z węzła przesiadkowego Głębokie dobrych kilka tygodni temu, ale infrastruktura, która w tym rejonie została zbudowana, nadal nie jest w pełni dostępna dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. W najbliższych dniach wreszcie powinien być oddany do użytku pobliski duży parking leśny u zbiegu al. Wojska Polskiego z ul. Hieromima Kupczyka - taką deklarację usłyszeliśmy w spółce Szczecińskie Inwestycje Miejskie, która nadzorowała realizację zadania. A do połowy grudnia na przystankach mają dodatkowo pojawić się tablice informujące o odjazdach tramwajów i autobusów, których montażu nie objął opiewający na 65 min zł

To że nie wszystko jeszcze działa na pętli i wokół niej tak jak powinno w SLM tłumaczą trwającymi odbiorami końcowymi zadania. Parkingi jak i poczekalnia będą dostępne po zakończeniu odbiorów i przekazaniu do użytkowania infrastruktury - zaznacza Piotr Zieliński, rzecznik prasowy SIM. Na parkingu leśnym, który urządzony został na wysokości pętli, będzie mogło parkować jednocześnie do 152 aut.

Czytaj więcej:  Foto: Kueier Szczeciński (226), "Mir", 23 listopada 2021

Węzeł Głębokie – zakończenie robót budowlanych

W dniu dzisiejszym, firma STRABAG zgłosiła zakończenie robót budowlanych na Węźle Głębokie. To oznacza, że inwestycja została ukończona na dwa miesiące przed terminem wynikającym z umowy

W ramach inwestycji wykonana została pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym.

Czytaj więcej: , 20 października 2021

Węzeł Głębokie – finał prac już blisko

Po ciężkim sprzęcie budowlanym nie ma już dawno śladu. Budowa Węzła Przesiadkowego Głębokie dobiega końca. Prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe

Na pętli ustawione są już wiaty przystankowe. Wewnątrz budynku socjalnego-poczekalni prowadzone są prace wykończeniowe. Trwa budowa parkingu park&ride.

Czytaj więcej: , 14 października 2021

Węzeł Głębokie: tramwaje i autobusy wracają na swoje perony

Od soboty, 9 października 2021 z uwagi na zakończenie montażu wiat przystankowych w rejonie węzła Głębokie, autobusy i tramwaje wracają na swoje perony.

Na peronie 1 zatrzymywać się będzie linia 9 i autobusy linii 103 i 106 - mówi Marta Kwiecień – Zwierzyńska z ZDiTM. Peron 2 obsługiwać będzie linię tramwajową 1 i autobusową 51, a na peron 3 udadzą się pasażerowie, którzy będą zamierzali skorzystać z linii 121.

Źródło: , 8 października 2021

Głębokie - trwa montaż wiat

Od środy 1 września br., kontynuowane będą prace przy montażu wiat na pętli węzła przesiadkowego „Głębokie”. Prace oznaczają zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej

W związku z pracami związanymi z montażem wiat przystankowych na węźle przesiadkowym „Głębokie” (na peronie nr 1), od dnia 01.09.2021 r. do odwołania zostanie zmieniona organizacja ruchu:

• peron nr 1 zostaje wyłączony z użytkowania;
• na peronie nr 2 zatrzymywać się będą linie 9, 103 i 106;
• na peronie nr 3 zatrzymywać się będą linie 1, 51 i 121.

Czytaj więcej: , 31 sierpnia 2021

Głębokie - montażu wiat ciąg dalszy

Od poniedziałku 23 sierpnia br., kontynuowane będą prace przy montażu wiat na pętli węzła przesiadkowego „Głębokie”. Prace oznaczają zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej

W związku z pracami związanymi z montażem wiat przystankowych na węźle przesiadkowym „Głębokie” w dniach 23.08-01.09.2021 r. zostanie zmieniona organizacja ruchu na peronie nr 2:

• linia 1 zatrzymywać się będzie na peronie 3 (wewnętrznym);
• kurs zjazdowy linii 1 w dni powszednie o godz. 9:53 będzie realizowany o godz. 9:58 z peronu 3;
• kurs zjazdowy linii 1 w dni powszednie o godz. 18:25 będzie realizowany o godz. 18:29 z peronu 1 (tor linii 9);
• linia 51 zatrzymywać się będzie na peronie 1 (przystanek linii 106);
• linia 121 powraca na stałe miejsce przy peronie 3.

Czytaj więcej: , 20 sierpnia 2021

Uwaga! Orientuj się, czyli...na pętli Głębokie stawiają wiaty

Bliżej końca stanu tymczasowości na przebudowywanej nowej pętli Głębokie. Z początkiem tego tygodnia ruszyły tam prace przy uzupełnianiu infrastruktury na przystankach. Po miesiącach prowizorki rozpoczął się na nich montaż wiat. Prace oznaczają zmiany dla pasażerów

Na początek pod dwie takie konstrukcje w poniedziałek (16 sierpnia) rozebrana została częściowo wcześniej ułożona nawierzchnia peronu nr 3, wewnętrznego, położonego najbliżej środka pętli, przy którym zwykle dotąd zatrzymywały się tramwaje linii 1.

Czytaj więcej:  Foto: 24kurier.pl , 16 sierpnia 2021

Montaż wiat na pętli Głębokie

W związku z pracami związanymi z montażem wiat przystankowych na węźle przesiadkowym „Głębokie” w dniach 16 - 20sierpnia 2021 roku zostanie zmieniona organizacja ruchu na peronie nr 3:

• kurs zjazdowy linii 1 o godz. 9:53 będzie realizowany o godz. 9:58 z toru linii 1;
• kurs zjazdowy linii 1 o godz. 18:25 będzie realizowany o godz. 18:29 z toru linii 9;
• linia 51 zatrzymywać się będzie na przystanku linii 106;
• linia 121 zatrzymywać się będzie na przystanku linii 51.

Czytaj więcej: , 13 sierpnia 2021

Węzeł Głębokie - wieści z budowy #11

Na budowie Węzła Przesiadkowego Głębokie prace nie ustają. Wykonawca przyspiesza tempo robót, aby jak najszybciej otworzyć przejazd ul. Miodową. Prace na ul. Miodowej oznaczają zmiany w komunikacji miejskiej

W najbliższych dniach roboty budowlane skupią się na zamkniętym odcinku ul. Miodowej. W tym miejscu prowadzone będą prace przy zabudowie warstw konstrukcyjnych jezdni oraz prace brukarskie. W zależności od tempa robót i warunków atmosferycznych, zamknięty fragment ul. Miodowej zostanie udostępniony dla ruchu w najbliższych dniach (o dokładnym terminie poinformujemy osobnym komunikatem).

Czytaj więcej: , 16 czerwca 2021

Węzeł Głębokie - wieści z budowy #10

Budowa Węzła Przesiadkowego Głębokie posuwa się do przodu. Gotowa jest tarcza nowego ronda. Trwają przygotowania do wprowadzenia zmian w organizacji ruchu

Aktualnie wykonawca realizuje roboty zmierzające do przełożenia ruchu na wahadle w ciągu al. Wojska Polskiego. Trwa układanie mas bitumicznych na wyłączonym fragmencie jezdni. Ponadto jest gotowa tarcza nowego ronda, gdzie w najbliższych dniach wykonawca przystąpi do ułożenia brakującego fragmentu jezdni. Z kolei wzdłuż ulicy Kupczyka prowadzone są prace przy budowie krawężników. Prowadzone są również prace przy budowie nowego budynku na pętli.

Czytaj więcej: , 17 maja 2021

Węzeł Głębokie - wieści z budowy #9

Ciepła wiosenna pogoda sprzyja pracom na budowie Węzła Głębokie. Widoczny jest już zarys nowego ronda, niedługo rozpocznie się budowa parkingu

Prace na tej inwestycji postępują zgodnie z harmonogramem. Roboty drogowe skupiają się aktualnie na budowie nowego ronda. Plan zakłada, że w drugiej połowie maja powinno rozpocząć się asfaltowanie, wtedy też zostanie przepięty ruch i prace przeniosą się bliżej ul. Miodowej. W połowie maja wykonawca planuje również dokończyć brakujący fragment jezdni ul. Kupczyka. Jednocześnie trwa budowa nowego budynku na pętli, tam w najbliższym czasie wykonywany będzie strop. Po majówce wykonawca przystąpi również do prac związanych z budową nowego parkingu w sąsiedztwie pętli.

Czytaj więcej: , 21 kwietnia 2021

Ważne zmiany na Głębokim

Od wtorku 2 marca br. na budowie Węzła Przesiadkowego Głębokie rozpocznie się kolejny etap prac. W pierwszej kolejności, związane z nim będą zmiany w organizacji ruchu w ciągu ul. Kupczyka

Wahadło na Kupczyka
Wprowadzenie zmian w ruchu wynika z przejścia do kolejnego etapu inwestycji, w którym to po zakończeniu prowadzonych zimą prac konstrukcyjnych budowy zbiornika retencyjnego kanalizacji deszczowej przy ul. Kupczyka, możliwe będzie zwolnienie pasa terenu pod budowę odcinka nowej jezdni ul. Kupczyka. Ulica Kupczyka na tym fragmencie będzie odsunięta o kilka metrów od jeziora Głębokie z uwagi na potrzebę wybudowania w jej dotychczasowym śladzie fragmentu drogi dla rowerów i chodnika, które połączą się z już wykonaną ścieżką pieszo-rowerową biegnącą od granic Szczecina.

Więcej: , 1 marca 2021

Węzeł Głębokie – 2 grudnia 2020 - tramwaje powróciły na Głębokie

Z dniem 1 grudnia 2020 przywrócony został dojazd tramwajów na pętlę “Głębokie”, przebudowanej od podstaw, na pętle tramwajowa - autobusową z prawdziwego zdarzenia, w związku z tym nastąpiły zmiany w kursowaniu linii 1, 9, 51, 103, 106 i 121. Tramwaje jeżdżą wg. nowych rozkładów jazdy bez zmian częstotliwość kursowania, natomiast autobusy wg. dotychczasowy rozkładów.

Od tej pory obowiązuje następująca organizacja przystanków na pętli „Głębokie”: tor zewnętrzny – linia 9, tor środkowy – linia 1, tor wewnętrzny – rezerwowy, peron zewnętrzny – linia 103 na początku peronu, tj. od strony Polic, peron zewnętrzny – linia 106 na końcu peronu, tj. od strony centrum, peron środkowy – linia 51, peron wewnętrzny – linia 121.

W ramach inwestycji do tej pory wybudowano ok 1,1km pojedynczego toru tramwajowego, powstały również perony tramwajowo-autobusowe door-to-door. Przebudowana pętla jest częścią składową powstającego nowego węzła przesiadkowego wraz z całym układem drogowym w rejonie jeziora Głębokiego (skrzyżowanie Wojska Polskiego, Miodowej, Emila Zegadłowicza i Hieronima Kupczyka.

Teren ten w dalszym ciągu jest placem budowy. Na samej pętli do wykonania są nasadzenia, postawienie wiat przystankowych, zamontowanie małej architektury, postawienie budynku socjalno - kasowego, uporządkowanie terenu, jak też budowa ronda turbinowego na styku ulic Wojska Polskiego, Miodowej, Zegadłowicza i Kupczyka i innych prac związanych z inwestycją.

foto: Janusz Światowy
foto: Janusz Światowy
foto:
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto: Janusz Światowy
foto:
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy

Tramwaje wrócą na Głębokie w tym roku

Prace zmierzające do wznowienia ruchu na nowej pętli w węźle przy szczecińskim jeziorze Głębokie coraz bliżej finału. Tramwaje powinny tam powrócić w grudniu. Co rzecz jasna nie oznacza końca całej komunikacyjnej inwestycji u zbiegu al. Wojska Polskiego z ulicami: Miodową, Hieronima Kupczyka i Emila Zegadłowicza

Zaplanowany kolejny etap robót będzie wiązać się z większymi niż to było do tej pory utrudnieniami w ruchu samochodów, zwłaszcza w przejeździe tą ostatnią w obu kierunkach. Tam już są prowadzone prace przy poszerzaniu pasa jezdni na wysokości kąpieliska. I będą kontynuowane w następnych tygodniach. Więcej: Kurier Szczeciński

Opracowanie: "Mirosław Winconek", Kurier Szczeciński (219), 9 listopada 2020

Węzeł Głębokie – wieści z budowy #8

Prace zmierzające do wznowienia ruchu na nowej pętli, zmierzają ku końcowi. Zaplanowany kolejny etap robót, oznaczać będzie utrudnienia dla kierowców na ul. Zegadłowicza

Infrastruktura na pętli tramwajowo-autobusowej jest już prawie gotowa. Układ torowy został zamknięty. Trwa rozwieszanie trakcji tramwajowej, podbite zostało torowisko, wykonywane są ostatnie spawy i drobne prace wykończeniowe. Przed oddaniem pętli, konieczne będzie jeszcze przeprowadzenie próbnego przejazdu tramwaju.

Więcej: , 5 listopada 2020

Węzeł Głębokie – wieści z budowy #7

Krajobraz na budowie Węzła Głębokie znacząco się zmienił. Przybywa nowych fragmentów torowiska, trwa budowa infrastruktury na pętli

Aktualnie główny ciężar robót, skupia się na budowie nowej pętli. Wykonana została większość prac sieciowych. W około 70% zrealizowano już prace przy układaniu nowego torowiska tramwajowego. Trwa budowa peronów, krawężników i dróg manewrowych na pętli.

Więcej: , 30 września 2020

Węzeł Głębokie – wieści z budowy #6

Prace przy budowie nowej pętli tramwajowo-autobusowej posuwają się do przodu. W związku z toczącymi się pracami. w najbliższych dniach zmieni się organizacji ruchu. Przygotowane zostały nowe bypassy, po których odbywać się będzie ruch

Na pętli nie ma już starego budynku kasowego. Kontynuowane są rozbiórki starej infrastruktury. Trwa budowa kolejnych fragmentów torowiska tramwajowego.

Więcej: , 17 sierpnia 2020

Prace na pętli Głębokie posuwają się do przodu

Rozpoczęły się rozbiórki starego budynku socjalno-kasowego na pętli Głębokie. Roboty budowlane toczą się również na pozostałym terenie tej rozległej inwestycji

Po zamknięciu pętli tramwajowej Głębokie, wykonawca przystąpił do kolejnego etapu robót na pętli. Rozebrane zostało stare torowisko, zdemontowano podkłady oraz szyny tramwajowe. Aktualnie trwa budowa nowego układu drogowo-tramwajowego na pętli.

Więcej: , 5 sierpnia 2020

Węzeł Głębokie - wieści z budowy #5

Zamknięcie pętli tramwajowej na czas robót, budowa nawierzchni na ul. Kupczyka, prace sieciowe – budowa Węzła Głębokie prze do przodu. Kolejny etap robót to także duże zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej

Na ulicy Kupczyka prowadzone są prace bitumiczne przy budowie kolejnego fragmentu nowej ulicy, trwa m.in. układanie warstw bitumicznych nawierzchni. Na al. Wojska Polskiego wykonywany jest nowy pas włączenia z planowanego ronda. Z kolei na ul. Zegadłowicza realizowane są prace sieciowe.

Więcej: , 29 lipca 2020

Węzeł Głębokie - wieści z budowy #4

To jedna z wielu inwestycji drogowo-tramwajowych realizowanych obecnie w Szczecinie. Na nowej pętli przybywa kolejnych elementów torowiska, trwają również prace na ulicy Kupczyka

Trwają prace przy budowie pętli tramwajowo-autobusowej. Układane są kolejne fragmenty torowiska wzdłuż wyznaczonych, przyszłych peronów tramwajowych.

Więcej: , 25 czerwca 2020

Plac budowy - 17 czerwca 2020

Budowa pętli, jak i modernizacja ulic przyległy przebiega w dobrym tempie. Firmy współpracujące z głównym wykonawcą zadania, swoją pracę wykonują z pełnym zaangażowaniem. Krajobraz na pętli zmienia się z dnia na dzień. Widać już zarys peronów tramwajowo - autobusowych. Położno też część torów wjazdowych na pętle. W obecnej chwili tramwaje wjeżdżają na pętle po jednym torze.

foto: Janusz Światowy
foto:
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto: Janusz Światowy
foto:
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy

Węzeł Głębokie - wieści z budowy #3

Budowa torowiska tramwajowego, prace przy budowie ścieżki rowerowej, prace sieciowe. Roboty budowlane toczą się aktualnie w wielu miejscach tej rozległej inwestycji. To oznacza również kolejne zmiany w organizacji ruchu

Diametralnie zmienił się krajobraz na terenie przyszłej pętli tramwajowo-autobusowej. Na ułożonych podkładach ustawione są już fragmenty nowego torowiska tramwajowego. Więcej: wiadomosci.szczecin.eu

Źródło: wiadomosci.szczecin.eu, 10 czerwca 2020

Plac budowy - 20 maja 2020

Przy okazji prób technicznych na na nowo zbudowanym odcinku trasy tramwajowej od pętli Las Arkoński - rondo Olszewskiego, zawitaliśmy w tym dniu na przebudowywaną pętlę "Głębokie", nawrotem w kierunku powrotnym do pętli Las Arkoński.

Naszym oczom ukazał się ogromny plac budowy, a szczególnie prace w centralnym punkcie pętli, położono już część nowego torowiska od strony lasu. Przygotowywany i plantowany jest teren na na centralnej wyspie pętli, pod przyszłe torowiska, perony dla tramwajów i autobusów.

Postęp robót jest wyraźny, co pozwala domniemywać, że pętla w niedalekiej przyszłości zostanie wyłączona z użytku, a tramwaje linii 1 i 9 będą musiały znaleźć inne miejsce na końcówkę. Według jeszcze nie potwierdzonych informacji, tramwaje linii 1 i 9 będą zajeżdżały na pętle w Lesie Arkońskim od strony Wojska Polskiego, a linia 3 po wydłużonej trasie przez nową Arkońską, nawrót w kierunku centrum i Pomorzan, przez zajezdnie Pogodno. Zobaczymy jaką decyzje podejmie organizator przewozów. Zdjęcia robione z jadącego tramwaju po terenie budowy.

foto: Janusz Światowy
foto:
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto: Janusz Światowy
foto:
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy
foto:Janusz Światowy

Czwarty miesiąc węzła w przebudowie

Sprawdziliśmy, jak po trzech miesiącach od rozpoczęcia wygląda realizacja inwestycji przy szczecińskim węźle przesiadkowym Głębokie. W różnych miejscach rozległego placu przebudowy stopień zaawansowania prac jest różny. Ruch samochodowy w tym rejonie odbywa się na razie wciąż w miarę normalnie. Na utrudnienia w przejeździe kierowcy napotykają tam od dłuższego czasu na modernizowanej ul. Hieronima Kupczyka, gdzie ruch w obu kierunkach odbywa się wahadłowo

Zniknął już fragment jednego z dwóch starych torów do nawrotu dla tramwajów na pętli, a w jej centralnej części wykonana została dotąd część nowego uzbrojenia. Urządzany jest nowy układ dojazdowy do niej w pasie wcześniej wykarczowanego lasu. Powstaje nasyp przy skarpie pod nowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Emila Zegadłowicza, od strony kąpieliska, na wysokości skrzyżowania z ul. Kąpieliskową.

Więcej: Kurier Szczeciński

Opracowanie: "Mirosław Winconek", "Kurier Szczeciński (85)", 4 maja 2020

Węzeł Głębokie - wieści z budowy #2

Front inwestycji jest rozległy, ale wszystkie prace toczą się bez przeszkód

Na terenie przyszłej pętli trwają roboty przy budowie sieci podziemnych. Wykonane zostały pierwsze warstwy mrozoochronne w śladzie nowego torowiska. W najbliższych tygodniach wykonawca przygotowywać się będzie do układania podkladów pod montaż nowego torowiska.

Więcej: , 28 kwietnia 2020

Dodatkowe środki na Węzeł Głębokie

5,7 mln zł z dofinansowania Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, trafiło na przebudowę Węzła przesiadkowego Głębokie. To środki, które udało się przesunąć z projektu na zakup autobusów elektrycznych

Dodatkowa pula pieniędzy na przebudowę Węzła Głębokie, to efekt działań prowadzonych przez Miasto, które miały na celu zachowanie przyznanego dofinansowania. Dzięki przesunięciu środków, aktualna łączna pula dofinansowania na przebudowę Węzła przesiadkowego Głębokie to ponad 32 mln zł.

Jednocześnie Gmina Miasto Szczecin prowadzi działania, które mają na celu zachowanie dofinansowania z programu GEPARD (6mln zł.). Miasto czeka na efekt rozmów prowadzonych pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Rządem Hiszpani, z którego pochodzą pieniądze na ten projekt.

, 27 kwietnia 2020

Węzeł Głębokie - wieści z budowy #1

Trwa budowa Węzła Przesiadkowego Głębokie. Realizowane są prace sanitarne a także roboty ziemne w rejonie pętli tramwajowej. Od przyszłego tygodnia, na kierowców czekać będą również utrudnienia w ruchu na ul. Kupczyka

Postęp prac na budowie jest coraz bardziej widoczny. Zakończone w minionych dniach prace przygotowawcze, pozwoliły wykonawcy na rozpoczęcie kolejnego etapu robót. Trwają prace ziemne i sanitarne.

Więcej: , 20 marca 2020

Strabag szykuje się do przebudowy

Opustoszał już parking leśny znajdujący się w sąsiedztwie Jeziora Głębokiego przy ul. Kupczyka. Miniony weekend był ostatnim, kiedy kierowcy mogli zostawić tam swoje samochody. Teraz - po wygrodzeniu terenu i ustawieniu barierek - w tym miejscu obowiązuje zakaz wszelkiego ruchu, a spółka Strabag urządza na nim zaplecze, nim ruszy z przebudową skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ulicami: Miodową, Zegadłowicza, wspomnianą ul. Kupczyka i budową w rejonie obecnej pętli nowego węzła przesiadkowego

0 wyłączeniu parkingu w leśnej przecince informują stosowne znaki ustanowione tam z wyprzedzeniem jeszcze w ubiegłym tygodniu. Było ono potrzebne, aby zmotoryzowani mogli przyzwyczaić się do zmian, jakie w tym rejonie ich czekają w związku z rozpoczynającą się inwestycją, która potrwa przez najbliższe dwa lata. Czytaj więcej Kurier Szczeciński

Opracowanie: "Mirosław Winconek", "Kurier Szczeciński (14)", 22 stycznia 2020

Węzeł Głębokie – pierwsze utrudnienia dla kierowców

W związku z przygotowaniami do rozpoczęcia prac przy budowie Węzła Głębokie, kierowcy mogą spodziewać się pierwszych utrudnień w rejonie prowadzonej inwestycji

Od najbliższego poniedziałku tj. 20 stycznia 2020, zamknięty zostanie parking leśny znajdujący się w sąsiedztwie jeziora Głębokie. Miejsce to zostanie wykorzystane pod zaplecze budowy. O kolejnych utrudnieniach jak i postępach prac będziemy informować w kolejnych komunikatach. Za utrudnienia przepraszamy.

Źródło: , 16 stycznia 2020

* * *

Umowa na przebudowę węzła Głębokie podpisana.
Dwa lata komunikacyjnych problemów. Kiedy się zaczną?

Od dziś firma Strabag ma dwa lata na przebudowę węzła Głębokie. Umowa została podpisana. Kiedy rozpoczną się prace? Na razie nie wiadomo. Firma ma miesiąc na przygotowanie harmonogramu i założeń do tymczasowej organizacji ruchu

Umowę w imieniu miasta podpisał Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina, a ze strony Strabagu dyrektor Stanisław Buca. To oznacza, że od dziś liczy się 24-miesięczny okres, w którym firma musi przebudować cały węzeł Głębokie wraz z ulicą Kupczyka. Czytaj więcej wyborcza.pl

Opracowanie: "Andrzej Kraśnicki jr.", "wyborcza.pl", 20 grudnia 2019

* * *

Umowa z wykonawcą podpisana

Szczecińskie Inwestycje Miejskie podpisały w dniu 20 grudnia 2019 roku umowę z wykonawcą na budowę węzła przesiadkowego Głębokie. Firma Strabag Sp. z o.o. będzie miała 24 miesiące na wykonanie zadania. Koszt inwestycji to 65 808 473,15 zł.

Źródło: , 20 grudnia 2019

* * *

Wykonawca budowy Węzła Głębokie - wybrany

Firma Strabag Sp. z o.o., wygrała przetarg na budowę węzła przesiadkowego Głębokie. Oferta złożona przez firmę z Pruszkowa okazała się najkorzystniejsza. Zgodnie z nią inwestycja ma zostać zrealizowana za kwotę 65 808 473,15 zł brutto. Zanim zostanie podpisana umowa z przyszłym wykonawcą, zgodnie z przepisami musi minąć 10-dniowy termin na wniesienie ewentualnych odwołań.

Na wykonanie wszystkich prac, przyszły wykonawca będzie mieć 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Za realizację inwestycji odpowiada Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o., która ogłosiła w dniu 6 grudnia 2019 roku powyższą informację.

Projekt objęty będzie dofinansowaniem w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Źródło: , 6 grudnia 2019

* * *

Szczeciński węzeł Głębokie. Oferentów trzech, najtańszy Strabag

Trzy firmy stanęły do rywalizacji o kontrakt na budowę węzła przesiadkowego na szczecińskim osiedlu Głębokie u zbiegu al. Wojska Polskiego z ulicami Miodową, Hieronima Kupczyka i Emila Zegadłowicza w Szczecinie. To pierwsza inwestycja komunikacyjno-drogowa, jaką w imieniu gminy ma zrealizować powołana do tego typu zadań specjalna komunalna spółka celowa Szczecińskie Inwestycje Miejskie

W przedłużonym o kilka dni, do piątku (31.10.) terminie swoje oferty złożyły Budimex S.A. z Warszawy (całe to to przedsięwzięcie wycenił najdrożej, bo na 83 556 412,89 zł), konsorcjum polsko-hiszpańskich spółek Roverpol z Warszawy i -Rover Infraestructuras SA z Walencji (wynagrodzenie skalkulowało na 77 367 000 zł) oraz pruszkowski Strabag (podał cenę 65 808 473,15 zł). W pozostałych kryteriach, branych pod uwagę przy weryfikacji i ocenie ofert, wszystkie zainteresowane podmioty zaproponowały udzielenie okresu gwarancji i rękojmi na wykonane przez siebie roboty na 6 lat i zadeklarowały, że gotowe są do zapłaty po 10 tys. zł brutto za każdy dzień ewentualnego opóźnienia w realizacji zadania z winy wykonawcy. Czytaj więcej 24kurier.pl

Opracowanie: "Mirosław Winconek", "24kurier.pl", 31 października 2019

* * *

Węzeł Głębokie w Szczecinie. Nadal czekamy na oferty od potencjalnych wykonawców

Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie do 31 października przedłużyła składanie ofert na inwestycję. To budowa dużego ronda i pętli autobusowo-tramwajowej u zbiegu alei Wojska Polskiego, ul. Kupczyka, Miodowej i Zegadłowicza. Szacunkowy koszt prac to 64 mln złotych

Blisko 90 pytań od potencjalnych wykonawców, 10 modyfikacji Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, to dotychczasowy bilans postępowania przetargowego na budowę Węzła Głębokie. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mają czas na składanie ofert do 31 października do godziny 10 - mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. Czytaj więcej gs24.pl

Opracowanie: "Marek Jaszczyński", "gs24.pl", 29 października 2019

* * *

Węzeł Głębokie – aktualności z przetargu

Blisko 90 pytań od potencjalnych wykonawców, 10 modyfikacji Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, to dotychczasowy bilans postępowania przetargowego na budowę Węzła Głębokie. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mają czas na składanie ofert do 31 października br. do godziny 10:00.

Źródło: Urząd Miasta, 24 października 2019

* * *

Przetarg na węzeł Głębokie wystartował

O publikowany został przetarg na budowę Węzła Głębokie. Do 21 października br. zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert. Węzeł Głębokie to pierwsza z dużych inwestycji komunikacyjnych, za realizację której odpowiadać będzie powołana do tego celu spółka – Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.


Wizualizacja: UM
Nowa pętla i rondo

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autbusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

W ramach przebudowy skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Nowe drogi

Inwestycja obejmie również przebudowę okolicznych ulic. W ramach przebudowy Al. Wojska Polskiego zaprojektowano 2 jezdnie po 2 pasy ruchu. Po stronie zachodniej znajdzie się wydzielony ciąg pieszo-rowerowy, oddzielony od jezdni pasem zieleni o szerokości 3 m. Na ul. Zegadłowicza zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m (2 x 3,5 m) na odcinku od skrzyżowania al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Kąpieliskową – ok. 300 m.

Wykonane zostanie także włączenie do nowego układu drogowego ul. Kąpieliskowej. Po stornie zachodniej zaprojektowano pomiędzy krawędzią jezdni a ogrodzeniem kąpieliska „Głębokie”, ścieżkę rowerową dwukierunkową o szerokości 2,5 m i chodnik o szerokości 2,25 m. Na ulicy Miodowej przebudowany zostanie niezbędny odcinek ze względu na przebudowę skrzyżowania i budowę wjazdu na pętlę. Wzdłuż ul. Miodowej, pomiędzy istniejącym budynkiem restauracji a pętlą tramwajowo-autobusową, zaprojektowano ścieżkę rowerową o szerokości 2 m z włączeniem do układu dróg leśnych. W pobliżu skrzyżowania wykonany zostanie wlot na układ ścieżek rowerowych z jezdni ul. Miodowej. W ramach projektu dojdzie również do przebudowy ul. Kupczyka na odcinku ponad 1,8 km. Pojawi się nowa jezdnia o szerokości 6 m (2 x 3 m) a także ciągi pieszo-rowerowe i ścieżka rowerowa.

Prace obejmą także budowę oświetlenia, kanalizacji deszczowej oraz przebudowę instalacji podziemnych. Na wykonanie wszystkich prac, przyszły wykonawca będzie mieć 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Projekt objęty będzie dofinansowaniem w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Źródło: Urząd Miasta, 16 września 2019

* * *

Przetarg na Głębokie

13 września 2019 roku spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na przebudowę pętli „Głębokie”, skrzyżowania alei Wojska Polskiego, z ulicami Kupczyka, Miodowej i Zegadłowicza na rondo oraz samej ulicy Kupczyka do granic miasta. Otwarcie ofert ma nastąpić 21 października, a czas realizacji zadania to 24 miesiące.

* * *

Miasto ogłasza: "wkrótce" przetarg na budowę węzła Głębokie. Prace mają potrwać dwa lata

Dokumentacja została przygotowana i miasto jest gotowe do ogłoszenia przetargu na budowę węzła Głębokie. To budowa nie tylko dużego ronda, ale także pętli autobusowo-tramwajowej i nowej ulicy w kierunku Wołczkowa wraz z wyczekiwaną drogą rowerową

Dokumentacja związana z przetargiem została właśnie wysłana do Europejskiego Dziennika Zamówień Publicznych. Według magistratu oznacza to, że przetarg zostanie „wkrótce” opublikowany. „Węzeł Głębokie to pierwsza z dużych inwestycji komunikacyjnych, za realizację której odpowiadać będzie powołana do tego celu spółka – Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.” – informuje urząd miasta. Czytaj więcej wyborcza.pl

Opracowanie: "Andrzej Kraśnicki jr.", "wyborcza.pl", 9 września 2019

* * *

Kiedy ruszą prace nad wielkim rondem przy Głębokim? Sprawdziliśmy

Kiedy u zbiegu alei Wojska Polskiego, ul. Kupczyka, Zegadłowicza i Miodowej w Szczecinie powstanie duże rondo? Szczeciński magistrat uzależnia rozpoczęcie prac od zakończenia modernizacji ulicy Arkońskiej, a ta ma się zakończyć jesienią

Kiedy powstanie węzeł przesiadkowy "Głębokie" w Szczecinie? Przygotowujemy się do przetargu. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to chcielibyśmy go ogłosić w tym roku - mówi Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miejskiej magistratu. Czytaj więcej gs24.pl

Opracowanie: "Marek Jaszczyński", "gs24.pl", 25 lipca 2019

* * *

Nowa pętla tramwajowo-autobusowa, duże rondo i parking powstaną przy Głębokim.
Przetarg w tym roku

Magistrat przygotowuje się do przetargu na budowę węzła Głębokie. To kolejna inwestycja komunikacyjna w tej części miasta. Przetarg na wykonawcę ma zostać ogłoszony w tym roku

Na razie konkretnej daty postępowania jeszcze nie ma. Miasto planując tę inwestycje musi brać pod uwagę również inne prace toczące się na drogach w tej części Szczecina. Roboty na Węźle Głębokie nie mogą ruszyć wcześniej niż zakończy się przebudowa ul. Arkońskiej (wraz z budową nowego ronda na skrzyżowaniu z al. Wojska Polskiego). A aktualny termin zakończenia tej inwestycji to 30 października 2019 r. Czytaj więcej wszczecinie.pl

Opracowanie: "Marcin Gigiel", "wszczecinie.pl", 20 marca 2019

* * *

Wojewoda wydał zezwolenie na przebudowę węzła "Głębokie"

W czwartek (6 grudnia 2018), Tomasz Hinc wojewoda zachodniopomorski wydał decyzję zezwalającą na przebudowę węzła przesiadkowego "Głębokie" w Szczecinie oraz modernizację skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, Kupczyka i Miodową

Źródło: "ZUW", 6 grudnia 2018

* * *

Tak docelowo ma wyglądać przebudowany węzeł Głębokie.
To połączenie dwóch pomysłów

Rozbudowane do maksymalnych rozmiarów rondo i pętla tramwajowo-autobusowa zgadzająca się z wizją ZDiTM. Tak ma wyglądać zmodernizowany węzeł komunikacyjny przy jeziorze Głębokie

O tym skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ulic Zegadłowicza, Miodowej i Kupczyka zrobiło się głośno w związku z informacją, że jeszcze w marcu powstanie tam minirondo. Ma ono usprawnić ruch na tym skrzyżowaniu. Po zamknięciu (na czas przebudowy) ulicy Arkońskiej, część kierowców właśnie przez ten komunikacyjny węzeł szuka objazdu. Czytaj więcej wyborcza.pl

Opracowanie: "akr", "wyborcza.pl", 2 marca 2018

* * *

Przebudowa pętli Głębokie – ruszają konsultacje

Jaki powinien być układ przystanków, czy rondo będzie lepsze niż tradycyjne skrzyżowanie? Ruszają konsultacje społeczne związane z przebudową pętli tramwajowo-autobusowej przy jeziorze Głębokim.


Wizualizacja: UM

W ramach inwestycji planuje się m.in. przebudowę pętli tramwajowo-autobusowej wraz z wykonaniem miejsc postojowych, parkingu rowerowego, stacji roweru miejskiego, przebudowę skrzyżowania ulic: Kupczyka, Wojska Polskiego, Zegadłowicza, Miodowej, budowę parkingu oraz przebudowę ulicy Kupczyka. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 20 mln zł.

Konsultacje odbędą się w dniach 12.12.2016 – 11.01.2017. Ich celem będzie zebranie propozycji zmian, opinii oraz uwag dot. projektowanej pętli od mieszkańców Szczecina, które należy przesyłać na adres mailowy wim@um.szczecin.pl.

Z projektem można się zapoznać na stronie www.konsultuj.szczecin.pl. Zapraszamy do udziału w konsultacjach.

Źródło: UM, 9 grudnia 2016.

* * *

Węzeł przesiadkowy Głębokie – otwarcie ofert

Jedna firma zgłosiła się do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: Węzeł przesiadkowy Głębokie - modernizacja skrzyżowania przy al. Wojska Polskiego/ul. Zegadłowicza/ul. Kupczyka/ul. Miodowa wraz z remontem ul. Kupczyka do granic administracyjnych Szczecina.

Wykonawcą dokumentacji będzie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A. ul. Jana Uphagena 27 80-237 Gdańsk, która chce ją wykonać za kwotę 1 085 106,00 złotych.

Na wykonanie dokumentacji oraz uzyskanie decyzji na prowadzenie robót budowlanych, przyszły wykonawca będzie mieć 14 miesięcy do dnia podpisania umowy.

Źródło: "Urząd Miasta", 13.07.2016

* * *

Gdańszczanie opracują nową
organizację ruchu przy Głębokim

Dobra informacja dla kierowców - z mapy Szczecina może zniknąć jedno z najbardziej korkujących się skrzyżowań

Gdańskie biuro projektów budownictwa stworzy nową organizację ruchu w pobliżu jeziora Głębokie. Przygotowanie dokumentacji będzie kosztowało szczeciński magistrat nieco ponad milion złotych. Na wykonanie dokumentacji oraz uzyskanie pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych, firma ma 14 miesięcy. Czytaj Radio Szczecin

Opracowanie: "Marek Borowiec", Radio Szczecin, 13 lipca 2016

* * *

Węzeł przesiadkowy Głębokie
przetarg na dokumentację

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta ukazało się w dniu 29 czerwca 2016 roku ogłoszenie o przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: Węzeł przesiadkowy Głębokie - modernizacja skrzyżowania przy al. Wojska Polskiego, Zegadłowicza, Kupczyka, Miodowa wraz z remontem ulicy Kupczyka do granic administracyjnych Szczecina. Termin nadsyłania ofert mija 12 lipca 2016 roku.

Inwestycja obejmuje:

• przebudowę skrzyżowania ulic Kupczyka, Wojska Polskiego, Zegadłowicza, Miodowej wraz z zagospodarowaniem terenów wokół skrzyżowania i elementami małej architektury (budową oświetlenia, odwodnienia, dróg rowerowych i chodników),
• przebudowę pętli tramwajowo – autobusowej,
• rozbudowę „parkingu leśnego” przy ul. Kupczyka z zachowaniem charakteru parkingu „leśnego”,
• budowę stacji roweru miejskiego oraz parkingu dla rowerów,
• przebudowę ulicy Kupczyka.

Na wykonanie dokumentacji oraz uzyskanie decyzji na prowadzenie robót budowlanych, przyszły wykonawca będzie mieć 14 miesięcy do dnia podpisania umowy. Czytaj siwz

* * *

Węzeł przesiadkowy Głębokie
stan na dzień 30 czerwca 2016

* * *Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


LinkiCopyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.