Menu


1879-1929


Lata 20-40 XX wieku


Lata 50–80 XX wieku

Komunikacja miejska w Szczecinie


* * *

Trasy tramwajów i autobusów dziennych, nocnych i pośpiesznych

* * *

Linie tramwajowe – trasy wg stanu na 1998 rok. Strassenbahnlinien



Linia

Trasy

1

Potulicka – Narutowicza – 3 Maja – plac Brama Portowa – Niepodległości – plac Żołnierza – plac Hołdu Pruskiego – Matejki – plac Rodła – Piłsudskiego – plac Sprzymierzonych – Wojska Polskiego (Jezioro Głębokie)

2

Dworzec Niebuszewo – Orzeszkowej – Boguchwały – Asnyka – Kołłątaja – Wyzwolenia – plac Rodła – Niepodległości – plac Brama Portowa – Wyszyńskiego – Dworcowa

3

Las Arkoński – Niemierzyńska – Krasińskiego – Wyzwolenia – plac Rodła – Niepodległości – plac Brama Portowa – Dworcowa – Nowa – Dworzec Główny – Kolumba – Chmielewskiego – Smolańska – Budziszyńska (Pomorzany)

4

Budziszyńska (Pomorzany)– Powstańców Wielkopolskich – Piastów – plac Sprzymierzonych – Piłsudskiego – plac Rodła – Matejki – plac Hołdu Pruskiego – plac Żołnierza Polskiego – Niepodległości – plac Brama Portowa – 3-go Maja – Narutowicza – Potulicka (Piekary)

5

Krzekowo – Żołnierska – Mickiewicza – Bohaterów Warszawy – Jagiellońska – aleja Piastów – plac Sprzymierzonych – Piłsudskiego – plac Rodła –Matejki – Malczewskiego – Parkowa – Dubois – Firlika – Hutnicza – Stocznia Szczecińska

6

Lipowa – (Gocław)– Światowida – Wiszesława – Dębogórska – Ludowa – Druckiego-Lubeckiego – Stalmacha – Nocznickiego – Hutnicza – Firlika – Łady – Jana z Kolna – Nabrzeże Wieleckie – Dworzec Główny – Kolumba – Chmielewskiego – Smolańska – Budziszyńska (Pomorzany)

7

Krzekowo – Żołnierska – Mickiewicza – Boh.Warszawy – Krzywoustego – Krzwoustego – plac Zwycięstwa – plac Brama Portowa – Wyszyńskiego – Energetyków – Gdańska – (Basen Górniczy)

8

Gumieńce – Kwiatowa – Okulickiego – Ku Słońcu – Sikorskiego – Krzywoustego – plac Zwycięstwa – plac Brama Portowa – Wyszyńskiego – Energetyków – Gdańska – (Basen Górniczy)

9

Jezioro Głębokie – Aleja Wojska Polskiego – Wawrzyniaka – Bohaterów Warszawy – Krzywoustego – plac Zwycięstwa – plac Brama Portowa – 3-go Maja – Narutowicza – Potulicka – (Piekary)

11

Budziszyńska(Pomorzany) – Powstańców Wielkopolskich – Piastów – plac Sprzymierzonych – Piłsudskiego – plac Rodła – Matejki – Malczewskiego – Parkowa – Dubois – Firlika – Hutnicza – Nocznickiego – Stalmacha – Druckiego-Lubeckiego – Ludowa – Stocznia Remontowa

12

Budziszyńska (Pomorzany)– Powstańców Wielkopolskich – plac Kościuszki – aleja Piastów – plac Sprzymierzonych – Piłsudskiego – plac Rodła – Wyzwolenia – Kołłątaja – Asnyka – Boguchwały – Orzeszkowej – Dworzec Niebuszewo
   

* * *

Linie autobusowe – trasy wg stanu 1998 rok. Buslinien

Linia

Trasy

51

Kołłątaja – Orzeszkowej – Chopina – Chorzowska – Miodowa(Osów)

52

Tkacka – Grodzka – Sołtysia – Wyszyńskiego – most Długi – Energetyków – most Portowy – Gdańska – Dworzec Port Centralny – Marynarska (Wyspa Pucka)

53

Dobrzyńska(Pomorzany) – Budziszyńska (powrót Budziszyńska-Inowrocławska) – Powstańców Wielkopolskich – Milczańska – Mieszka I –Wierzbowa – Dworska – Derdowskiego – Witkiewicza – Żwirki i Wigury – Czorsztyńska – Żołnierska (powrót Redudty Ordona) – Wernyhory – Klonowica – Zawadzkiego – Szafera – Wojska Polskiego – Zaleskiego – Słowackiego – Wyzwolenia – Staszica – E.Plater – Firlika (Stocznia Szczecińska) – Stalmacha – Druckiego-Lubeckiego – Ludowa – Stocznia Remontowa "Gryfia"(powrót Blizińskiego, Druckiego-Lubeckiego)

54

Gdańska (Basen Górniczy) – most Cłowy – Eskadrowa – Leszczynowa – Walecznych – Pszenna(Klęskowo) – Handlowa – Łubinowa(Os.Słoneczne)– Handlowa – Dąbska – Zoologiczna – Niedźwiedzia (Kijewo)

55

Gdańska (Basen Górniczy)– most Cłowy – Eskadrowa – Leszczynowa – Bat.Chłopskich – Granitowa – plac Wolności – Metalowa – Przodowników Pracy – Żydowce

56

Gdańska (Basen Górniczy)– most Cłowy – Przestrzenna – Gierczak – plac Słowiański – Goleniowska – Dąbie Osiedle

57

Kołłątaja – Asnyka – Boguchwały – Cyryla i Metodego – Sczanieckiej – Wilcza – Bandurskiego – Roztocka – Miejska – Szczecińska – Duńska – Szwedzka – Dzierżonia (powrót Perlista)– Złotowska (Warszewo)

58

Stocznia Szczecińska (Grabowo) – Firlika – E.Plater – Sczanieckiej – Wilcza – Obtrycka – Bogumińska – Pokoju – Nehringa – Kościelna – Nad Odrą – Lipowa (Gocław)

59

Plac Rodła – Wyzwolenia – Malczewskiego(Matejki) – Gontyny – Sczanieckiej – Wilcza – Obotrycka – Bogumińska – Pokoju – Świętojańska – Wiszesława

60

Cukrowa (Gumieńce PKP) – Wierzbowa – Dworska – Derdowskiego – Witkiewicza – Żwirki i Wigury – Czorsztyńska – Żołnierska (powrót Reduty Ordona)– Wernyhory – Klonowica – Unii Lubelskiej – Aleja Wojska Polskiego – Zaleskiego – Słowackiego – Wyzwolenia – Staszica – Emilii Platter – Firlika – Stocznia Szczecińska (Grabowo)

61

Dworzec Główny PKP – Kolumba – Nabrzeże Wieleckie – Wyszyńskiego – plac Brama Portowa – plac Zwycięstwa – Krzywoustego – Piastów – Mieszka I – Cukrowa – Autostrada Poznańska – Granitowa – Podjuchy (pętla)

62

Gdańska (Basen Górniczy) – most Cłowy – Przestrzenna – Gierczak – plac Słowiański –Goleniowska – Tczewska – Bałtycka (Dworzec PKP Zdunowo)

63

Kołłątaja – Asnyka – Boguchwały – Cyryla i Metodego – Sczanieckiej – Wilcza – Obotrycka – Bogumińska – Pokoju – Szosa Polska – Policka – Nehgringa – Kościelna – Nad Odrą – Stołczyńska – Orłowska – Artyleryjska – Kamienna – Plażowa – Inwalidzka (Skolwin)

64

Dworzec Dąbie – Pomorska – Gierczak – Krzywoń – Gryfińska – Batalionów Chłopskich – Granitowa – plac Wolności – Metalowa – Granitowa – Podjuchy (pętla)

65

Gdańska (Basen Górniczy) – Eskadrowa – Hangarowa – Struga – Jasna – Przelotowa – Łubinowa – Handlowa – Chłopska – Kolorowych Domów (Osiedle Bukowe)

66

Kolorowych Domów (Osiedle Bukowe)– Handlowa – Łubinowa – Struga – Batalionów Chłopskich – Granitowa – Metalowa – Przodowników Pracy – Żydowce

67

Karola Miarki (Świerczewo)– Ku Słońcu – Santocka (powrót Kordeckiego)– Poniatowskiego – Traugutta – Aleja Wojska Polskiego – Piotra Skargi – Staszica – Emilii Platter – Firlika – Stalmacha – Dreuckiego-Lubeckiego – Ludowa (powrót Blizińskiego ) – Stocznia Remontowa "Gryfia" (Grabowo)

68

Plac Rodła – Wyzwolenia – Malczewskiego (powrót Matejki) – Gontyny – Sczanieckiej – Wilcza – Bandurskiego – Osiedle Kormoranów

69

Kołłątaja – Asnyka – Orzeszkowej – Warcisława – Przyjaciół Żołnierza – Komuny Paryskiej – Rugiańska

70

Południowa (Gumieńce-Sp.Mleczarska)– Radomska – Cukrowa – Mieszka I – Piastów – Narutowicza – plac Dziecka – Kopernika – plac Zwycięstwa – plac Brama Portowa – Wyszyńskiego – most Długi – Energetyków – Celna (powrót Bulwar Gdański-Władysława IV-św.Floriana)– most Zielony – Heyki (Kępa Parnicka)

71

Gdańska (Basen Górniczy) – Eskadrowa – Hangarowa – Leszczynowa – Batalionów Chłopskich – Struga – Łubinowa (os.Słoneczne)

72

Gdańska (Basen Górniczy)– most Cłowy – Przestrzenna – Gierczak – Krzywoń – Gryficka – Struga – Zwierzyniecka – Szosa Stargardzka – Przyszłości – Pyrzycka (Śmierdnica)

73

Gdańska (Basen Górniczy) – Eskadrowa – Hangarowa – Leszczynowa – Batalionów Chłopców – Andrzeja Struga – Zwierzyniecka – Szosa Stargardzka – Zdunowska – Sokołowskiego (powrót Zdunowska) –Zdunowska (Dworzec PKP Zdunowo)

74

Łukasińskiego (piekarnia) – Reduty Ordona – Wernyhory – Klonowica – Żołnierska – Szeroka – Modra – Zaściankowa (Bezrzecze)

75

Żołnierska (Krzekowo) – Szafera – Zawadzkiego – Klonowica – Wernyhory – Reduty Ordona (powrót Żwirki i Wigury-Czorstyńska) – Witkiewicza – Santocka – 26 Kwietnia – Krzywoustego – plac Zwycięstwa – plac Brama Portowa – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie – Kolumba – Dworzec Główny PKP

76

Witkiewicza (os.Kaliny) – Santocka – 26 Kwietnia – Krzywoustego – plac Kościuszki – Krzywoustego – plac Zwycięstwa – plac Brama Portowa – Wyszyńskiego – most Długi – Energetyków – Celna – Bulwar Gdański (powrót Władysława IV) – Bytomska – Rybnicka – Hryniewieckiego

77

Kolorowych Domów (os.Bukowe) – Chłopska – Handlowa – Łubinowa – Struga – Gryfińska – Gryfińska – Krzywoń – Gierczak – Racławicka – Stacyjna – Pomorska – Goleniowska – Kniewska – Lubczyńska – Kablowa –Osiedle Kasztanowe

78

Kołłątaja – Orzeszkowej – Krasińskiego – Chopina – Wiosny Ludów

79

Gdańska (Basen Górniczy) – most Cłowy – Przestrzenna – Gierczak – Krzywoń – Gryfińska – Struga – Zwierzyniecka – Szosa Stargardzka – Przyszłości – Pyrzycka – Topolowa (Jezierzyce)

80

Chopina – Wszystkich Świętych – Arkońska – Spacerowa – Szafera – Zawadzkkiego – Klonowica – Wernyhory – Reduty Ordona – Łukasińskiego (Piekarnia)

81

Dworzec Gł.PKP – nabrzeże Wieleckie – Wyszyńskiego – plac Zwycięstwa – Krzywoustego – plac Kościuszki – Piastów – Mieszka I – Cukrowa – Przecław

101

Plac Rodła – Wyzwolenia – Malczewskiego (powrót Matejki) – Gontyny – Sczanieckiej – Wilcza – Obotrycka – Bogumińska – Pokoju – Szosa Polska – Przęsocin – Mścięcino – Police – Jasienica

102

Lipowa (Gocław) – Nad Odrą – Stołczyńska – Skolwin – Mścięcino – Police (Szkoła)

103

Jezioro Głębokie – Zegadłowicza – Pilchowo – Bartoszewo – Tanowo – Trzeszczyn – Police (Police Rynek końcowy po szczycie) – Police (Zakłady Chemiczne)

106

Police (Rynek) – Grunwaldzka – Police Dworzec – Siedlecka – Piłsudskiego – Wyszyńskiego – osiedle Chemik – Siedlice – Leśno Górne – Pilchowo (Kościół) – Zegadłowicza –Głębokie

107

Plac Rodła – Wyzwolenia – Malczewskiego (powrót Matejki)– Gontyny – Sczanieckiej – Wilcza – Obotrycka – Bogumińska – Pokoju – Szosa Polska – Przęsocin – Mścięcino – Police (Os. "Chemik")

* * *

Linie autobusowe pośpieszne – trasy wg stanu na 1998 rok. Schnellbuslinien

Linia

Trasy

A

Kolorowych Domów (os.Bukowe) – Chłopska – Handlowa – Przelotowa – Jasna – Struga – Hangarowa – Eskadrowa – Basen Górniczy – Energetyków – Wyszyńskiego – Niepodległości – Wyzwolenia – Malcewskiego – Matejki – Gontyny – Sczanieckiej – Wilcza – Obotrycka – Hoża– Studzienna (Żelechowo)

B

Łubinowa (os..Słoneczne) – Struga – Bat.Chłopskich – Leszczynowa – Eskadrowa – Basen Górniczy – Gdańska – Energetyków – Wyszyńskiego – Niepodległości – Wyzwolenia – Kołłątaja – Orzeszkowej (powrót Krasińkiego) – Chopina – Wiosny Ludów (os.Arkońskie)

C

Osiedle Kasztanowe – Kablowa – Lubczyńska – Kniewska – Goleniowska – plac Słowiański – Gierczak – Przestrzenna – most Cłowy – Basen Górniczy – Gdańska – Energetyków – Wyszyńskiego – Niepodległości – Wyzwolenia – plac Rodła (powrót Matejki)– Plac Żołnierza

D

Łubinowa (os.Słoneczne) – Struga – Bat.Chłopskich – Leszczynowa – Eskadrowa – Basen Górniczy – Gdańska – Energetyków –Wyszyńskiego – Niepodległości – Wyzwolenia – Plac Rodła

E

Kolorowych Domów (os.Bukowe) – Chłopska – Handlowa – Przelotowa – Jasna – Struga – Hangarowa – Eskadrowa – Basen Górniczy – Energetyków – Wyszyńskiego – plac Brama Portowa – plac Zwycięstwa – Wojska Polskiego – plac Sprzymierzonych

F

Plac Rodła – Matejki (powrót Malczewskiego) – Gontyny – Sczanieckiej – Wilcza – Obotrycka – Bogumińska – Pokoju – Szosa Polska – Przęsocin – Mścięcino – Police (os. Chemik)
   


* * *

Linie autobusowe – nocne. Trasy ważne 01.07.1997 do 31.08.1998 roku



LINIE AUTOBUSOWE NOCNE
501 Krzekowo – Szeroka – Szafera – Zawadzkiego – Klonowica – Wernyhory – Reduty Ordona (Czorsztyńska) – Witkiewicza – Santocka – 26 Kwietnia – Turzyn – Krzywoustego – plac Kościuszki – plac Zwycięstwa – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie – Dworzec Główny
502 Warszewo – Dzierżonia(Perlista) – Szwedzka – Szczecińska – Miejska – Rostocka – Bandurskiego – Wilcza – Sczanieckiej – Cyryla i Metodego – Bogusławy – Asnyka – Niemcewicza – Krasińskiego – Wyzwolenia – plac Rodła – Niepodległości – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie – Dworzec Główny
503 Plac Rodła – Piłsudskiego – plac Sprzymierzonych – Piastów – Mieszka I – Cukrowa
504 POMORZANY – Dobrzyńska – Budziszyńska – Powstańców Wielkopolskich – Piastów – plac Sprzymierzonych – Piłsudskiego – plac Rodła – Matejki – plac Hołdu Pruskiego – plac Żołnierza – Niepodległości – Brama Portowa – 3 Maja – Narutowicza – Potulicka – CZARNIECKIEGO
505 KRZEKOWO – Żołnierska – Mickiewicza – Boh.Warszawy – Jagiellońska – plac Sprzymierzonych – Piłsudskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkowa – Dubois – Firlika – Nocznickiego – Stalmacha – Lubeckiego – Konarskiego – Ludowa – Dębogórska – WISZESŁAWA
506 Zajezdnia Police – Fabryczna – Tanowska – Wyszyńskiego – Piaskowa – Grzybowa – Siedlecka – Grunwaldzka – Police Rynek – Wojska Polskiego – Asfaltowa – Mścięcino – Stołczyńska – Skolwin – Nad Odrą – Lipowa – Gocław – Światowida – Wiszesława – Dębogórska – Ludowa(Konarskiego) – Lubeckiego – Stalmacha – Nocznickiego – Firlika – Łady – Jana z Kolna – Nab.Wieleckie – Kolumba – Chmielewskiego – Smolańska – Budziszyńska – Inowrocławska – Dobrzyńska(Pomorzany)
507 DWORZEC GŁÓWNY PKP – Nabrzeże Wieleckie – Wyszyńskiego – plac Brama Portowa – plac Zwycięstwa – plac Kościuszki – Krzywoustego – Turzyn – Bohaterów Warszawy – Mickiewicza – Wernyhory – Klonowica – Szeroka – Modra – Koralowa – BEZRZECZE
508 Gumieńce – Kwiatowa – Okulockiego – Ku Słońcu – Sikorskiego – plac Kościuszki – Krzywoustego – plac Zwycięstwa – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie – Dworzec Główny
509 GŁĘBOKIE – aleja Wojska Polskiego – Wawrzyniaka – aleja Bohaterów Warszawy – Krzywoustego – plac Kościuszki – plac Zwycięstwa – plac Brama Portowa – Aleja 3 Maja – Narutowicza – Potulicka – CZARNIECKIEGO
510 POMORZANY DOBRZYŃSKA – Budziszyńska (z powrotem: Budziszyńska – Inowrocławska – Dobrzyńska) – Aleja Powstańców Wielkopolskich – Milczańska – Mieszka I – Południowa – Rondo Uniwersyteckie – Południowa – Radomska – Cukrowa – Rondo Uniwersyteckie – Krakowska – Wrocławska – Okulickiego – Ku Słońcu – Santocka – Witkiewicza – Żwirki i Wigury – Czorsztyńska – Mickiewicza – Wernyhory (z powrotem: Wernyhory – Reduty Ordona – Witkiewicza) – Klonowica – Unii Lubelskiej – Aleja Wojska Polskiego – Spacerowa – Arkońska – Niemierzyńska – Krasińskiego – Aleja Wyzwolenia – Rondo Giedroycia – Aleja Wyzwolenia – Plac Witosa – Aleja Wyzwolenia – Plac Rodła – Aleja Piłsudskiego – Matejki – Gontyny – Sczanieckiej – Wilcza – Obotrycka – Hoża – Robotnicza – Dębogórska – WISZESŁAWA
511 KRZEKOWO – Klonowica – Zawadzkiego – Szafera – aleja Wojska Polskiego – plac Sprzymierzonych – Piłsudskiego – plac Rodła – – Niepodległości – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Energetyków & – Gdańska – Most Cłowy – Eskadrowa – Leszczynowa – Zdroje Krzyżówka – Batalionów Chłopskich – Struga – Łubinowa – os.Słoneczne – Handlowa – Chłopska – Kolorowych Domów – OSIEDLE BUKOWE
512 Zajezdnia Police – Fabryczna – Tanowska – Siedlecka – Piłsudskiego – Wyszyńskiego – Piaskowa – Grzybowa – Piłsudskiego – Mazurska – Kołłątaja – Grunwaldzka – Police Rynek – Woj.Polskiego – Mścięcino – Przęsocin – Policka – Nehringa – Pokoju – Bogumińska – Obotrycka – Przyjaciół Żołnierza – Warcisława – Kołłątaja – Niemcewicza – Krasińskiego – Wyzwolenia – plac Rodła – Niepodległości – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Nab.Wieleckie – Dw.Główny
513 KLUCZ – Rymarska – Przodowników Pracy – Metalowa – plac Wolności – Granitowa – Batalionów Chłopskich – Zdroje Krzyżówka – Walecznych – Mączna – os.Bukowe – Kolorowych Domów – Chłopska – Handlowa – os.Słoneczne – Łubinowa – Struga – Gryfińska – Krzywoń – Gierczak – Racławicka   Dw.Dąbie – Stacyjna – Pomorska – Goleniowska – Kniewska – Lubczyńska – Kablowa –Osiedle Kasztanowe
514 OSÓW – Chorzowska – Chopina – Krasińskiego – Wyzwolenia – plac Rodła – Niepodległości – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Energetyków – Gdańska – Most Cłowy – Eskadrowa – Leszczynowa – Zdroje Krzyżówka – Batalionów Chłopskich – Struga – Łubinowa – os.Słoneczne – Handlowa – Chłopska – Kolorowych Domów – OSIEDLE BUKOWE
515 STUDZIENNA – Hoża – Obotrycka – Wilcza – Sczanieckiej – Gontyny – Matejki – Wyzwolenia – plac Rodła – Niepodległości – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Energetyków – Gdańska – Most Cłowy – Eskadrowa – Leszczynowa – Zdroje Krzyżówka – Batalionów Chłopskich – Struga – Jasna – os.Słoneczne – Handlowa – Chłopska – Kolorowych Domów – OSIEDLE BUKOWE
516 OSIEDLE BUKOWE – Kolorowych Domów – Chłopska – Handlowa – os.Słoneczne – Handlowa – Dąbska – Zoologiczna – Szosa Stargardzka – (z powrotem: – Przyszłości) – Szosa Stargardzka – Zdunowska – Zdunowo Dw. – Bałtycka – BRYCZKOWSKIEGO(Wielgowo)

* * *



Lata 90 XX wieku


Wiek XXI


Linki


Copyright © Janusz Światowy, 2002
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizacja pod Internet Explorer