Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku


Historia linii

* * *

Linia AT6: (Linia Zastępcza)

Trasa: Pomorzany Dobrzyńska - Budziszyńska - Smolańska - Kolumba – Nabrzeże Wieleckie - Jana z Kolna - Łady - Firlika - Hutnicza - Nocznickiego (z powrotem: Firlika) - Stalmacha – Druckiego Lubeckiego - Ludowa (nawrót: Blizińskiego)

Odsłona I

Pierwszy raz jeździła w dniach 7 - 24 sierpnia 2008 roku na trasie Pomorzany - Stocznia Szczecińska z powodu usunięcia awarii zapadnięcia jezdni pod torowiskiem na wysokości przystanku „Kolumba”, zastępując linie 3 i 6, które zostały skierowane na trasy objazdowe. Była ona wtedy obsługiwana przez trzy autobusy przegubowe z SPA Klonowica i dwa autobusy przegubowe z SPA Dąbie. AT6 kursowała według rozkładu i częstotliwości takiej, jak kursowała „szóstka”, siedmioma brygadami (w tym jedną szczytową). Do jej obsługi dołączyło SPPK czterema autobusami (15 i 18-metrowymi), a zrezygnowano z usług SPA Dąbie.

W związku z organizacją imprezy pn "Alegro Power" w dniu 23 sierpnia 2008 roku w godzinach 08.00 - 24.00 autobusy linii AT6 w kierunku Pomorzan kursowały po zmienionej trasie od ulicy Łady ulicami: Dubois, Parkowa, Malczewskiego, Matejki, plac Hołdu Pruskiego - zajzd przy Trasie zamkowej do ulicy Nabrzeże Wieleckie i dalej po stałej trasie do Pomorzan wg. obowiązującego rozkładu jazdy. Uległy czasowej likwidacji przystanki "Dworzec Morski", "Wały Chrobrego". Przystanek "Dubois" zostaje przeniesiony na ulicę Dubois. Na trasie objazdu autobusy zatrzymywały się na wysokości istniejących przystanków tramwajowych. W kierunku ulicy Ludowej autobus kursuje po stałej trasie przez ulicę Jana z Kolna.

Odsłona II

W dniach 18 - 19 października 2008 roku nastąpiło zamknięcie ruchu tramwajowego na ulicach Kolumba i Druckiego – Lubeckiego, z powodu budowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Zmianie uległy trasy i rozkłady jazdy kursujących tam tramwajów. Uruchomiona została linia autobusowa AT6 (za tramwaj), która kursowała na trasie Ludowa – Stocznia Szczecińska – Wyszyńskiego – Dworzec Główny – Pomorzany.

Problemy, które napotkano przy budowie remontowanego odcinka sieci kanalizacyjnej wydłużyło czas kursowania linii AT6 na odcinku Zajezdnia Golęcin – Gocław do końca marca 2009 roku. 1 kwietnia 2009 linie została zlikwidowana.

Linii obsługiwało w dni powszednie 7 pojazdów w tym 6 ze SPAK i 1 z SPPK, w sobotę i niedzielę jeździło 6 pojazdów w tym 3 SPAK i 3 SPAD.

* * *Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


LinkiCopyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.