Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku


Historia linii

* * *

Linia 121: Głębokie < -- > Dobra Osiedle

Trasa:
Głębokie – Wołczkowo - (z kursami do Grzepnicy) - Dobra Osiedle

Jest to jedna z najmłodszych linii autobusowych uruchomionych z dniem 1 stycznia 2015 roku. Było to możliwe dzięki podpisaniu umowy w dniu 14 listopada 2014 roku pomiędzy gminą Szczecin a gminą Dobra Szczecińska w osobach prezydenta Piotra Krzystka i wójta gminy Dobra Teresę Dera. Gminy zobowiązały się do partycypacji w kosztach utrzymania linii.

Porozumienie międzygminne zostało podpisane w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, który ma mieszkańcom Szczecina jak i Gminy Dobra, dać możliwość przemieszczania się komunikacją miejską na biletach obowiązujących wg taryfy biletowej ZDiTM.

Linia kursowała będzie w dni robocze w godzinach 5:00 - 20:30 i wykona 14 obiegów, a w dni świąteczne w godzinach 6:30 - 19:50 wykona 6 obiegów.

Linia zatrzymuje się na następujących przystankach:
• na trasie GŁĘBOKIE - DOBRA OSIEDLE
GŁĘBOKIE, Wołczkowo: Kościół, Piaskowa nż, Łąkowa nż, Dobra: MZAZ nż, Lawendowa nż, Spacerowa nż, Rondo, Oliwkowa nż, Grzepnica, Dobra Oliwkowa nż, Rondo, DOBRA OSIEDLE.

Trasa o długości 15.350 metrów a przelot w ciągu 27 minut.

• na trasie DOBRA OSIEDLE - GŁĘBOKIE
DOBRA OSIEDLE, Przytulna nż, Spacerowa nż, MZAZ nż, Wołczkowo: Łąkowa nż, Piaskowa nż, Kościół, GŁĘBOKIE.

Trasa o długości 7.850 metrów a przelot w ciągu 15 minut. Linie obsługuje PKS Szczecin.

1 września 2015 roku na wniosek Gminy Dobra wprowadzone zostały zmiany w komunikacji miejskiej na trasach pomiędzy Szczecinem a Gminą Dobra a także na terenie gminy.

Linia 121 jeździ nową trasą. Głębokie - Grzepnica - Głębokie. Nie są wykonywane kursy do przystanku Dobra Osiedle. Wprowadzony został nowy rozkład jazdy. Na przystanku Dobra Rondo autobusy jadące do Grzepnicy zatrzymają się w zatoce przed rondem, w kierunku Głębokiego na rondzie. Zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek Grzepnica Alabastrowa nż.

Głębokie < — >Grzepnica
Szczecin: Kupczyka — Wołczkowo: Lipowa — Dobra: Szczecińska — Graniczna — Dębowa — Grzepnica

1 lutego 2019 roku ZDiTM wprowadził dodatkową trasę na linii.

Głębokie < — > Sławoszewo
Szczecin: Kupczyka — Wołczkowo: Lipowa — Dobra: Szczecińska — Graniczna — Dębowa — Grzepnica — Sławoszewo: Złota

Prace drogowe prowadzone na ulicy Szczecińskiej w Dobrej w dniach 18 września - 7 października 2020 roku, wymusiły wprowadzenie zmian w kursowaniu linii. Linia 121 kursowała na trasie Głębokie — Sławoszewo/Grzepnica objazdem przez ulicę Poziomkową i Stokrotki.

Nie obsługiwano przystanku „Dobra Rondo” (nr 96141).

Przystanek „Dobra Stokrotki” nż (nr 99811) w kierunku Grzepnicy został przeniesiony do tymczasowej lokalizacji w ciągu ulicy Stokrotki. W tym czasie nie obsługiwano przystanków „Dobra Rondo” (nr 96141) oraz „Dobra Osiedle” (nr 96212).

Uruchomiono dodatkowy przystanek „Dobra Przytulna” w ciągu ulicy Szczecińskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Przytulną dla linii 121 w kierunku Grzepnicy.

ZDiTM we współpracy z gminą Dobra 1 maja 2022 wprowadził zmianę tras i numeracji linii autobusowych kursujących na terenie gminy. Zmiany są efektem konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Gminę na wnioski ich mieszkańców.

W związku z niniejszym linia 121 zmieniła numer na 221. Przed>zmianą linia jeździła na trasie:

GŁĘBOKIE < — > GRZEPNICA
Szczecin: Kupczyka — Wołczkowo: Lipowa — Dobra: Szczecińska — Graniczna — Dębowa — Grzepnica

Głębokie < — > Sławoszewo
Szczecin: Kupczyka — Wołczkowo: Lipowa — Dobra: Szczecińska — Graniczna — Dębowa — GrzepnicaSławoszewo: Złota


* * *Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


LinkiCopyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.