Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku


Historia linii

* * *

Linia 881: (linia specjalna)

Trasa linii:

Jasne Błonia < - > Kołbaskowo
Piotra Skargi – rondo Giedroycia – aleja Wyzwolenia – plac Rodła – plac Żołnierza Polskiego - aleja Niepodległości – plac Zwycięstwa – Krzywoustego – plac Kościuszki – aleja Piastów – Mieszka I – Cukrowa – rondo Uniwersyteckie – Cukrowa – Warzymice - Przecław

Uruchomiono ją, jako linie specjalną w w noc sylwestrową 2015/16. Autobus wykonał dwa kursy - pierwszy około godziny 0:30 i drugi po zakończeniu imprezy na Jasnych Błoniach, około godziny 1:40. Pierwszym przystankiem na trasie był „Plac Rodła LOT”, a dalej od placu Zwycięstwa autobus zatrzymywał się na przystankach na trasie linii 81. Wszystkie przystanki miały status „na żądanie”.

Drugie uruchomienie linii nastąpiło w noc sylwestrową 2016/17 aby uczestnikom zabawy zapewnić bezpieczny dojazd do domów po zakończeniu imprezy. Odjazdy następowały o godzinie 0:15 i 1:15 na polecenie Centrali Ruchu ZDiTM w uzgodnieniu z organizatorami imprezy.

Trzeci raz linie uruchomiono w noc sylwestrową 2017/18. Linia jechała przez rondo Giedroycia, plac Rodła, plac Zwycięstwa, a później trasą linii 81. Z przystanku Piotra Skargi odjeżdżała około godziny 0:15 i 1:15. Na trasie przejazdu, wszystkie przystanki były przystankami na żądanie.

W tej odsłonie (czwarta) linie uruchomiono 31 grudnia 2019/1 stycznia 2020 roku z okazji szczecińskiego sylwestra odbywającego się na Jasnych Błoniach. Odjazdy następowały na polecenie Centrali Ruchu ZDiTM w uzgodnieniu z organizatorami imprezy. Linia odwoziła mieszkańców po zakończonej imprezie na trasie:

Linia 881: Jasne Błonia – Kołbaskowo.
Odjazd nastąpił z przystanku „Jasne Błonia” dla autobusów linii 67 jadących w kierunku Karola Miarki. Trasa przejazdu: Jasne Błonia – al. Wojska Polskiego – Plac Szarych Szeregów – Piastów - Plac Kościuszki – i dalej zgodnie z przebiegiem linii 81 wykonującej kurs do Kołbaskowa. Na trasie obowiązują przystanki: Jasne Błonia – Plac Kościuszki – i dalej zgodnie z przebiegiem linii 81 wykonującej kurs do Kołbaskowa .

* * *Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


LinkiCopyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.