Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku


Historia linii

* * *

Linia 535: Klonowica Zajezdnia < -- > Stolec

Trasa:
KLONOWICA ZAJEZDNIA – Krzekowo – Bezrzecze – Wołczkowo – Dobra – Buk – Łęgi - Rzędziny - STOLEC

Jest to jedna z dwu najmłodszych linii autobusowych nocnych uruchomionych z dniem 12 stycznia 2015 roku. Uruchomienie jej, było możliwe dzięki podpisaniu umowy w dniu 14 listopada 2014 roku pomiędzy gminą Szczecin a gminą Dobra Szczecińska przez prezydenta Piotra Krzystka i wójta gminy Dobra Teresę Dera. Gminy zobowiązały się do partycypacji w kosztach utrzymania linii.

Porozumienie międzygminne zostało podpisane w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, który ma mieszkańcom Szczecina jak i Gminy Dobra, dać możliwość przemieszczania się komunikacją miejską na biletach obowiązujących wg taryfy biletowej ZDiTM.

Linia 535 jeździ tylko na nockach z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Linia jedzie jednym kursem o godzinie 0:30 z przystanku Klonowica Zajezdnia i o godzinie 1:40 ze Stolca. Kursy tej linii są zsynchronizowane z kursami linii 531 na przystanku Klonowica Zajezdnia.

Linia zatrzymuje się na trasie KLONOWICA ZAJEZDNIA - STOLEC na następujących przystankach:

KLONOWICA ZAJEZDNIA, Wernyhory, Żołnierska, Krzekowo, Krzekowo Kościół, Modra, Wronia, Rozmarynowa, Zaściankowa, Bezrzecze Koralowa, Bezrzecze, Wołczkowo Słoneczna, Wołczkowo Kościół, Wołczkowo Piaskowa, Wołczkowo Łąkowa, Dobra MZAZ, Dobra Lawendowa, Dobra Spacerowa, Dobra Rondo, Dobra Osiedle, Dobra Las, Buk Skrzyżowanie, Buk Kościół, Buk Boisko, Łęgi Skrzyżowanie, Łęgi Wieś, Łęgi Skrzyżowanie, Rzędziny, Rzędziny Szkoła, Stolec Górka, STOLEC

Długość trasy 25.670 metrów a przelot w ciągu 44 minut.

Linia zatrzymuje się na trasie STOLEC - KLONOWICA ZAJEZDNIA na następujących przystankach:

STOLEC, Stolec Górka, Rzędziny Szkoła, Rzędziny, Łęgi Skrzyżowanie, Łęgi Wieś, Łęgi Skrzyżowanie, Buk Boisko, Buk Kościół, Buk Skrzyżowanie, Dobra Las, Dobra Osiedle, Dobra Rondo, Dobra Przytulna, Dobra Spacerowa, Dobra MZAZ, Wołczkowo Łąkowa, Wołczkowo Piaskowa, Wołczkowo Kościół, Wołczkowo Słoneczna, Bezrzecze, Bezrzecze Koralowa, Zaściankowa, Rozmarynowa, Wronia, Modra, Krzekowo Kościół, Krzekowo, KLONOWICA ZAJEZDNIA

Długość trasy 24.970 metrów a przelot w ciągu 43 minut.

Linie obsługuje PKS Szczecin z ulicy Heyki.

Od 1 lipca 2016 roku wprowadzono skomunikowanie autobusów nocnych.

• linia 535 odjazd z Krzekowa w kierunku Stolca 00:33 z linią 531 przyjazd 00:28. Dopuszczalne opóźnienie odjazdu 10 min.

Spadek ilości przewożonych pasażerów w związku z pandemią koronawirusa Covid-19, od 21 marca 2020 roku do odwołania wstrzymano kursowanie linii 535. Linia na ulice powróciła w nocy 25/26 czerwca 2021.

Od 1 września 2021 roku dla linii 527 i 535 uruchomiono nowe przystanki „Modra”, zlokalizowane w ciągu ulicy Szerokiej, po południowej stronie skrzyżowania z ulicą. Modrą (nr 37751 w kierunku Bezrzecza, 37752 w kierunku Krzekowa). Przystanki są przystankami na żądanie.

3 marca 2022 roku nastąpiło kolejne przesunięcie tego przystanku, tym razem dla linii jadących w kierunku Krzekowa, przystanek został przesunięty o 50 metrów w kierunku wspomnianej pętli. Zmiany potrwały do 7 marca 2022 roku.

Z tego samego powodu 16 marca 2022 roku do odwołania zostały zawieszone przystanki „Wronia” (w obu kierunkach).

Od 1 maja 2022 roku trasa linii została częściowo zmieniona – autobusy nie obsługiwały już przystanków „Dobra Osiedle”. W zamian skierowane zostaną przez ulicę Sportową w Dobrej. Uruchomione zostały nowe przystanki, wspólne z linią 223: „Dobra Sportowa”, „Dobra Konwaliowa” i „Łęgi Zachodnia”. Liczba kursów nie uległa zmianie.

* * *Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


LinkiCopyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.