Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku


Historia linii

* * *

Linia 225: Klonowica Zajezdnia - Dobra Osiedle

Trasa:
Klonowica Zajezdnia — Wernyhory — rondo Karskiego — Żołnierska (powrót: Klonowica — Wernyhory) — Krzekowo — Żołnierska — rondo Prymy — Szeroka — Modra — Koralowa — Berzecze: Koralowa — Górna — Wołczkowo: Słoneczna — Lipowa — Dobra: Szczecińska — Dobra Rondo — Graniczna — Szczecińska — Dobra Osiedle

ZDiTM we współpracy z gminą Dobra 1 maja 2022 wprowadził zmianę tras i numeracji linii autobusowych kursujących na terenie gminy. Zmiany są efektem konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Gminę na wnioski ich mieszkańców z powodu nieustannie powiększającej się liczby mieszkańców gminy związanej z przemieszczaniem się ludności z centrów miast na przedmieścia, co powodowało perturbacje w komunikacji miejskiej gminy graniczącej ze Szczecinem. Zmiany są również zgodne z polityką ZDiTM porządkowania numeracji linii komunikacji miejskiej obsługującej gminy ościenne.

Linia 225 jest nową wersją linii 105. Jej trasa nie została zmieniona, ale rozkład jazdy już tak. Kursy wykonywane są z częstotliwością:

• w dni powszednie: w godzinach szczytu co około 15 minut, w pozostałym okresie co 30 minut,
• w soboty i dni świąteczne: przez cały dzień co 60 minut.

Wprowadzony został cykliczny i łatwy do zapamiętania rozkład jazdy, który miał ułatwić planowanie podróży i przesiadek. Ponadto, częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej została zwiększona, a od tego dnia, każda linia w gminie Dobra posiadała połączenie z liniami tramwajowymi w jednym z punktów przesiadkowych. Linia jest obsługiwana przez PKS Szczecin.


* * *Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


LinkiCopyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.