Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku


Historia linii

* * *

Linia 227: Głębokie - Mierzyn Szkoła

Trasa:
Głębokie — Kupczyka — Wołczkowo: Lipowa — Słoneczna — Bezrzecze: Górna — Koralowa — Szczecin: Koralowa — Modra — Szeroka — rondo Prymy — Żołnierska — Krzekowo — Klonowica — Wernyhory — rondo Karskiego — Mickiewicza — Czorsztyńska — Łukasińskiego — Łukasińskiego Ogrody — Mierzyn: Nasienna — Topolowa — Długa — Kolorowa — Mierzyn Szkoła

ZDiTM we współpracy z gminą Dobra 1 maja 2022 wprowadził zmianę tras i numeracji linii autobusowych kursujących na terenie gminy. Zmiany są efektem konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Gminę na wnioski ich mieszkańców z powodu nieustannie powiększającej się liczby mieszkańców gminy związanej z przemieszczaniem się ludności z centrów miast na przedmieścia, co powodowało perturbacje w komunikacji miejskiej gminy graniczącej ze Szczecinem. Zmiany są również zgodne z polityką ZDiTM porządkowania numeracji linii komunikacji miejskiej obsługującej gminy ościenne.

Wprowadzony został cykliczny i łatwy do zapamiętania rozkład jazdy. Ponadto, częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej została zwiększona, a od tego dnia, każda linia w gminie Dobra miała połączenie z liniami tramwajowymi w jednym z punktów przesiadkowych - hubów.

Linia 227 jest nową wersją zlikwidowanej linii 74. Trasa linii została przedłużona. Autobusy, zamiast kończyć kurs na Bezrzeczu docierają aż do pętli na Głębokim, dając pasażerom możliwość przesiadki w linie 9, 12, 51, 103 i 106. Kursy wykonywane są z częstotliwością co 60 minut przez cały dzień, we wszystkie dni tygodnia.

Na odcinku Bezrzecze Koralowa – Łukasińskiego Ogrody/Mierzyn Szkoła linia kursuje naprzemiennie z linią 222, dając taką samą lub zbliżoną częstotliwość kursowania do byłej linii 74. W dni nauki w szkołach pojedyncze kursy linii przedłużono są do pętli Mierzyn Szkoła. Wszystkie pozostałe kursy kończą swój bieg na pętli Łukasińskiego Ogrody. Linia jest obsługiwana przez PKS Szczecin.


* * *Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


LinkiCopyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.