Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku


Nowa siatka połączeń prawobrzeża

* * *

Zmiany komunikacyjne na prawobrzeżu

Data ogłoszenia 18.01.2018 roku

Pętla rusza 29 stycznia.

PRZYKŁADOWE ZMIANY W SIATCE POŁĄCZEŃ:

Nowe linia autobusowe
• linia 55 Turkusowa <-> Osiedle Bukowe, linia wspomagająca dla 65, kursować będzie w godzinach szczytu co 20 minut,
91 – Turkusowa <-> Zakłady Mięsne, wspomagająca dla 71, kursować będzie w godzinach szczytu co 20 minut. Powoduje skomunikowanie północnej nitki ul. Struga i centrów handlowych, daje możliwość dojazdu do zakładów pracy na ul. Pomorskiej,
• linia H – Plac Rodła <-> Dąbie Osiedle (linia pospieszna), wspomaga linię C, dzięki temu na tym odcinku odcinku autobus C i H naprzemiennie kursuje co 15 minut w godzinach szczytu (aktualnie co 20 minut),
• linia 97 – Osiedle Bukowe <-> Dąbie Osiedle (<-> Zakłady Drobiarskie), linia wspomagająca dla 77 na odcinku Os. Bukowe – Dąbie Osiedle. Dzięki temu na przedmiotowym odcinku autobus 77 i 97 naprzemiennie kursuje co 15 minut w godzinach szczytu (aktualnie co 20 minut). Dodatkowo w godzinach szczytu kursy będą wydłużono do ul. Kniewskiej, gdzie zlokalizowane są zakłady produkcyjne.

Zmiany częstotliwości kursowania
• linia 54 – Turkusowa <-> Kijewo (<-> Zakłady Mięsne) - do Zakładów Mięsnych wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz wybrane kursy w pozostałym okresie. Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień w dni powszednie, soboty, niedziele i święta (aktualnie linia poza godzinami szczytu i w święta kursuje co 30 minut).
• linia 64 – Dąbie Osiedle <-> Klucz Autostrada - linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień we wszystkie dni. (aktualnie linia poza godzinami szczytu i w święta kursuje co 25-30 minut),
• linia 66 – Osiedle Bukowe <-> Podjuchy (<-> Żydowce (<-> Klucz)) - do Żydowiec wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu, do Klucza wykonywany będzie jeden kurs w dni powszedni w godzinach porannego szczytu. Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje (aktualnie linia kursuje wyłącznie w dni nauki w szkołach w godzinach szczytu). Linia 66 została przekierowana przez ul. Botaniczną, Dąbrowskiej i Iwaszkiewicza, co zapewni dojazd do Outlet Parku oraz do centrum rehabilitacji na Os. Majowym. Linie 64 i 66 kursują naprzemiennie co 10 minut, czyli Podjuchy mają zapewniony dojazd na tramwaj na Jaśminową ZUS co 10 minut.

Zmiana trasy

• linia 65 – Turkusowa <-> Rondo Ułanów Podolskich - trasa: Walecznych – Mączna – Kolorowych Domów – Handlowa – Przelotowa – Jasna – Struga – Gryfińska. Trasa linii została wydłużona przez ul. Mączną, dzięki czemu został lepiej skomunikowany Szpital w Zdrojach.
• linia 72 – Basen Górniczy <-> Śmierdnica (<-> Jezierzyce) - trasa: Przestrzenna – Gierczak – Pomorska – Szosa Stargardzka – Balińskiego – Piaseczna – Pyrzycka – Topolowa. Na wniosek RO linia została w godzinach szczytu wydłużona do Jezierzyc,
• linia 79 – Turkusowa <-> Jezierzyce - trasa: Walecznych – Gryfińska – Struga – Szosa Stargardzka – Przyszłości – Pyrzycka – Topolowa. Na wniosek RO wydłużyliśmy trasę przez Rondo Ułanów Podolskich, dzięki czemu pasażerowie mają bezpośredni dojazd do węzła przesiadkowego w Zdrojach.

Likwidacja linii D i E – są to linie, którymi z roku na rok podróżuje coraz mniej pasażerów. Z badań potoków pasażerskich przeprowadzonych w listopadzie i w grudniu 2017 roku wynika, że z linii D korzysta 990 pasażerów dziennie. Jest to spadek od 2014 roku o połowę. Z linii E korzysta 550 pasażerów, podczas gdy 3 lata wcześniej było to 1400 osób. Po likwidacji linii, czas dojazdu liniami zwykłymi i tramwajem będzie zbliżony do bezpośredniego.

PEŁNA INFORMACJA O ZMIANACH W SIATCE POŁĄCZEŃ

Linie, na których nastąpi zmiana rozkładu jazdy bez zmiany trasy. Na poniższych liniach wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy bez zmiany trasy:
A – Osiedle Bukowe <-> Plac Rodła. Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania.
B – Osiedle Słoneczne <-> Osiedle Arkońskie. Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania.
56 – Basen Górniczy <> Dąbie Osiedle. Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje.
73 – Basen Górniczy > Zdroje > Zdunowo > Wielgowo > Dąbie > Basen Górniczy. Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania.
77 – Osiedle Bukowe <-> Osiedle Kasztanowe. Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie.
85 – Podjuchy <> Smocza – Falskiego. Linia obsługiwana będzie zgodnie z planowanymi kursami w dni powszednie: co 20 minut w godz. 5-18 i co 30 minut po godz. 18. Kursy będą skomunikowane z linią 64.
93 – Basen Górniczy > Dąbie > Wielgowo > Zdunowo > Zdroje > Basen Górniczy. Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania.
96 – Basen Górniczy <-> Osiedle Kasztanowe. Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele, święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie.
95 – transport na żądanie (Podjuchy). Linia obsługiwana będzie zgodnie z planowanymi kursami w godzinach od 7-17 w dni powszednie. Wybrany kurs należy zamówić przez telefon bądź aplikację mobilną, nie później niż 20 minut przed jego planowanym rozpoczęciem.

Linie, na których nastąpi zmiana rozkładu jazdy oraz zmiana trasy
Na poniższych liniach wprowadzona zostanie zmiana trasy i rozkładu jazdy:
C – Plac Rodła <> Osiedle Kasztanowe. Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu, co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta i co 60 minut w Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie. Nastąpi przeniesienie przystanku krańcowego „Plac Rodła” – przystanek zlokalizowany będzie przy budynku PZU (dotychczasowy przystanek krańcowy linii G). Dodatkowo linia C nie będzie obsługiwać dotychczasowego przystanku „Plac Rodła LOT” zlokalizowanego w ciągu al. Wyzwolenia.
G – Plac Rodła <-> Wielgowo Borsucza. Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania. Nastąpi przeniesienie przystanku krańcowego „Plac Rodła” – przystanek zlokalizowany będzie przy wejściu do hotelu Radisson-Blu (dotychczasowy przystanek krańcowy linii C). Dodatkowo linia G będzie obsługiwać przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia.
54 – Turkusowa <> Kijewo (<> Zakłady Mięsne). Trasa: Turkusowa – Przelotowa – Handlowa – Dąbska – Zoologiczna – Pomorska. Do Zakładów Mięsnych wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz wybrane kursy w pozostałym okresie. Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie kursy wykonywane będą co 40 minut.
55 – Turkusowa <-> Osiedle Bukowe. Trasa: Turkusowa – Przelotowa – Handlowa – Kolorowych Domów. Linia kursować będzie wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu co 20 minut.
64 – Dąbie Osiedle <-> Klucz Autostrada. Trasa: Goleniowska – Racławicka – Gierczak – Gryfińska – Batalionów Chłopskich – Granitowa – Metalowa – Dmowskiego – Rymarska. Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień we wszystkie dni.
65 – Turkusowa <-> Rondo Ułanów Podolskich. Trasa: Walecznych – Mączna – Kolorowych Domów – Handlowa – Przelotowa – Jasna – Struga – Gryfińska. Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień we wszystkie dni.
66 – Osiedle Bukowe <-> Podjuchy (<-> Żydowce <-> Klucz). Trasa: Kolorowych Domów – Handlowa – Łubinowa – Maciejowicka – Iwaszkiewicza – Dąbrowskiej – Botaniczna – Struga – Gryfińska – Batalionów Chłopskich – Granitowa – Metalowa – Dmowskiego. Do Żydowiec wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu. Do Klucza wykonywany będzie jeden kurs w dni powszedni w godzinach porannego szczytu. Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje.
71 – Turkusowa <-> Rondo Ułanów Podolskich. Trasa: Turkusowa – Przelotowa – Łubinowa – Struga – Gryfińska. Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień we wszystkie dni.
72 – Basen Górniczy <-> Śmierdnica (<-> Jezierzyce). Trasa: Przestrzenna – Gierczak – Pomorska – Szosa Stargardzka – Balińskiego – Piaseczna – Pyrzycka – Topolowa. Do Jezierzyc wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu. Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 60 minut w pozostałym okresie oraz w soboty. W niedziele, święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje.
79 – Turkusowa <-> Jezierzyce. Trasa: Walecznych – Gryfińska – Struga – Szosa Stargardzka – Przyszłości – Pyrzycka – Topolowa. Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu, co 40 minut w dni powszednie poza godzinami szczytu oraz w soboty, niedziele i święta w godz. 9-19 i co 60 minut w soboty, niedziele i święta do godz. 9 i po godz. 19.
84 – Turkusowa <-> Kijewo (<-> Zakłady Mięsne). Trasa: Turkusowa – Jasna – Struga – Gryfińska – Walecznych – Mączna – Kolorowych Domów – Chłopska – Nad Rudzianką – Gwarna – Dąbska – Zoologiczna – Pomorska. Do Zakładów Mięsnych wykonywane będą wybrane kursy. Linia kursować będzie co 20 minut w dni powszednie w godz. 5-18 i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele, święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie.


Nowe linie autobusowe. Uruchomione zostaną następujące nowe linie autobusowe:
H – Plac Rodła <-> Dąbie Osiedle (linia pospieszna). Trasa: plac Rodła – al. Niepodległości – Wyszyńskiego – Gdańska – Przestrzenna – Gierczak – Goleniowska. Linia kursować będzie w dni powszednie w godz. 6:30-18 co 30 minut w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie. W soboty, niedziele, święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie nie kursuje.
91 – Turkusowa <-> Zakłady Mięsne. Trasa: Turkusowa – Przelotowa – Łubinowa – Struga – Pomorska. Linia kursować będzie wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu co 20 minut.
97 – Osiedle Bukowe <-> Dąbie Osiedle (<-> Zakłady Drobiarskie). Trasa: Kolorowych Domów – Handlowa – Łubinowa – Struga – Gryfińska – Gierczak – Racławicka – Goleniowska – Kniewska. Do Zakładów Drobiarskich wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz jeden kurs w dni powszednie w godzinach wieczornych. Linia kursować będzie w dni powszednie w godz. 5:30-19:00, a w soboty, niedziele i święta w godz. 9:00-17:00. Obowiązywać będzie częstotliwość kursowania co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje.

Linie zawieszone

Kursowanie niżej wymienionych linii zostanie zawieszone:
D – Osiedle Słoneczne <-> Plac Rodła
E – Osiedle Bukowe <-> Plac Szarych Szeregów

Zmiana statusu przystanków. Dla poniższych przystanków nastąpi zmiana statusu ze stałego na warunkowy („na żądanie”): • Botaniczna (na północnej jezdni wspomagającej ul. Struga),
• Bryczkowskiego,
• Gryfińska,
• Kluczborska,
• Letnia,
• Lniana,
• Nowogardzka (dawny Elbląska),
• Podjuchy Dworzec,
• Przyszłości PEKAES,
• Rondo Reagana (dawny Klęskowo; z wyjątkiem przystanku w ciągu ul. Dąbskiej),
• Sanatoryjna,
• Tczewska,
• Topolowa,
• Walecznych,
• Wielgowo,
• Wolińska,
• Zakłady Drobiarskie (dawny Kniewska),
• Zdunowo Dworzec. Przystanek „Załom Parkowa” (dawny „Załom”) zmieni status z warunkowego na stały.

Nowe przystanki. Uruchomione zostaną niżej wymienione nowe przystanki:
• Zaranie nż– przystanek dla linii 66 przy skrzyżowaniu ul. Łubinowej z ul. Maciejowicką,
• Iwaszkiewicza – przystanek dla linii 66 przy skrzyżowaniu ul. Iwaszkiewicza z ul. Dąbrowskiej,
• Wańkowicza nż– przystanek dla linii 66 przy skrzyżowaniu ul. Botanicznej z ul. Wańkowicza,
• Botaniczna – przystanek dla linii 66 w ciągu ul. Botanicznej przy Outlet Parku,
• Leśmiana nż – przystanek dla linii 66 i 73 w ciągu ul. Struga (południowa jezdnia wspomagająca) przy restauracji Pizza Hut,
• Akwarelowa nż – przystanek dla linii 65 i 84 przy skrzyżowaniu ul. Kolorowych Domów z ul. Akwarelową,
• Wiosenna nż – przystanek dla linii 91 w ciągu ul. Struga (północna jezdnia wspomagająca) przy skrzyżowaniu z ul. Wiosenną,
• Balińskiego nż – przystanek dla linii 72 w ciągu ul. Balińskiego przy stacji paliw,
• Trzcinowa nż– przystanek dla linii 72 przy skrzyżowaniu ul. Balińskiego z Trzcinową,
• Rondo Osiedlowców nż– przystanek dla linii 72 przy skrzyżowaniu ul. Piasecznej z ul. Uczniowską,
• Piaseczna Szkoła– przystanek dla linii 72 w ciągu ul. Piasecznej przy szkole.

Zmiana lokalizacji przystanków. Dla następujących przystanków nastąpi zmiana lokalizacji:
• Botaniczna – przystanek dla linii 79 i 91 w kierunku ul. Zwierzynieckiej cofnięty zostanie o ok. 50 metrów,
• Struga – przystanki dla linii 73 i 93 przesunięte zostaną w rejon skrzyżowania z ul. Szymborskiej.

Wyłączenie przystanków z obsługi. Niżej wymienione przystanki nie będą obsługiwane przez żadną linię autobusową:
• Walecznych,
• Klęskowo,
• Pszenna,
• Kijewo Autostrada.

* * *Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


LinkiCopyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.