Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku


Historia linii

* * *

Linia 97: Osiedle Bukowe < —— > Dąbie Osiedle

Trasy linii:

Osiedle Bukowe <—> Dąbie Osiedle

Kolorowych Domów — Chłopska — rondo Reagana — Handlowa — Łubinowa — Struga — Gryfińska — Krzywoń — Gierczak — Newtona — Racławicka — Stacyjna — Pomorska — Goleniowska (z powrotem: Goleniowska — Racławicka — Stacyjna — Pomorska — Newtona) — Goplańska

OSIEDLE BUKOWE < — > ZAKŁADY DROBIARSKIE

Kolorowych Domów — Chłopska — rondo Reagana — Handlowa — Łubinowa — Struga — Gryfińska — Krzywoń — Gierczak — Newtona — Racławicka — Stacyjna — Pomorska — Goleniowska (z powrotem: Goleniowska — Racławicka — Stacyjna — Pomorska — Newtona) — rondo Gryfa — Lubczyńska — Goleniowska — Kniewska. W dni powszednie kursuje w godzinach szczytu.

foto: UM

Uruchomiono ją jako linie wspomagającą linie 77, 29 stycznia 2018 roku w związku ze zmianą siatki połączeń na prawobrzeżu i oddaniu do eksploatacji nowej pętli autobusowej na węźle przesiadkowym pętli "Turkusowa".


Dzięki temu, na wspólnym odcinku autobusy linii 77 i 97 jeżdżą naprzemiennie z częstotliwością co 15 minut w godzinach szczytu. Dodatkowo w godzinach szczytu przewozowego wydłużono kursy do ulicy Kniewskiej, gdzie zlokalizowane są zakłady produkcyjne.

Linia kursuje w dni powszednie w godzinach 5:30-19:00, a w soboty, niedziele i święta w godzinach 9:00-17:00 z częstotliwością co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje.

Linie obsługuje tabor zajezdni "Dąbie".

Przebudowa ulicy Kniewskiej, z dniem 16 lutego 2018 roku wymusiła jazdę autobusów linii 97 objazdem przez ulicę Lubczyńską pomijając przystanki „Wolińska”, „Stacja Doświadczalna”, „Kniewska” w kierunku Zakładów Drobiarskich. W kierunku Osiedla Bukowego linia jeździła bez zmian. Zmiana trasy obowiązuje do odwołania.

Zakończono przebudowę ulicy Kniewskiej i z dniem 12 marca 2018 roku linia wróciła na swoją stałą trasę. Jednocześnie ZDiTM uruchomił na trasie przejazdu dodatkowe przystanki w obu kierunkach, które są przystankami na żądanie - Wolińska nż, Stacja Doświadczalna, Kniewska nż, Zakłady Drobiarskie nż.

Z dniem 1 maja 2023 roku, ZDiTM zmienił rozkłady jazdy linii, gdzie w dni powszednie uruchomiono dodatkowy kurs o godzinie 14:08 w relacji Zakłady Drobiarskie – Osiedle Bukowe.

* * *Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


LinkiCopyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.